Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Трудовое законодательство, трудовые отношения. Охрана труда

Atvaļinājuma dienu skaits К списку тем

Atvaļinājuma dienu skaits
Sveiciens visiem šajā burvīgajā pavasara dienā! Esmu laimīgi piebeigusi atkaites un domas tā vien virzās uz gaidāmā atvaļinājuma pusi, tāpēc gribētu padalīties pārdomās par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma dienu skaitu, bet konkrēti par gadījumu, kad darbinieki nodarbināti 5 darba dienas nedēļā ar konstantu mēneša algu. Man šaubas rada it kā visu akceptētais koeficients 1.67, kā arī 20 darba dienas. Kā jau zināms likumdošana nosaka 4 kalendārās nedēļas, tātad 28 dienas, no kurām tikai 2 nedēlām ir jābūt nepārtrauktām. Manuprāt tas nozīmē, ka ikviens informēts darbinieks arī rakstīs attiecīgus iesniegumus par atvaļinājumu, resp.:vienu par nepārtrauktām 2 nedēļām, t.i-14atvaļinājuma dienām (no kurām saskaņā ar likumu apmaksātas 10 darba dienas, jo 2 nedēlas nogales jekurā 14 dienu periodā noteikti ir)un otru par daļēju atvaļinājumu, kurā netiks iekļautas nedēļas brīvdienas,tātad iesniegums var būt par periodu no pirmdienas līdz piektdienai, vēlreiz no pirmdienas līdz piektienai, un no pirmdienas līdz ceturtdienai, rezultātā apmaksātas tiek 24 darba dienas ikgadējā atvaļinājuma. Viss atkarīgs no darbinieka iesnieguma! Arī aprēķinot kompensāciju par neizmntoto atvaļinājumu būtu godīgi piemērot koeficientu 24/12=2 dienas par katru nostrādāto mēnesi. Saprotu, ka tas viss ir vairāk pozitīvi no darba ņēmēja redzesviedokļa, bet ir arī saskaņā ar darba likumu. Manuprāt grāmatvedim būtu jāinformē sava uzņēmuma darbinieki par iespēju atpūsties 24 darba dienas 20 dienu vietā. Kā Jūs domājat?
Agii
Agii 15.04.2005 13:20
101 сообщение на сайте

Ответы (9)

А это уже зависит от того, готовы ли Вы ему это удовольствие оплатить
Fantacy
Fantacy 15.04.2005 13:23
1043 сообщения на сайте
Проинформировать можно. Но надо еще проинформировать начальство, чем это ему грозит. Срок и продолжительность отпуска они потом могут определить по взаимной договоренности.
Maija
Maija 15.04.2005 13:32
28223 сообщения на сайте
Protams, protams, pilnīgi piekrītu, ka darba dēvēji varētu būt neapmierināti

Bet lielākā daļa no mums taču paši esam darba ņēmēji..;)

Bez tam, tas tomēr ir likumīgi! Pēc DL drīkst maksāt vairāk, bet ne mazāk..
Agii
Agii 15.04.2005 13:44
101 сообщение на сайте
Работники мы все есть. Но мы еще на работодателя работаем и он нам деньги платит. Так что неэтично может получиться использовать служебное положение в личных целях. Хотя способ вытрясти из начальства лишний латик вполне легальный.
Maija
Maija 15.04.2005 14:04
28223 сообщения на сайте
Bet varbūt, ka tas liekais latiņš mums, t.i. darba ņēmējiem tomēr pilnīgi likumīgi pienākas. Par to vienkārši neviens nerunā, un lielākā daļa nezina (es nedomāju grāmatvežus, bet pārējos darbiniekus). Ja viss notiktu pēc darba devēju prāta, vispār nevienam nepienāktos nekāds atvaļinājumas, tā kā par ētiku es nepiekrītu.

Diemžēl izskatas, ka grāmatveži, vismaz tie, kas piedalījās diskusijā ir gatavi klusēt un izlikties par nezinīšiem, pēc principa, "ka tik kautkas nenotiek" Bet ir taču arī dažādi darba devēji..
Agii
Agii 15.04.2005 15:04
101 сообщение на сайте
ir jau vēl kāds knifs, darba līgumā ir jābūt noteiktam ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma ilgumam (DL 40.pants) un darba līgumā var atrunāt cik tad no 28 pēc likuma noteiktām atvaļinājuma dienām (4 kalendārās nedēļas)- tiks apmaksātas 20 vai, 24 vai varbūt visas 28 dienas. Vairāk var vienmēr, bet vai darba devējam ir izdevīgi, galu galā darbinieks tāpēc tika pieņemts darbā, lai strādātu nevis lai uz darba devēja rēķina atpūstos ir pēc likuma ikgadējais atvaļinājums, bet vai daudzi grāmatveži tiek tajā? Esmu viens grāmatvedis un netieku atvaļinājumā, neviens jau manā vietā nedarīs manu darbu, varu tikai paņemt pa daļām pa 2 nedēlām mēnešu beigās pēc 15.datuma
Cleo
Cleo 15.04.2005 16:27
19234 сообщения на сайте
Lai strādātu gan, bet paldies Dievam ir izdomāta arī darba likumdošana, bez tam neļaut darbiniekam izmantot DL noteikto atvaļinājumu darba devējs likumīgi nevar. Un, ja darba koplīgumā ir noteikts: atbilstoši DL, tad samazināt atvaļinājuma dienu skaitu darba devējs arī nevar, arī vienoties par mazāku apmakasāto dienu skaitu nevar, tas būtu pretlikumīgi. Protams ideālā pasaulē darba devējs un ņēmējs vienojas un visi ir laimīgi par to par ko vienojušies, bet, ja sākas nesaskaņas un nonāk līdz tiesai, tad atkal ir savādāk. Pilnīgi iespējams, ka sagaidīsim arī tiesas precedentu par šo tēmu..kaut kad.

Manuprāt gan darba devējiem, gan ņēmējiem būtu jābūt informētiem.
Agii
Agii 15.04.2005 17:17
101 сообщение на сайте
Nu neteiksim gan, ka par šo dienu skaitu gluži neviens nekā nerunā.

Šis jautājums sen ir zināms visiem, kas interesējas par to.

Nekā nelikumīga šeit nav.

Drīkst kaut vienu mēnesi strādāt, bet 11 - atrasties atvaļinājumā.

Cita lieta, cik daudziem uzņēmējiem tas ir reāli iespējams pavilkt?
Mu-maija
Mu-maija 15.04.2005 20:33
15887 сообщений на сайте
Par 24 apmaksātām dienām:

- lūk, ja atvaļinājums tiek IZMANTOTS, tad tik tiešām var saņemt arī par 24 dienām, toties, kad tiek RĒĶINĀTA atlīdzība naudā par neizmantoto atvaļinājumu, tad rēķina virtuālo summu, kas atbilst nostrādātam pie darba devēja laikam. Citādi ir iespējams izgudrot diezzin cik dažādu aprēķinu variantu.
Mu-maija
Mu-maija 15.04.2005 20:36
15887 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.