Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Veselības apdrošināšana К списку тем

Veselības apdrošināšana
Kādi pielikumi ir jāaizpilda par veselības apdrošināšanu? Katram darbiniekam tā izmaksāja 260.00 Ls - 180.00 Ls, tātad no 80.00 Ls ir jāaprēķina IIN un VSA, bet kā to parādīt VID?
Guntele
Guntele 12.01.2005 09:29
10 сообщений на сайте

Ответы (9)

kāpēc no 80 Ls ?
Cleo
Cleo 12.01.2005 09:44
19234 сообщения на сайте
ja nemaldos tie 180 Ls bija par privāto pensiju fondos iemaksātajām summām.
Cleo
Cleo 12.01.2005 09:45
19234 сообщения на сайте
Es sapratu no likumdošanas, ka runa ir par veselības adrošināsanu...
Guntele
Guntele 12.01.2005 09:55
10 сообщений на сайте
5. No maksātāja ienākumiem, par kuriem maksā algas nodokli, izslēdz darbinieka labā darba devēja veiktās iemaksas privātajos pensiju fondos atbilstoši licencētiem pensiju plāniem un iemaksātās dzīvības apdrošināšanas (ar līdzekļu uzkrāšanu) prēmiju summas, kuras kopā nepārsniedz 10 procentus no maksātājam aprēķinātās bruto darba samaksas taksācijas gadā, un iemaksātās dzīvības (bez līdzekļu uzkrāšanas), veselības vai nelaimes gadījumu apdrošināšanas prēmiju summas, kas nepārsniedz 10 procentus no maksātājam aprēķinātās bruto darba samaksas taksācijas gadā, bet ne vairāk kā 180 latus gadā, ja ir izpildīti šādi nosacījumi:

1) darbības termiņš dzīvības apdrošināšanas līgumam (ar līdzekļu uzkrāšanu) nav īsāks par pieciem gadiem;

2) darbības termiņš dzīvības, veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanas līgumam (bez līdzekļu uzkrāšanas) nav īsāks par vienu gadu;

3) dzīvības, veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanas līguma noteikumi paredz, ka apdrošināšanas atlīdzību par apdrošināšanas gadījumu izmaksā apdrošinātajai personai (vai tās labuma guvējam), citas summas, kas saistītas ar līguma darbību vai tā pārtraukšanu, izmaksā darba devējam (apdrošinājuma ņēmējam), un neparedz aizdevumu izsniegšanu apdrošinātajām personām;

Jā tiešām

tad jau tos 80 Ls pieliek pie darba algas un attiecīgi apliek ar nodokļiem/
Cleo
Cleo 12.01.2005 09:57
19234 сообщения на сайте
Nu re, es jau tā arī sapratu. Bet nu netieku gudra, vai tiešām 80Ls ir jāpieliek pie algas? Vai tad šīs summas ir jāpievieno 3.pileikumam Man škiet, ka ir jāaizpilda pielikums Nr. 6 par IIN - jo tas ir aprēķināts un samaksāts un nav saistīts ar darba algu, bet ko darīt ar VSA?
Guntele
Guntele 12.01.2005 10:17
10 сообщений на сайте
manupraat tas ir darbinieka labums, kas apliekams ar IIN un soc.iemaksām.
Cleo
Cleo 12.01.2005 10:18
19234 сообщения на сайте
Vēlreiz, athriežos pie mana pirmā jautājuma.

Kompanijai ir jāaprēķina soc. un IIN nodoklis no 80Ls (veselības apdrošināšana 260-180=80) un par darbiniekam uzdāvināto dāvanu karti IIN no 20 Ls (100-80=20Ls).

Tadad papildus labums darbiniekam.... bet ne darba alga

Kādus pielikumus VID man ir jāaizpilda, lai viss viņiem būtu skaidrs.

Nu nekādi netieku gudra.....:-(((
Guntele
Guntele 13.01.2005 13:33
10 сообщений на сайте
Если не ошибаюсь, то за страховку здоровья IIN надо действительно рассчитывать с суммы больше 180 Ls ( в вашем случае с 80 Ls), а вот VSAOI с суммы, превышающей 10% от заработной платы.

Кто-нибудь может подсказать, как эти суммы отражаются в сообщении работодателя и какими дополнительными документами они должны быть подтверждены?
V_lena
V_lena 20.01.2005 16:23
61 сообщение на сайте
Cuntele, V_lena: если Вас не затруднит, пришлите мне завтра на e-mail julia@conti.lvсообщение, что вам нужны эти все сведения (Kādus pielikumus VID man ir jāaizpilda, lai viss viņiem būtu skaidrs, Кто-нибудь может подсказать, как эти суммы отражаются в сообщении работодателя и какими дополнительными документами они должны быть подтверждены?). Я была как-то на семинаре по IIN и VSAOI и там было очень хорошо про все эти суммы расписано и какие приложения необходимо подавать, и какие суммы учитывать и где :). У меня все в компе. Я Вам эти материалы вышлю. Я их наконец-то в Word перенесла со сканера. Если кому-то еще надо - пишите, но только на e-mail, пожалуйста, а то у меня днем терпения не хватает (да и времени), чтобы ждать загрузки сайта
Juliar
Juliar 20.01.2005 21:57
39 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.