Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Summētais darba laiks, vidējā izpeļņa К списку тем
Summētais darba laiks, vidējā izpeļņa
Sveiki,
Tikko uzsāku darbu uzņēmumā, kur ir tikai summētā darba laika uzskaite, ar ko līdz šim nav nācies saskarties. Man jāaprēķina vid. izpeļņa darbiniekam, kam ir A lapa. Zināms, ka dienas vid.izpeļņu summētajam darba laikam rēķinām atbilstoši DL 75.p.4.daļai: "Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, dienas vidējo izpeļņu aprēķina, stundas vidējo izpeļņu reizinot ar vidējo nostrādāto stundu skaitu darba dienā, kuru aprēķina, pēdējo sešu mēnešu laikā nostrādāto stundu skaitu dalot ar kalendāra darba dienu skaitu (izņemot attaisnotu prombūtni) pēdējo sešu mēnešu laikā."
Vai kāds, lūdzu, var paskaidrot, ko nozīmē šajā izpratnē "kalendāra darba diena"? Cik līdz šim esmu sapratusi, tas NAV faktiski nostrādātais dienu skaits, bet ir pielīdzināms normālajam darba dienu skaitam mēnesī.
Tai pat laikā, manā konkrētajā piemērā sanāk tā - par decembri 2021, kur normālās darba dienas ir 21, darbinieks savā summētajā darba laikā nostrādājis 176h, pa 8h dienā. Kopā sanāk, ka ir nostrādātas 22 dienas.
Vai šajā gadījumā, lai aprēķinātu dienas vidējo izpeļņu, man tomēr būtu jādala ar 21 dienu?
Varbūt kādam ir padoms no pieredzes, kā pareizi rīkoties.
Ответы (9)
Manos aprēķinos "kalendāra darba dienu" skaits ir vienāds ar normālo darba dienu skaitu mēnesī..
Un dalot faktiskās darba dienas es neskaitu. Skaitu tikai stundas un dalu ar kalend.dd
Во-первых, работник что ли не работал до 1 декабря? Dienas vidējā izpeļņa рассчитывается за период 6 месяцев.
Во-вторых, если работник отработал с 1 по 30 декабря, то для чего она нужна?! Ни отпуска, ни болезни!
В-третьих, если работник ЗАРАБОТАЛ больше, то и средняя должна быть больше, что и достигается делением на календарные рабочие дни, чтобы, когда он пойдёт в отпуск, эта повышенная dienas vidējā izpeļņa будет умножена на 20 дней (рабочие дни внутри 28 календарных). Работник вполне заслужил такое отношение. Более того, за сверхурочные ему 22-й день должен был быть оплачен в двойном размере, а если ещё и ночью...
Paldies jums par atbildēm.
Maijamd, paldies Jums par komentāru! Tātad - gadījumos, ja faktiskais nostrādātais dienu skaits ir lielāks par kalendāra darba dienu skaitu mēnesī, Jūs dienas vid. izpeļņu rēķinātu, ņemot par mēru tikai un vienīgi kalendāra jeb attiecīgi normālo darba dienu skaitu konkrētajā mēnesī. Vai tāpat Jūs rīkotos arī tad, ja šis nostrādātais dienu skaits būtu mazāks par kalendāro darba dienu skaitu mēnesī, piemēram, ja cilvēks būtu strādājis tikai 2 dienas konkrētajā mēnesī, bet normālais dienu skaits būtu 21?
Cien.Tehnolog paldies Jums arī par komentāru. Es gan krieviski nelasu un nesaprotu. Varbūt ir iespēja Jūsu ieteikumu uzrakstīt latviski vai angliski.
Jūs man liekas jaucat ābolus ar burkāniem.
A = Stundas vidējā izpeļņa = pēdējo sešu mēnešu darba samaksas summa / faktiski nostrādāto stundu skaita summu
B = Vidējais nostrādāto stundu skaits = faktiski nostrādāto stundu skaita summa / kalendāro darba dienu skaits
Dienas vidējā izpeļņa = A reiz B jeb stundas vidējā izpeļņa reiz vidējais nostrādāto stundu skaits dienā
Atvaļinājuma nauda attiecīgi = dienas vidējā izpeļņa reiz kalendāro darba dienu skaits periodā par kuru aprēķina šo atvaļinājuma naudu.
Aprēķins ir tāds, jo summētā darba laika ietvaros darbinieks nestrādā 8 stundas dienā un kalendāro darba dienu skaitu mēnesī. Attiecīgi ir jāizrēķina cik stundas dienā viņam hipotētiski sanāktu strādāt, ja viņš strādātu katru dienu atvaļinājumā kā tas ir kalendārā paredzēts.
Cien.Tehnologpaldies Jums arī par komentāru. Es gan krieviski nelasu un nesaprotu. Varbūt ir iespēja Jūsu ieteikumu uzrakstīt latviski vai angliski.
Izmantojiet
https://hugo.lv/lv
Paldies Jums, Susur, arī par komentāru un palīdzību!
Noderīgi! Man gan jāaprēķina par darbnespējas lapu, ne par atvaļinājumu:)
Manā jaunībā tika uzskatīts par priekšrocību, ja cilvēks pārzin vairākas valodas
Manā jaunībā tika uzskatīts par priekšrocību, ja cilvēks pārzin vairākas valodas
Paldies, ļoti svarīga informācija, kaut gan ar tēmu nesaistīta.
Закрыть
Краткое описание нарушения