Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Pašnodarbinātā IIN К списку тем

Pašnodarbinātā IIN
Labdien! Sakiet lūdzu, par VSAOI viss ir skaidrs, man nav skaidrs par IIN, tieši par darba algu. Es zvanīju VID, prasīju kā pašnodarbinātā persona sev maksā darba algu, ,man paskaidroja, ka visi naudas līdzekļi, kas paliek pēc nodokļu samaksas skaitās darba alga, bet tad sanāk ka es vsru izņemt cik gribu un samazināt IIN apliekāmo bāzi? Ja piemērām man 1200 ienākums, 500 izdevumi, 155 VSAOI, paliek 545, ja es tos izņēmu, tad man priekš IIN nav apliekāmas bāzes? (ar nosacīju, ka 500 izdevumi ir pilnība ar saimniecisko darbību saistīti izdevumi).....Lasīju IIN likumu, tur teikts ka darba alga ir izdevumos pilnībā attiecināmi izdevumi....Paskaidrojiet lūdzu
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 09:56
176 сообщений на сайте

Ответы (40)

Tā "darba alga", kas ir pilnīgi attiecināma ir alga, ko maksājat saviem darbiniekiem, ja Jums tādi ir.
Savukārt IIN apjoms nav atkarīgs no tā, cik sev izmaksājat. IIN Jūs maksāsiet, kad aprēķināsiet sava gada "peļņu" (tas nav pareizs termins no likumdošanas viedokļa, bet vislabāk atspoguļo būtību).

Jūsu IIN "bāze" =ieņēmumi-izdevumi. Vispirms no 1200-500=700, tad aprēķiniet VSAOI (būs vairāk nekā 155, bet es atstāšu Jūsu ciparu). "peļņa" būs 700-155=545 eur. "Rezervējiet" nodokļa nomaksai 109 eur un varat droši tērēt atlikumu. Varat tērēt arī visu, bet tad pēc GID nebūs viegli uzreiz nomaksāt kādu tūkstoti uzreiz.

Vai varat pa drusciņai maksāt IIN avansā.
Ilzex
Ilzex 23.08.2022 11:18
2676 сообщений на сайте
Vēl taču neapliekamais nāk klāt un pārējie papildatvieglojumi. Iespējams, tēmas autorei tādi arī ir.
Ant_lv
Ant_lv 23.08.2022 13:14
3493 сообщения на сайте
... man paskaidroja, ka visi naudas līdzekļi, kas paliek pēc nodokļu samaksas skaitās darba alga ...
Muļķības! Tā nav nekāda darba alga! Pašnodarbināta persona darba algu sev nemaksā.
Tas ir personīgais ienākums pēc nodokļu nomaksas. Un to nesauc par darba algu!
Pašnodarbināta persona darba algu maksā tikai darba ņēmējiem, ja šī persona ir kādu personu pieņēmusi darbā.
Nezinu, ko un kā jautājāt, bet atbilde nav VID konsultanta cienīga - protams, ja Jums patiešām tieši tā atbildēja. Kam gan es neticu.

... tad sanāk ka es varu izņemt cik gribu un samazināt IIN apliekamo bāzi ...
Atkal aplam!
Jūsu izņemtā nauda personīgām vajadzībām absolūti nekādā veidā neietekmē ar IIN apliekamo bāzi.
Pašnodarbinātā persona uzskaita ieņēmumus un attaisnotos! izdevumus (tajos neietilpst personīgām vajadzībām izņemtā nauda!), aprēķina ieņēmumu pārsniegumu pār izdevumiem. Tas ir apliekamais ienākums, kas jāaprēķina katru mēnesi, jo vienu reizi ceturksnī no šīs summas ir jāaprēķina un jāsamaksā sociālās iemaksas, sadalījumā pa mēnešiem.
Jāņem vērā - šīs sociālās iemaksas nākamajā mēnesī (kad samaksātas - līdz 23.datumam) NAV SDV izdevumi klasiskajā izpratnē, IIN žurnālā tās ieraksta tajā ailē, kura neattiecas uz nodokļa aprēķināšanu.
Sociālās iemaksas ir attaisnotie izdevumi IIN bāzes aprēķināšanai GADA beigās, sagatavojot IIN gada deklarāciju un tās pielikumu D3.

... Lasīju IIN likumu, tur teikts ka darba alga ir izdevumos pilnībā attiecināmi izdevumi ...
Tā ir likumā norādīts. Tomēr tas neattiecas uz Jūsu gadījumu, kuru aprakstāt. Taču lasot likumu, pašam arī kaut kas jāsaprot. Darba alga darba ņēmējiem - pašnodarbinātās personas gadījumā.
Skat. augstāk - pašnodarbinātā persona pati sev nemaksā darba algu! Nekādā gadījumā!
Aivars007
Aivars007 23.08.2022 15:22
26984 сообщения на сайте
... man paskaidroja, ka visi naudas līdzekļi, kas paliek pēc nodokļu samaksas skaitās darba alga ...
Muļķības! Tā nav nekāda darba alga! Pašnodarbināta persona darba algu sev nemaksā.
Tas ir personīgais ienākums pēc nodokļu nomaksas. Un to nesauc par darba algu!
Pašnodarbināta persona darba algu maksā tikai darba ņēmējiem, ja šī persona ir kādu personu pieņēmusi darbā.
Nezinu, ko un kā jautājāt, bet atbilde nav VID konsultanta cienīga - protams, ja Jums patiešām tieši tā atbildēja. Kam gan es neticu.

... tad sanāk ka es varu izņemt cik gribu un samazināt IIN apliekamo bāzi ...
Atkal aplam!
Jūsu izņemtā nauda personīgām vajadzībām absolūti nekādā veidā neietekmē ar IIN apliekamo bāzi.
Pašnodarbinātā persona uzskaita ieņēmumus un attaisnotos! izdevumus (tajos neietilpst personīgām vajadzībām izņemtā nauda!), aprēķina ieņēmumu pārsniegumu pār izdevumiem. Tas ir apliekamais ienākums, kas jāaprēķina katru mēnesi, jo vienu reizi ceturksnī no šīs summas ir jāaprēķina un jāsamaksā sociālās iemaksas, sadalījumā pa mēnešiem.
Jāņem vērā - šīs sociālās iemaksas nākamajā mēnesī (kad samaksātas - līdz 23.datumam) NAV SDV izdevumi klasiskajā izpratnē, IIN žurnālā tās ieraksta tajā ailē, kura neattiecas uz nodokļa aprēķināšanu.
Sociālās iemaksas ir attaisnotie izdevumi IIN bāzes aprēķināšanai GADA beigās, sagatavojot IIN gada deklarāciju un tās pielikumu D3.

... Lasīju IIN likumu, tur teikts ka darba alga ir izdevumos pilnībā attiecināmi izdevumi ...
Tā ir likumā norādīts. Tomēr tas neattiecas uz Jūsu gadījumu, kuru aprakstāt. Taču lasot likumu, pašam arī kaut kas jāsaprot. Darba alga darba ņēmējiem - pašnodarbinātās personas gadījumā.
Skat. augstāk - pašnodarbinātā persona pati sev nemaksā darba algu! Nekādā gadījumā!
Aivars007 23.08.2022 15:22
Es to jau sapratu, gribēju pārliecināties, tad sanāk arī jalabo Aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai 10%, jo tur tad arī apliekāma bāze sanāk kā priekš IIN?
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 15:29
176 сообщений на сайте
... jo tur tad arī apliekamā bāze sanāk kā priekš IIN ...
Nezinu, kā Jums paskaidrot dažos teikumos. Tā nesanāk.
Tad Jums jānāk uz konsultāciju, uz lekciju vai jānoklausās kāds seminārs.
Atkārtoju - izņemtā nauda personīgām vajadzībām absolūti nekādā veidā neietekmē ar IIN apliekamo bāzi. Arī ar VSAOI apliekamo bāzi tā neietekmē.
VSAOI aprēķina katru mēnesi, pārskatu iesniedz un nodokli maksā pa ceturkšņiem, savukārt IIN - pēc gada rezultātiem.
Aivars007
Aivars007 23.08.2022 15:33
26984 сообщения на сайте
... jo tur tad arī apliekamā bāze sanāk kā priekš IIN ...
Nezinu, kā Jums paskaidrot dažos teikumos. Tā nesanāk.
Tad Jums jānāk uz konsultāciju, uz lekciju vai jānoklausās kāds seminārs.
Atkārtoju - izņemtā nauda personīgām vajadzībām absolūti nekādā veidā neietekmē ar IIN apliekamo bāzi. Arī ar VSAOI apliekamo bāzi tā neietekmē.
VSAOI aprēķina katru mēnesi, pārskatu iesniedz un nodokli maksā pa ceturkšņiem, savukārt IIN - pēc gada rezultātiem.
Aivars007 23.08.2022 15:33
Es saprotu, Aprēķinātās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas es maksāju no 500 par katru mēnesi reizi ceturksnī, es pajautāju par 10 %, jo te arī bāze sanāk ienākumi-izdevumi, un jau sapratu ka izņemta nauda neietekmē bāzi...
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 15:36
176 сообщений на сайте
Срочно идите на консультацию к хорошему бухгалтеру. Вы вообще не понимаете как формируется налогоблагаемая база как для нужд IIN, так и для нужд соц.налога.
Albina
Albina 23.08.2022 15:40
64699 сообщений на сайте
Срочно идите на консультацию к хорошему бухгалтеру. Вы вообще не понимаете как формируется налогоблагаемая база как для нужд IIN, так и для нужд соц.налога.
Albina 23.08.2022 15:40
А что конкретно не так...valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas с 500 (выбран такой режим) 10 % платится с прибыли -500 (в расходную часть пускаем все связанное с хоз деятельностью) IIN с прибыли доход минус расход, что не так
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 15:43
176 сообщений на сайте
paša pašnodarbinātā brīvi izraudzīti ienākumi (peļņa) no
saimnieciskās darbības, kas nevar būt mazāki par 500 eiro
mēnesī, ja pašnodarbinātā peļņa ir vismaz 500 eiro mēnesī;

 Obligāto iemaksu objekta noteikšanas vajadzībām ienākumu (peļņu) nosaka
kā konkrētā mēneša ieņēmumu un izdevumu starpību.

Pašnodarbinātais veic obligātās iemaksas 10 % apmērā valsts pensiju
apdrošināšanai no visa saņemtā ienākuma (peļņas), ja tas ir mazāks
par 500 eiro mēnesī.
Ja ienākumi mēnesī ir lielāki par 500 eiro, pašnodarbinātais obligātās iemaksas
10 % apmērā veic valsts pensiju apdrošināšanai no ienākumu daļas, ko aprēķina,
no faktiski saņemtajiem mēneša ienākumiem atņemot brīvi izraudzīto obligāto
iemaksu objektu, kas ir vismaz 500 eiro apmērā.
Iemaksas var veikt arī lielākā apmērā.
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 16:05
176 сообщений на сайте
Kas tad tieši ir nepareizi?
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 16:06
176 сообщений на сайте
.valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas с 500 (выбран такой режим)
Julijaz2329 23.08.2022 15:43
Нету никакого такого режима. Есть определение налогооблагаемой базы. А вот с этим у вас проблемы, судя по всему.
Albina
Albina 23.08.2022 16:16
64699 сообщений на сайте
.valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas с 500 (выбран такой режим)
Julijaz2329 23.08.2022 15:43
Нету никакого такого режима. Есть определение налогооблагаемой базы. А вот с этим у вас проблемы, судя по всему.
Albina 23.08.2022 16:16
paša pašnodarbinātā brīvi izraudzīti ienākumi (peļņa) no
saimnieciskās darbības, kas nevar būt mazāki par 500 eiro
mēnesī, ja pašnodarbinātā peļņa ir vismaz 500 eiro mēnesī; ну не так выразилась, данное определение базы назвала режимом, но правильность действий это не изменило
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 16:20
176 сообщений на сайте
А вы уверены, что правильно определяете налогооблагаемую базу?
Albina
Albina 23.08.2022 16:34
64699 сообщений на сайте
А вы уверены, что правильно определяете налогооблагаемую базу?
Albina 23.08.2022 16:34
для VSAOI?
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 16:38
176 сообщений на сайте
И для соца, и для ПНН
Albina
Albina 23.08.2022 16:39
64699 сообщений на сайте
Pašnodarbinātā obligāto iemaksu objekts ir:
1. paša pašnodarbinātā brīvi izraudzīti ienākumi (peļņa) no
saimnieciskās darbības, kas nevar būt mazāki par 500 eiro
mēnesī, ja pašnodarbinātā peļņa ir vismaz 500 eiro mēnesī;
2. paša pašnodarbinātā aprēķināts viss mēneša ienākums (peļņa),
ja faktiskā peļņa ir mazāka par 500 eiro (nav 1. punktā minētā
objekta)
vai
ienākumu daļa, ko aprēķina no faktiski saņemtajiem mēneša
ienākumiem (peļņas) atņemot 1. punktā minēto brīvi izraudzīto
obligāto iemaksu objektu;
3. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras noteikts minimālo
iemaksu objekts, ko aprēķina, lai kopā mēnesī obligātās
iemaksas par katru personu būtu veiktas vismaz no 500 eiro.
Summē arī darba algu un citus iemaksu objektus.
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 16:42
176 сообщений на сайте
Tajos mēnešos kad peļņa sasniedza vai pārsniedza 500.00, pieņemsim 700 eiro peļņa, tad no 500,00 es maksāju obligātās iemaksas, no 200 es maksāju 10%, ja nesasniedza 500, tad es maksāju fo faktiskās peļņas 10%.
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 16:52
176 сообщений на сайте
Я про налогооблагаемую базу спрашиваю, а не про налоги. Вы уверены, что правильно ее определяете?
Albina
Albina 23.08.2022 16:53
64699 сообщений на сайте
Я про налогооблагаемую базу спрашиваю, а не про налоги. Вы уверены, что правильно ее определяете?
Albina 23.08.2022 16:53
может я как то не так выражаюсь, но облагаемая база для IIN доходы минус расходы и еслт есть доп облегчения

VSAOI доход минус расход связанный с хоз деятельностью (не учитывается уплаченный VSAOI)
Julijaz2329
Julijaz2329 23.08.2022 16:59
176 сообщений на сайте
Internetā, diemžēl, nevar iemācīties, kā pareizi aprēķināt nodokļus.
Gan es Jums rakstīju, gan kolēģi raksta - jāiet uz konsultāciju klātienē.
Varbūt pietiks ar vienu reizi. Skatoties, kāda Jums uztvere.
Ir dažādas nianses, kuras šeit neviens nezina - sakarā ar konkrēti Jūsu SD. Šeit Jūs varat saņemt tikai ļoti vispārīgu padomu.
Aivars007
Aivars007 24.08.2022 12:07
26984 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.