Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
no MUN uz UIN
Labdien, ļoti lūdzu paskaidrot. Uzņēmums no 2014. gada līdz 2020. gadam bija MUN maksātājs, no 01.01.2021 - UIN maksātājs.
Tagad, sniedzot deklarāciju nesaprotu, vai kaut kas no iepriekšējiem MUN gadiem (peļņa, zaudējumi, nedrošie debitori - it sevišķi), jāņem deklarācijā vērā, vai viss sākas no nulles 2021. gada 1. janvārī?
Un kā vispār nofiksēt uz MUN perioda beigām palikušo peļņu (mūsu gadījumā - zaudējumus), lai tas tālāk nejuktu ar UIN apliekamiem objektiem, kad tādi būs.
Ответы (9)
Vai varbūt precīzāk bija jāprasa - kā vispār sakārtot kontu atlikumus, pārejot no MUN un UIN režīmu?
Manuprāt, nekas sevišķs nav jādara. Vienīgais, ja nu ir kādi debitori, tad tos labāk norakstīt 2020.gadā. Tādi zaudējumi, ko iekļautu UIN deklarācijā jums nemaz nevar būt.
Sāksiet jaunu un skaistu dzīvi. UIN maksāsiet, ja dalīsiet dividendes vai būs "nesaimnieciski" izdevumi. Peļņu jau sen vairs ar UIN neapliek.
2020. gads diemžēl jau slēgts pirms gada, debitori tā arī palika karājamies.
Pēc būtības jau debitori, kas radušies MUN periodā, nevarētu attiekties uz UIN? Vienīgi, ko man ar viņiem tagad darīt. Koriģēt un 2021. gada pārskatā sniegt korekcijas par 2020?
Nav UIN likumā paredzēts, ka debitoru parādi, kas radušies pirms uzņēmums ir kļuvis par UIN maksātāju neattiecas uz UIN likuma normām. Ir tikai atruna par debitoru parādiem, kas radušies pirms 31.12.2017.
Attiecīgi, ja tas debitors tiek norakstīts periodā, kad esat UIN maksātāji, tad ir jāpiemēro UIN likuma normas.
Tomēr, kad tika izrakstīts rēķins tam debitoram par sniegtu pakalpojumu, rēķins tika aplikts ar MUN (kā jebkurš MUN maksātāja apgrozījums).
Vai ar MUN jau vienreiz aplikts rēķins vispār var tikt vēlreiz aplikts ar UIN?
Koriģēt un 2021. gada pārskatā sniegt korekcijas par 2020?
Tā arī dariet. Likumos nevar aprakstīt pilnīgi visus iespējamos gadījumus. Ja pēc būtības, Jūs jau tā samaksājāt nodokli par nesaņemtu naudu. PVN likuma vismaz ir paredzētas korekcijas par šaubīgiem debitoriem, bet MUN -nē.
Как нужно отвечать на первый вопрос UIN декларации тем налогоплательщикам, которые в 2021 году стали плательщиками UIN (а до этого были MUN плательщиками) ? Получила такие ответы от консультантов VIDa:
1. Надо отвечать "Да" и в строке прибыли ставить "0";
2. Надо отвечать "Нет".
Какой ответ из этих двух выбрать ?
Как нужно отвечать на первый вопрос UIN декларации тем налогоплательщикам, которые в 2021 году стали плательщиками UIN (а до этого были MUN плательщиками) ? Получила такие ответы от консультантов VIDa:
1. Надо отвечать "Да" и в строке прибыли ставить "0";
2. Надо отвечать "Нет".
Какой ответ из этих двух выбрать ?
Kāda Jums starpība? Veco pelņu tāpat nevar "ieskaitīt". Diez vai uzņēmumam ir bijusi TĀDA nesadalītā peļņa, par kuru varētu samazināt UIN par dividendēm. Rakstiet nē.
Turpinot tēmu. Mums no MUN perioda vēl ir palikuši vairāki par pakalpojumiem saņemti avansi, kur viss apstājies, klients pazudis. Avansi saņemti 2017., 2018. gadā. Mēs no savas puses vērtējam, ka mūsu padarītais darbs avansus nosedz.
Vai arī šos avansus kā ieņēmumus mums bija jāatzīst vēl 2020. gadā MUN periodā, vai to var darīt arī kaut kad tagad? Starpība ir skaidra - ja ieņēmumi būtu atzīti 2020. gadā, tad būtu jāmaksā MUN, bet no 2021. gada, kad maskājam UIN - vairs nē. Kaut gan 2020. gadā vēl nebija skaidrs, vai darbi tomēr neatsāksies?
Закрыть
Краткое описание нарушения