Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Iespējamā rīcība pašu kapitāla palielināšanai К списку тем
Iespējamā rīcība pašu kapitāla palielināšanai
Iedomāsimies, ka SIA ir negatīvs pašu kapitāls. Komerclikums agrāk lika īpašniekiem palielinār pašu kapitālu līdz pamatkapitāla apmēram (sākotnējā 219.pantaredakcija, šobrīd likums tikai pieprasa sasaukt dalībnieku sapulci un teorētiski, ja neviens kreditors nepiesaka maksātnespēju, tad šāda firma var eksistēt vēl ilgi).
Kā praktiski varētu grāmatot šādu "pašu kapitāla palielināšanu" (uzreiz jūtams, ka to bija sacerējuši juristi, ne grāmatveži).
Ja organizē kā pamatkapitāla palielināšanu, tad atkal turpināsies situācija, ka pašu kapitāls ir mazāks nekā pamatkapitāls. Piemēram, pamatkapitāls 2000 Ls. Kopējie zaudējumi -4000 Ls, pašu kapitāls = -2000. Ja palielinās pamatkapitālu, tad neatkarīgi no summas pašu kapitāls būs < par pamatkapitālu.
Varbūt kādam no cienījamajiem foruma dalībniekiem ir idejas, kādā veidā varētu iemaksāt naudu kapitālā, to tomēr neiekļaujot attiecīgā perioda peļņas un zaudējumu aprēķinā?
Ответы (9)
Самым простым. Оформить через Регистр предприятий увеличение ОК путем внесения денежного вклада и внести деньги на счет.
Vienkāršākie varianti, manuprāt, ir vismaz 2:
1) palielināt pamatkapitālu. Mīnuss - pašu kapitāls jebkurā gadījumā paliek < par pamatkapitālu.
2) uzdāvināt naudu uzņēmumam un tas parādīsies PZ aprēķinā kā ieņēmumi - šogad sanāks peļņa un pašu kapitāls palielināsies. Mīnuss - ja ne šogad, tad nākošgad jāmaksā UIN.
Vai es tomēr neskatos pārāk šauri un tādējādi nepalaižu garām vēl kādu 3., 4. vai 5.iespējamo variantu?
Jau iepriekš pateicos par idejām
Можно еще что-нибудь переоценить в сторону увеличения стоимости и создать резерв переоценки. Но он пропадет, при выбытии переоценного ОС. И без веской причины переоценивать - дурной тон.
Внесение денег прямо в резервы СГД не приветствут.
А больше и статей нет разделе СК, которые можно увеличивать.
Можно еще чеки почаще выбивать, чтобы прибыль появилась. Не век же в убыток работать.
Žēl, ka vispār nav kases aparāta:)
Es uzskatu, ka visvienkāršāk ir "uzdāvināt" firmai īpašnieku izsniegtos kredītus. Tomēr otrs firmas īpašnieks kategoriski iebilst un uzskata, ka jāgrāmato apmēram tā:
D Kreditoru parāds K Rezerves.
Man šāds grāmatojums ļoti nepatīk, bet partneris prasa parādīt, kur ir rakstīts, ka tā nevar.
Ilzex, а Вы попробуйте сказать этому партнеру, что написано будет в акте аудиторской проверки. Может, его это убедит?
Diez vai tas viņu pārliecinās. Viņš ir nodokļu konsultants
un speciālists uzrēķinu apstrīdēšanā.
Если консультант, то должен знать про правила КМ 537 от 15.06.04 г.
В них написано как подарки отражаются: либо сразу на доход, либо на доход через будущие периоды.
Liels paldies, Maija! Es zināju par tādu noteikumu eksistenci, bet līdz šim uzskatīju, ka mani šie noteikumi neskar. Izrādās, ka virsraksts ir mānīgs un līdzīgi kā valdības subsīdijas jāatspoguļo jebkuri dāvinājumi no fiziskām un juridiskām personām.
Vēlreiz paldies par atsaucību
Закрыть
Краткое описание нарушения