Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Par latviešu valodu
Nu pavisam ne par tēmu. Bet tomēr. Es te palasīju dažus jautājums, kur lai iemācās latviešu valodu?
Forumā piedalās gan latviski, gan krieviski rakstoši dalībnieki. Vai tad nevarētu vismaz tie, kuriem dzimtā valoda ir latviešu savus jautājumus un atbildes izteikt kaut cik pareizā latviešu valodā? Un tad kaut nedaudz palīdzētu tiem, kuri gatavojas papildus to mācīties. Bet redzu, ka tieši latviskie teksti ir burtiski izkropļoti, ka grūti uztvert domu pat latvietim, kur nu vēl cittautietim. Es šeit nerunāju par kļūdiņām, kuras ieviesušās steidzoties rakstīt, bet principā.
Varbūt būšu nesaprasta, bet tomēr griež acīs šī maniere, vai nezināšana.
Ответы (56)
Diemžēl, ar krievu valodu notiek tas pats.
Kam vajag, tas sapratis jebkadus erodlifus.
Nu ja... Ko te runāt, ja tā saprasts mans ziņojums.:(
Žēl, ļoti žēl...
I am really sorry, but this (off) topic looks like bloody FLAME!!! Especially when it posted amongst topics that are dedicated to taxes and fees! Vai tad tiešām filologiem nav kur apspriest savas problēmiņas?! Varbūt uzsāksim kādu aktuālu diskusiju: “finanšu” vai “finansu”, “eiro” vai “eira”, “pežo [peugeot]” vai “pež[censored]”?!?! ГОСПОДА МОДЕРАТОРЫ! Прошу убрать флуд, если это возможно согласно правилам Вашего форума! :-///
cenšos savas domas izteikt saprotami,gadās, ka sapinos domās, bet... ceru, ka piedosiet. Kad atbildu krieviski, rakstu translitā, bet ja cilvēkam vieglāk atbildi uztvert krievu valodā, tad nav problēmu to sniegt. Varētu rakstīt krievu burtiem, bet tad jāmaina tastatūra un tad tik drīz atbilde neparādīsies ekrānā, jo 'paies laiks kamēr atradīšu pareizos burtus uz tastatūras.
Elita, atvainojos, bet foruma nav īsti tā vieta, kur mācās valodu, te tomēr meklē atbildes uz grāmatvedības jautājumiem un daudzi krieviski runājošie arī atbild latviski forumā, ja jautājuma autoram ir vieglāk uztvert atbildi latviski... kļūdās dažkārt, bet nekļūdās jau tikai tas, kas neko nedara.
Kāpēc Jūs to tik sāpīgi uztverat?
Es neuztveru sāpīgi,un saprotu, ka ta nav tēma šeit. Mani satrauc vispār arī citur šīs šausmas ar valodu. Bijušajos Padomju laikos latviešu valoda nebija tik izkropļota un nepareizi lietota. Lūk, esam brīvajā Latvijā un grāvī iekšā! Bet tas jau nav tikai par valodu. Visa izglītība ir nu gauži zemā līmenī. Tagad sertifikāts (ko daži nopērk)ir vērtīgāks par zināšanām. Laikam esmu sakāpināta par daudz.
Atvainojos. Bet forumā ne par to vien tiek vesti dialogi. Vai ne tā?
Padomju laikos vispār maz varēja latviešu valodu dzirdēt. Turklāt ko var gribēt, ja krīt no vienas galējības otrā. Padomju laikā viss krieviskojās- uz veikaliem abas valodas - tagad viss angliskojas. Ko darīsi ja pat tur "augšā" vairāk lieto svešvārdus un angliskotus vārdus. Laiki mainās, cilvēki arī.... Izglītība būtu varbūt augstākā līmenī, ja netiktu lobētas izglītības iestādes .. kāpēc vajag dzīt padzīvojušus cilvēkus iegūt augstāko izglītību ( ja ne, tad saki ardievas darbam)- nu redz viņi iet un mācās, maksā - dod kukuļus, lai iegūtu to papīru darbam- ne jau zināšanām, jo darba pieredze un zināšanas šiem cilvēciņiem ir lielākas nekā dažkārt pasniedzējiem. Ne jau forums to atrisinās, ne mēs.... iespējams pat neviens.
Paldies, Cleo, ka uzklausījāt. Esmu jau mierīga. Nav ko uzplaiksnīt. Bet nevarēju: televīzija pat griež ausīs tā saucamais "akuzatīvisms". Lai pusaudzi lieto savu "forši", lai lieto šaurā sabiedrībā, bet cienījam i cilvēki.. Atvainojiet. Tā. "Punkts un bērziņš".
būs jau labi, nāks jauni sū... vecie aizmirsīsies
Elita, все правильно. Хорошо бы, чтобы каждый на своем родном языке писал грамотно (хорошо бы еще и орфографически). От этого всем, кто прочитает только знаний прибавится.
Абсолютно согласен. Жаль только, что чем дальше - тем хуже. Я не имею в виду форум, я имею в виду нашу жизнь вообще.
Так культура развивается, когда экономика в порядке...
А я, как-то, такой связи не вижу. Хотя, может это мне так не повезло.
Я попыталась поначалу побороться за то, чтобы те, чей родной язык русский, писали бы на нём, соблюдая хотя бы элементарные правила грамматики, т.к. считаю, что грамотное написание - неотъемлемый элемент общей культуры. Но куда там -"заклевали". Но согласна с Элитой - глаз режет ужасно. Я не говорю о тех, для кого это неродной язык - тут всё естественно. Но ребята, мы же не грузчики в конце концов!
А так же и не кочегары и не плотники:)))
Не расстраивайтесь, неграмотные люди были всегда, как и грамотные. Грамотно и внятно излагать свои мысли можно научиться только читая литературу(желательно классику). Сейчас читают меньше, к сожалению.
Ксюша, но неграмотные люди раньше как-то не очень шли работать бухгалтерами.
Ну за что боролись... Общество всеобщего потребления (к которому многие так стремились) отнюдь не способствует высокому уровню культуры его членов, скорее наоборот. Поэтому его понижение (а как следствие, и грамотности) закономерно.
Иногда безграмотность проявляется не из-за отсутствия культуры, а из-за отсутствия у человека какого-то специфического слуха (научного названия не знаю). Например, человек не слышит и не понимает "Ь". Разве Вам не встречались безграмотные умные люди с высшим образованием?
и не только , Клен, у меня куча примеров-мои ученые(русскоязычные)профессора- а грамматика на двойку.
А дети, (в лат. школе учатся) возмущаются как можно говорить ТАК неграмотно-когда по телевизору слышут наших министров и проч. "великих людей", а про рекламу на улицах вообще страшно говорить:(
Закрыть
Краткое описание нарушения