Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

VID vēstule К списку тем

VID vēstule
Nekustamā īpašuma apsaimniekotājs - pensionārs saņēmis no VID vēstuli ar prasību iesniegt noteiktā termiņā VSAOI ziņojumu par 2004.gadaIV ceturksni.

Manuprāt saskaņā ar Likuma Par Valsts Sociālo apdrošināšanu 6.pantu- Fiziskā

persona, kura veic neksutamā īpašuma apsaimniekošanu vai gūst ienākumu no

palīgsaimniecības vai piemājas saimniecības un ir reģistrējusies kā

saimnieciskajā darbībā gūtā ienākuma nodokļa maksātāja un ir sasniegusi

vecumu, kas dod tiesības saņemt valsts vecuma pensiju, vai ir I vai II

grupas invalīds, vai kuras pastāvīgā dzīvesvieta nav Latvijas Republikā, NAV

OBLIGĀTI sociāli apdrošināmā persona.

Vai šai gadījumā VIDam jāsniedz kāda oficiāla vēstule vai iesniegums par to, ka šis cilvēks nesniedz VSAOI ziņojumus pamatjoties uz šo pantu?
Cleo
Cleo 21.02.2005 14:35
19234 сообщения на сайте

Ответы (5)

Может, он в свое время зарегестрировался в ВИДе как самозанятое лицо? Возьми свою панту и сходи с ней в ВИД, надежней будет.
Albina
Albina 21.02.2005 14:43
64703 сообщения на сайте
Es jau uzrakstīju VIDam vēstuli, lūdzot sniegt man rakstisku atbildi.

Kā pašnodarbinātais viņš droši vien ir reģistrējies, bet ne jau kā labprātīgais soc.nodokļa maksātājs. 62 gadi viņam palika tieši 31.12.2003.g. bet pēc likuma pensionārs viņš ir jau no 62 gadu vecuma un saņem pensiju (sakot ar 01.01.2003 pensionēšanās vecums vīriešiem - 62 gadi).
Cleo
Cleo 21.02.2005 14:56
19234 сообщения на сайте
Nu es jau nevaru iet, kādā sakarā es iešu un prasīšu, iestāstīju viņa dēlam, lai pasaka, ka pēc likuma pensionārs nav obligāti sociāli apdrošināmā persona un līdz ar to nav jāmaksā soc.nodoklisun arī atskaites nav jāsniedz. Bet vai viņš pareizi pateiks, nezinu, viņi no VID baidās kā no uguns.
Cleo
Cleo 21.02.2005 14:57
19234 сообщения на сайте
Так если он зарегестрирован как самозанятый, ему самому нужно сходить в ВИД и на основании этой панты снять статус самозанятого. Пока он этого не сделал, ему будут слать письма с просьбой сдать отчеты. Я так думаю.
Albina
Albina 21.02.2005 18:26
64703 сообщения на сайте
ja uzhe pozvanjila v VID i vijasnjila, shto okazivajetsja on shto to tam na bazare sidel torgaval (" mazumtirdzniecība kioskos un stendos" )- kogda ja eto jemu skazala to on vdrug vspomnjil (nu ja zhe nemogu ugadatj shto u njevo jeslji on mol4it) :))), no ni4evo nenatorgoval i sljinjal, vot poetomu jevo i ishjut. A nashjot Nek.īpašuma apsaimniekošana- eto jemu s 2005.godanenado sdavatj ot4joti jeslji u njevo netu drugih dohodov.
Cleo
Cleo 21.02.2005 20:45
19234 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.