PATIESĪBĀ - viss ir atkarīgs no personāža (konkrētajā gadījumā - grāmatveža) juridiskā statusa:
1. Ja personāžs IR saimnieciskās darbības veicējs jeb SDV (tostarp arī kā uzņēmējs / uzņēmuma vadītājs un taml. likumīgi atbildīgā amatpersona uzņēmumā, kas nodarbojas ar ārpakalpojuma grāmatvedības biznesu, t.i. veic saimniecisko darbību kā grāmatvedības pakalpojumu sniegšanu līgumpartneriem) - viņš IR likumīgās atbildības subjekts jebkurā attiecīgajā izpratnē / izpausmē / saistībā. T.sk., protams, šāds ārpakalpojumu grāmatvedības SDV ir likumīgās atbildības subjekts arī saistībā ar tā dēvēto "stukaču likumu" jeb "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumu" (NILLTPFNL), ar VISĀM no tā izrietošajām sekām. Šajā sakarībā - skat. NILLTPFNL 3. panta Likuma subjekti un 3.1 panta Citu personu pienākums attiecībā uz informācijas sniegšanu par aizdomīgiem darījumiem nosacījumus, attiecīgajā aspektā.
2. Savukārt - ja personāžs NAV saimnieciskās darbības veicējs (SDV), BET gan IR tikai darba ņēmējs (DŅ), pie tam TIKAI tā dēvētais "tīrais" DŅ, t.i. BEZ jebkāda papildus kompetences pilnvarojuma jeb patstāvīgas lēmumu pieņemšanas / ATBILDĪBAS deleģējuma (tostarp, konkrētajā gadījumā - arī kā "ierindas" DŅ grāmatvedis sava darba devēja jeb SDV uzņēmumā, kurš nodarbojas ar ārpakalpojumu grāmatvedības biznesu) – viņš NAV likumīgās atbildības subjekts NEKĀDĀ attiecīgajā izpratnē / izpausmē / saistībā. T.sk., protams, viņš NAV likumīgās atbildības subjekts arī NILLTPFNL izpratnē.
N.B! Visticamāk – taml. (NE)izpratnes iemesls ir iekš tam, ka (vēl līdz šim?!) nav ticis pienācīgi akcentēts pats būtiskākais: NILLTPFNL likumīgās atbildības subjekti NAV savu tiešo darbu strādājošie grāmatveži (vai jebkuru citu profesiju pārstāvji), kā tādi, BET gan – saimnieciskās darbības veicēji (SDV), uzņēmēji un darba devēji,
t.sk arī ārpakalpojuma grāmatvedības biznesa piekopēji (un "tīro" grāmatvežu "priekšnieki" jeb darba devēji).