Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Трудовое законодательство, трудовые отношения. Охрана труда

Atkal par amata nosaukumu. К списку тем

Atkal par amata nosaukumu.
Kādā amatā jāpieņem darbā SIA dibinātājs - par valdes locekli, izpilddirektoru? Un kāds tur būs profesijas kods pēc klasifikatora? Vai šajā gadījumā ir ierobežojumi darba samaksā - obligāta minimālā darba alga vai var maksāt par stundām pēc minimālās stundas likmes?
Archers
Archers 15.12.2004 18:14
66 сообщений на сайте

Ответы (9)

Учредителя вообще можно не принимать на работу, а платить за собственника, который управляет собственным предприятием, социальные взносы с произвольно выбранной базы, но в размере не менее минимальной зарплаты.
Irinaav
Irinaav 15.12.2004 18:19
1011 сообщений на сайте
Nea, tas neder, jo "в размере не менее минимальной зарплаты". A man vajag pēc iespējas mazāk
Archers
Archers 15.12.2004 18:24
66 сообщений на сайте
Вообще-то в социальном законе сказано, что база может быть и меньше, но надо очень-очень хорошо pamatot. На это очень придирчиво смотрят - если видят, что у всех назначена минимальная - сразу бегут проверять. Так что лучше не увлекайтесь.

А в случае с учредителем, ведь зарплата вообще не платится, только социальный с мин.базы: 80*33,09%=26,47 лат. И они идут в расходы. Куда уж меньше-то?
Irinaav
Irinaav 15.12.2004 18:34
1011 сообщений на сайте
Ja pareizi saproatu, tad darbā nepieņemam, jo viņš tik un tā ir paraksta tiesīga persona utt, par bāzi ņemam, teiksim, "100*33,09%=33.09", vai lielāku summu.

A kā grāmatvedībā to atspoguļo?

Darbinieku kustību nenodod, riska nodevu nemaksā, soc atskaitē tā summa parādās vai kā?

Es nebiju padomājusi par tādu variantu.

Un no kura brīža jāsāk maksāt nodokļi par dibinātāju tāda veidā?
Archers
Archers 15.12.2004 18:49
66 сообщений на сайте
Un kā šādā gadījumā ar stundu uzskaites tabeli, arī nav?
Archers
Archers 15.12.2004 18:51
66 сообщений на сайте
Никаких сообщений о приеме на работу, никакой riska nodevu nemaksā. Лично я для подстраховки оформляю īpašnieka lēmumu о выбранной налоговой базе и отсылаю вместе с отчетом (один раз в год). А в самом сообщении о социальных взносах пишу Piezīme о том, что такой-то не состоит с фирмой в трудовых отношениях, поэтому пошлина за риск уплачиваться не должна.

В бухгалтерии начисляется социальный: Д 731 К Налог

оплата: К деньги Д Налог.
Irinaav
Irinaav 15.12.2004 18:55
1011 сообщений на сайте
Нет, никакого табеля не надо. Это же НЕ трудовые отношения! А с какого момента - как можно быстрее. Фирма по определению не может быть без руководства. Или сам управляй, или нанимай человека.
Irinaav
Irinaav 15.12.2004 18:57
1011 сообщений на сайте
SIA dibinātāju nav obligāti jāpieņem darbā taču tad darā ar paraksta tiesībām ir jāpieņem rīkotājdirektors un pašam dibinātājam paliek tikai augstākā pārvaldes orgāna funkcijas, pieņemt globālus lēmumus un deleģēt to izpildi rīkotājdirektoram. Ja pašam dibinātājam ir partaksta tiesības tad jau komercreģistra lēmumā viņam ir noteikts amats kādā viņš pieņemams darbā un šajā gadījumā obligātas ir drba attiecības.

Irinaav Jūsu skaidrojums atbilst pašnodarbinātajam, taču SIA dibinātājs nekādā gadījumā nevar par sevi no SIA maksāt VSAOi kā pašnodarbinātais.
Irenaz
Irenaz 15.12.2004 21:18
157 сообщений на сайте
Нет, это абсолютно не так.

Почитайте социальный закон:

1.pants Likumā lietotie termini

2) darba ņēmējs:

g) likumā noteiktajā kārtībā iecelts (ievēlēts) uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības vai nerezidenta pastāvīgās pārstāvniecības) pārvaldnieks (direktors), kas, nebūdams darba tiesiskajās attiecībās ar šo uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību vai nerezidenta pastāvīgo pārstāvniecību), veic šā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības vai nerezidenta pastāvīgās pārstāvniecības) operatīvās vadības funkciju;

И методические укзанияя:

7. Saskaņā ar Likumu darba ņēmējs ir uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) īpašnieks (īpašnieki), kas nebūdams darba tiesiskajās attiecībās ar sava uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) pārvaldes institūciju veic šā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) operatīvās vadības funkciju, ja šajā uzņēmumā (uzņēmējsabiedrībā) likumā noteiktajā kārtībā nav iecelts (ievēlēts) pārvaldnieks (direktors), izņemot zemnieku (zvejnieku) saimniecības īpašnieku.

8. Norādījumu 7.punktā minētais attiecas uz fiziskām personām – gan rezidentiem, gan nerezidentiem –, kuras veic operatīvās vadības funkcijas sev piederošā uzņēmumā, kurš reģistrēts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā (Komercreģistrā). Tie ir individuālo uzņēmumu īpašnieki un sabiedrību ar ierobežotu atbildību īpašnieki, kuri nav pilnvarojuši citu personu vadīt sev piederošo uzņēmumu (uzņēmējsabiedrību), bet paši veic izpildinstitūcijas funkcijas.

9. Tā kā uzņēmējdarbību regulējošie normatīvie akti paredz, ka uzņēmumā vienmēr ir jābūt izpildinstitūcijai vai izpildpersonai, tad uzskatāms – ja uzņēmumā nav norādīta kāda cita persona kā uzņēmuma direktors vai pārvaldnieks, tad šīs funkcijas veic uzņēmuma īpašnieks: --- и так далее.

38. Darba ņēmējiem – uzņēmumu īpašniekiem, kas paši vada savu uzņēmumu un atbilst darba ņēmēja statusam, izņemot zemnieku saimniecību īpašniekiem, iemaksu objekts ir īpašnieka paša izvēlēta summa, kas nav mazāka par Ministru kabineta noteikto minimālo mēneša algu. Sociālo iemaksu objektu nosaka neatkarīgi no tā, vai uzņēmums strādā ar peļņu vai zaudējumiem.

39. Uzņēmuma, uzņēmējsabiedrības vai nerezidenta pastāvīgās pārstāvniecības pārvaldnieka (direktora), kas nebūdams darba tiesiskajās attiecībās ar šo uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību vai nerezidenta pastāvīgo pārstāvniecību, veic šā uzņēmuma, uzņēmējsabiedrības vai nerezidenta pastāvīgās pārstāvniecības operatīvās vadības funkcijas, sociālo iemaksu objekts ir viņam noteiktā atlīdzība, bet ja atlīdzība nav noteikta, – viņa paša izraudzītā summa, kas nav mazāka pa Ministru kabineta noteikto minimālo darba algu.

40. Ja 38. un 39.punktā minētais objekts ir noteikts tikai sociālo iemaksu aprēķināšanai, tad no šīs summas algas nodoklis netiek ieturēts un to grāmatvedības uzskaitē neparāda kā izdevumus, kas saistīti ar saimniecisko darbību. Saimnieciskās darbības izdevumi ir tikai sociālās iemaksas.

Больше мне добавить нечего.
Irinaav
Irinaav 15.12.2004 21:37
1011 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.