Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
PVN likuma 137.pants
Sveiki!
Gribēju painteresēties, vai kādam ir bijusi darīšana ar PVN likuma 137.pantā paredzēto vienkāršoto nodokļa maksāšanas un priekšnodokļa atskaitīšanas kārtību? Ja tā, tad būtu pateicīgs, ja kāds varētu paskaidrot, vai ir prāta darbs to piemēros savam SIA kamēr tas vien iespējams un kādi tad tieši ir tie ieguvumi.
Cik pats saprotu, tad normālā kārtībā PVN maksā par to taksācijas periodu, kurā izrakstīts/saņemts rēķins, pat ja naudas kustība nav notikusi, savukārt, piemērojot PVN likuma 137.pantu PVN maksā par taksācijas periodu, kurā fiziski ir notikusi naudas kustība (faktiski kases princips?).
Paldies par informāciju!
Ответы (6)
... vai ir prāta darbs ...
Ja Jums tā šķiet labāk - kāpēc gan nē?
Ja vien Jūsu uzņēmums atbilst visiem šī likuma panta notekumiem.
Nesapriecājieties - mazāk jāmaksā nebūs. No saskaitāmo maiņas vietām summa nemainās.
Uzņēmums strādās specifiskā nozarē, kur pēc rēķinu izrakstīšanas otra puse tos mēdz labu laiku neapmaksāt, kā rezultātā, lai nekavētu nodokļu maksājumus, nākas "kreditēt" pakalpojuma pasūtītāju PVN apmērā, kas nav īsti optimāli. Cik man saprotams, tad šis pants pieļauj to nedarīt.
Tikai jārēķinās, ka arī priekšnodokli nevar atskaitīt ātrāk, kamēr nav apmaksāti izdevumi. Un protams, regulāri zvani no VID, kāpēc neesat uzrādījuši ieņēmumus PVN deklarācijā attiecīgajā periodā, jo ne visi uzņēmumi ievēro atsauci rēķinā '' naudas līdzekļu uzskaite"'.
Paldies, Sana3, par precizējumu attiecībā uz atsauci par "naudas līdzekļu uzskaiti".
Jā, saprotu, par priekšnodokli, bet tas mani konceptuāli ļoti nesatrauc, jo ir velme spēt maksājumus veikt termiņos, kā rezultātā man vajadzētu spēt priekšnodokli atskaitīt "īstajā brīdī", ja būšu viņu samaksājis, bet nodokli nepārskaitīt līdz nauda patiesi ienākusi.
SIA gadījumā pēc pieredzes, VID ļoti reti atļauj šādu režīmu. Jābūt dzelžainam pamatojumam.
Кроме того, надо не забывать и:
125.pants Nodokļa rēķins un tā saturs
(1) Par nodokļa rēķinu uzskata dokumentu papīra vai elektroniskā formā, kurā norādīti šādi rekvizīti un informācija, ja šajā likumā nav noteikts citādi:
...
18) ja piemēro šā likuma 137.pantā noteikto īpašo nodokļa maksāšanas un priekšnodokļa atskaitīšanas kārtību, — norāde “naudas līdzekļu uzskaite”;
Что означает, что по выписанным Вами счетам заказчик не сможет зачесть свой предналог по счёту, а только после оплаты.
Не каждый партнёр будет этому рад.
Закрыть
Краткое описание нарушения