Saskaņā ar LIKUMU ( skat. "Dzīvokļa īpašuma likumu" un "Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumu", attiecīgajā aspektā ) - nekāda "mājas biedrība" (vai taml. "trešā persona" ) NAV Likumīgo Tiesību subjekts attiecīgajā saistībā. Un, līdz ar to, tai NAV deleģētas (un, zināmā izpratnē, NEVAR tikt uzdotas / uzticētas arī pilnvarojuma kārtībā) NEKĀDAS patstāvīgas (!) lēmumu pieņemšanas tiesības jebkādā saistībā ar minētajos Likumos norādītajām TIKAI un VIENĪGI dzīvokļu īpašnieku Kopības ekskluzīvajām Likumīgajām lēmumu pieņemšanas u.c. attiecīgās rīcības Likumīgajām Tiesībām.
Daudzdzīvokļu dzīv. mājas kontekstā jebkāda "trešā persona" (tostarp "biedrības", kā arī "pārvaldnieki / apsaimniekotāji" un taml. fiz. / jur. personāži) var būt TIKAI un VIENĪGI dzīv. īp. Kopības pieņemto lēmumu izpildītājs. Tostarp - līgumu slēgšanas gadījumā "biedrība" var izpildīt TIKAI un VIENĪGI tādas funkcijas / uzdevumus, kādas Kopība ir lēmusi tai uzdot DzĪL un DzMPL noteiktajā kārtībā (!!!) - NEVIS patstāvīgi (!) "slēgt līgumu" un taml. izpildīties, vai pat "pieņemt lēmumus" Kopības vārdā / vietā.
Šī ir principiāli būtiska "nianse", kura tiek "aizmirsta" (arvien biežāk, diemžēl, parasti izmantojot pretlikumīgā "shēmošanā" ), bet kuru "atceras" tad, kad zināmas "ieinteresētas personas" pilnīgi LIKUMĪGI vēlas bloķēt / "izgāzt" jebkuru patvaļīgu (un taml. pretlikumīgu) iniciatīvi no šādu "trešo personu" puses.
P.S. Tā ir atsevišķa, visnotaļ plaša un ekskluzīvi būtiska tēma daudzdzīvokļu māju īpašumu apsaimniekošanas LT sfērā, tāds tipisks "mazais cinītis, kas gāž lielo vezumu".