Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

ES partnera PVN numurs К списку тем

ES partnera PVN numurs
Jau vairākas reizes esmu saskārusies ar to, ka klients ir izrakstījis rēķinu par pakalpojumu, un pakalpojuma saņēmējs ir Vācijas vai Nīderlandes uzņēmums, kuram pārbaudod PVN numuru VIES sistēmā, saņemu atbildi nevis, ka nederīgs PVN numurs, bet gan ka "PVN numurs nav derīgs pārrobežu darījumiem ES teritorijā" vai kaut kā tamlīdzīgi. Pie mums PVN numurs vai nu ir, vai nav. Konkrēta atbilde no VIES varētu nozīmēt, ka viņiem tur Vācijā ir arī PVN numuri "iekšējai lietošanai"?

Kā man to atspoguļot PVN deklarācijā. Vispārīgā gadījumā pakalpojuma vieta, ja saņēmējs ir saimnieciskās darbības veicējs (un tas "ierobežotais" PVN numurs par to varētu liecināt), ir saņēmēja adrese, tātad Vācija. Bet PVN2 man to neņems pretī, jo numurs nebūs derīgs. Likt PVN 1.3 ar kodu X?
Ilzex
Ilzex 18.02.2021 18:26
2666 сообщений на сайте

Ответы (4)

Turpat VIESā skaidrojums, ka tiešām dažās valstīs ir tikai "iekšējie" PVN numuri: https://europa.eu/youreurope/business/taxation/vat/check-vat-number-vies/index_lv.htm

Izskatās, ka būs jāraksta gan uz partnera valsti, gan uz mūsu VIDiņu.

Mums te Latvijā vispār nereāli veicas, ka UR reģ.Nr. = PVN nr. Esam pat priekšā Igaunjjai.
Ant_lv
Ant_lv 18.02.2021 18:50
3388 сообщений на сайте
Для вас главное, чтобы клиент был налогоплательщиком. Реверс как обычно.
Albina
Albina 19.02.2021 09:35
64576 сообщений на сайте
Vai to varētu tulkot tā, ka viņu numurs apliecina, ka viņi veic saimniecisko darbību un ja pakalpojumu sniedz LV
PVN maksātājs, tad šim darījumam var piemērot reversu. Savukārt viņi gan nevarētu sniegt pakalpojumu ārpus savas valsts?
Mana galvenā rūpe ir tā, lai kaut kad vēlāk VID neatnāk un nepasaka, ka bija jāpiemēro iekšzemes PVN.
Ilzex
Ilzex 19.02.2021 09:56
2666 сообщений на сайте
За все годы от ВИДа не было никаких претензий
Albina
Albina 19.02.2021 11:41
64576 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.