Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Aizdevuma % - uzkrātās saistības? К списку тем
Aizdevuma % - uzkrātās saistības?
Labdien!
SIA 2018.gadā saņēma aizdevumu no citas SIA. Aizdevuma termiņš 3 gadi, procentu atmaksa paredzēta termiņa beigās, t.i., pēc 3 gadiem. Vai uzkrātajās saistībās uz 31.12.2018. jāparāda aprēķinātie procenti par 2018.gadu Manuprāt, bija VID skaidrojums, ka procentus var atzīt saskaņā ar līguma atmaksas nosacījumiem - ja procentus maksā termiņa beigās, tad arī tos var atzīt termiņa beigās.
Ответы (14)
А превышение по процентвм тоже через несколько лет считать будете? И налог ,государству положенный тоже? Расходы и доходы должны быть сопоставимы по периодам-этот закон,надеюсь,наш ВИД не решится когда -либо менять....
ieņēmumus no procentiem atzīst tajā pārskata gadā, kad saskaņā ar aizdevuma līguma nosacījumiem ir pienākums izrakstīt attaisnojuma dokumentu par aprēķināto procentu summu un ir sagaidāms, ka procentu maksājums faktiski tiks saņemts.
Ja aizdevuma līguma nosacījumos paredzēts, ka attaisnojuma dokuments par aprēķinātajiem procentiem tiek izrakstīts darījuma partnerim katru gadu, saskaņā ar izrakstīto attaisnojuma dokumentu procentu ieņēmumi ir jāatzīst katru gadu. Savukārt, ja aizdevuma līguma nosacījumos paredzēts, ka par aprēķinātajiem procentiem attaisnojuma dokuments darījuma partnerim tiek izrakstīts tikai pēc pilna aizdevuma atdošanas, procentu ieņēmumi jāatzīst pēc pilna aizdevuma atdošanas.
MK noteikumu Nr.775 62.1.apakšpunktā
Linete, viņiem nav ieņēmumi no procentiem, bet procentu izdevumi.
Manuprāt, korekti ir procentus iekļaut PZA katru gadu, lai neradītu nepareizu priekšstatu finanšu pārskatu lietotājiem - pirmais un otrais gads ar nepamatoti palielinātu pelņu, bet trešais - ar samazinātu. Pasīvu pusē visnotaļ piemērots konts būs uzkrātās saistības.
С доходами-соглашусь, а с расходами считаю,что накопленные обязательства должны быть начислены,иначе,извините и прибыль в балансе липовая, и дивиденды к распределению не те могут быть насчитаны...
Ok, liels paldies par atbildēm!
Bet, ja ir bezprocentu aizdevums, tad to domājamo procentu daļu liek UIN deklarācijā? Man vienmēr bijuši aizdevumi ar ikmēneša procentu maksājumiem, tāpēc tāda nesaprašana.
UIN deklarācijā nav jāliek izdevumi par procentiem, ja tādu nav. UIN deklarācijā liek procentus, ja tie ir nosacīti lielāki "nekā jūs varat atļauties". Ja jums nerodas procentu izdevumi vispār, tad ko tad jūs tur liksiet.
Otra puse - aizdevējs, lai pats domā, ko iesākt ar to, ka aizdevis bez procentiem.
"Domājamais procentu ienākums" rodas tad, ja jūsu uzņēmums ir AIZDEVIS, piemēram, savam dalībniekam vai citai saistītai fiziskai personai un tad noteiktos apstākļos no tā jāmaksā IIN.
Так займ с процентами или без ? В заголовке одно спрашивают , в середине другое....Если в договоре прописано-займ с процентной ставкой 3 % в год, то и накопленные обязательства надо считать каждый год и уменьшать прибыль к распределению И превышение по процентам обкладывать налогом. Если займ беспроцентный - то конечно, расходов по процентам для Вас нет.
Потерянный доход у того,кто выдал займ, может быть не только при займах работникам, но и если сами где-то взяли кредит под 3 % например,а вам дали без процентов
Mums ir gan aizņēmums no SIA, par ko bija sākotnējais jautājums, gan bezprocentu aizņēmums no valdes locekļa. Par to pirmo tā kā skaidrs. Par otro - vai nav jāliek UIN deklarācijā, jo principā taču šāds aizņēmums neatbilst tirgus cenām.
Par to otro - SIA ir aizdevusi valdes loceklim vai arī aizņēmusies no valdes locekļa? Ja aizņēmusies, tad atkal - kādi procenti? UIN deklarācijā liek "nepamatotus, nesaimnieciskus" izdevumus. Ja nemaksājat procentus, nav jums izdevumu!
Подниму старую тему. У меня возник вопрос по полученному беспроцентному займу от физического лица. Лицо не связанное. Заем долгосрочный - на 8 лет. По моему мнению мы просто учитываем его как долгосрочного кредитора и никакие предполагаемые проценты не начисляем? Или все таки нужно начислить 3% и сделать сравнение по разрешенным % для UIN? Реально выплата % по займу физическому лицу не предусмотрена.
Я бы ничего не начисляла. Вот в случае с двумя юридическими лицами у аудиторов обычно бывают вопросы.
Этот вопрос возник не в связи с аудиторами. Они как раз никаких претензий по данному вопросу не высказали.
Ну так я и говорю. Вопросы могут быть только в случае займа между двумя юридическими лицами.
Закрыть
Краткое описание нарушения