Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

reorganizācija un gada pārskats К списку тем

reorganizācija un gada pārskats
Bijām IU (kārtojām grāmatvedību divkāršā ierakstā, nodevām gada pārskatu). 13.04.2004. pārreģistrējāmies KR par SIA. Tad mums VID teica, ka nekāds pārskats nav jāsniedz. Šogad izrādās, laikam, ka tomēr ir jāsniedz divi gada pārskati. Vai tiešām, kolēģi?
Kolibri
Kolibri 06.04.2005 08:57
486 сообщений на сайте

Ответы (47)

Shlida! Vai neesat saņēmusi rakstisko atbildi no VID par šo tēmu? mani tas ļoti ļoti interesētu
Kolibri
Kolibri 29.04.2005 11:52
486 сообщений на сайте
Saņēmu šodien un taisījos vakarā pastāstīt.

Mani jautājumi:

1. Cik gada pārskatus pārreģistrācijas gadā rakstīt:

- vienu kopējo par gadu;

- atsevišķi IU un SIA?

2. Reģistrācijas apliecības datums 11.03.2005. Reģistrācijas apliecība no Uzņēmumu reģistra ir saņemta 15.03.2005., par ko uzņēmuma atbildīga persona parakstījās saņemšanas brīdī. Ar kādu datumu jābeidz IU pārskata gadu un jāsāk SIA pārskata gadu?

3. Vai drīkst SIA izmantot PVN priekšnodokli par dokumentiem, kuros ir vēl IU rekvizīti, vai šos dokumentus vispār drīkst likt SIA izdevumos. Problēma ir par periodu starp 11.03.2005. un 15.03.2005. un daži rēķini apmēram nedēļu pēc 15.03.2005. kamēr visiem partneriem tika nodoti jauni rekvizīti.

4. Vai mēneša atskaites un deklarācijas par martu ir jānodod:

- atsevišķi IU un SIA;

- ar kādu datumu sākas SIA pārskata mēnesis 11. vai 15. martu?

5. Vai ir jānodod par darbiniekiem ziņas par darba ņēmējiem par pārcelšanu no IU uz SIA. Ar kuru datumu 11. vai 15.?

6. Vai šajā situācijā IU var UIN deklarācijā no šī gada peļņas segt 2002.gadazaudējumu atlikušo daļu, kas palika nenosegta 2004.gadā?

7. Kāds dokuments ir nepieciešams vai pietiekošs lai izdarīt ierakstus grāmatvedības uzskaites reģistros, veicot maksājumus ar Internetbanku:

- nepieciešams bankā saņemtajos izrakstos bankas apstiprinājums (zīmogs un paraksts);

- pietiek ar elektronisko parakstu bankā saņemtajos izrakstos.

Cik es zinu, likums par elektronisko parakstu vēl īsti nedarbojas. Ir grozījumi, kas piešķir elektroniskajām parakstām juridisko spēku, ja ir rakstiskā vienošanas par to starp juridiskām personām. Tomēr bankas slēdz ar klientiem līgumus pēc sava apstiprināta parauga un nekādas speciālas vienošanas par elektronisko parakstu neeksistē.

VID atbilde saīsinātā veidā (skaidrojumus nepārrakstīšu):

1. Gada pārskats un UIN dekl. atsevišķi par IU un SIA (lik. Par grāmatvedību 13.panta2.daļa)
Meek
Meek 29.04.2005 23:01
5673 сообщения на сайте
2.IU pārskata gads beidzās ar 11.03.2005. Ar to sākas SIA pārsk.gads

3.SIAir tiesību un saistību pārņēmējs, dok. ar IU rekvizītiem var izmantot un priekšnodokli atskaitīt

4.Parmartu jānodod vienā eks. atskaites un dekl. ka SIA (ar SIA rekvizītiem)

5.Darbiniekustatuss nemainās, ziņas par darba ņēmējiem nav jānodod

6.JaIU un SIA īpašnieks viens un tas pats, zaudējumus drīkst segt atbilstoši likumam par UIN

7.parbankas izdrukām atrakstīšanas ar likumu pantiem. Atbilde ir par dok., kas saņemti elektroniskajā veidā, bet nav atbildes uz konkrēto uzdoto jautājumu
Meek
Meek 29.04.2005 23:13
5673 сообщения на сайте
Tad 2 gada pārskati.

Es nodevu 2 pārsaktus, un pārskatu daļā man teica, ka nevarot ievadīt, iespējams būs jaiesniedz kādi labojumi, viņi paši gaidot kādu skaidrojumu...
Kolibri
Kolibri 02.05.2005 11:36
486 сообщений на сайте
Atcereties, es augstāk stastīju par semināru?! Šī paša VID konsultante tad teica, lai gatavojam uzreiz 3 gada pārskatus! Trešais kopējais rezervē, ja VID prasīs. Bet tas būs trešais nevis labojums. Es gan nesaprotu, kā šajā gadījumā nodrošināt lai viņi nodokļus ne dubultotu, pieplusējot pirmajām un otrajām gada pārskatam un UIN dekl. trešo variantu. VISS IR MIGLĀ TĪTS
Meek
Meek 02.05.2005 12:26
5673 сообщения на сайте
Kolibri, pastāstiet, ja Jums būs kādi jaunumi šajā jautājumā. Mani tas gaida 2005.gadā.
Meek
Meek 02.05.2005 12:51
5673 сообщения на сайте
Ok.
Kolibri
Kolibri 03.05.2005 15:34
486 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.