Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Pašu kapitāla izmaiņu pārskats К списку тем

Pašu kapitāla izmaiņu pārskats
Sakiet lūdzu, ja uzņēmums iesniedz savu pirmo gada pārskatu un nebija sākotnējās bilances, līdsz ar to nav datu salīdzināšanai ar iepriekšējo periodu..

Vai tad arī jāsniedz pašu kapitāla izmaiņu ārskatu, vai drīkst to neiesniegt?

Un vēl pie viena, vai Naudas plūsmas pārksatā summas arī ir jānoapaļo, vai jāuzrāda ar santīmiem?
Panta
Panta 28.04.2005 08:37
56 сообщений на сайте

Ответы (12)

kāpēc lai nebūtu jāsniedz pašu kapitāla izmaiņu pārskats? Sākotnējā bilance ir nevis uz 01.01.2004. bet gan uz brīdi, kad uzņēmums ir reģistrēts - lielākoties, ja tas ir SIA tad sākuma bilance ir Aktīvā "Naudas līdzekļi" un Pasīvā "Pamatkapitāls" 2000,-, ja pamatkapitāls ieguldīts tikai naudā. Pirmajā darbības gadā taču ir informācija par šo gadu (2004), nav salīdzinošās informācijas, bet tas jau ir vienā teikumā ierakstāms gada pārskatā, ka salīdzinošās informācijas nav tāpēc, ka uzņēmums uzsācis darbību pārskata gadā.

Es Naudas plūsmā noapaļoju līdz pilniem latiem.
Cleo
Cleo 28.04.2005 08:46
19234 сообщения на сайте
Paldies, liels..

Mēģināšu sagatavot...
Panta
Panta 28.04.2005 08:51
56 сообщений на сайте
Es izskatīju veidlapu un mēgināju sastādīt.

Tikai mazliet nesaprotu, kurā ailītē lai ieraksta privātos ieguldījumus. Tas ir Individuālais uzņēmums, tādēļ tādi ir.
Panta
Panta 28.04.2005 09:54
56 сообщений на сайте
privātie ieguldījumi taču neietilpst pašu kapitālā, bet gan kreditoros.
Cleo
Cleo 28.04.2005 12:27
19234 сообщения на сайте
Tiešām?

Bļāviens?

Kurā vietā tad bilancē, lai es lieku Konta 3220 Privātie ieguldījumi atlikumu?

Bet paša kapitāla pārskatam tad rūpju nav!

Pašu kapitālā tikai peļņa vai zaudējumi, jo ieguldījumu nav!?
Panta
Panta 28.04.2005 13:30
56 сообщений на сайте
pag, tādu kontu privātie ieguldījumi lieto manuprāt IU , IK, ja veic grāmatvedības uzskaiti divkāršā ieraksta sistēmā.

SIA īpašnieka privātieguldījumus liek kādā no 5 grupas kontiem pie kreditoriem.
Cleo
Cleo 28.04.2005 13:40
19234 сообщения на сайте
hmz... par privātajiem es nemācēšu pateikt, it sevišķi kam ir divkāršais ieraksts, vai tādiem vispār ir jāsniedz pašu kapitāla izmaiņu pārskats, jāskatās likumā.
Cleo
Cleo 28.04.2005 13:41
19234 сообщения на сайте
Likums par uzņēmumu gada pārskatiem neattiecas uz individuālajiem komersantiem, individuālajiem (ģimenes) uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, kuru ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā nepārsniedz 45 000 latu.
Cleo
Cleo 28.04.2005 13:42
19234 сообщения на сайте
IK (IU) kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā, ja nav to 45000 latu, bet cik es sapratu Jums ir pirmais gads, tad jau to 45000 nav iepriekšējā gadā un jāsniedz VID nevis gada pārskats, bet gada ienākumu deklarācija. Jeb arī es neesmu īsti sapratusi Jūsu situāciju. Gada ienākumu deklarācija bija jāiesniedz līdz 1.martammanuprāt.
Cleo
Cleo 28.04.2005 13:45
19234 сообщения на сайте
Nu vot..

Es jau saku, tik sarezhgjiiti!

SIA tas ir vienkārši, bet IU!!?

Vienā gudrā grāmatā lasīju, ka IU un IK pašu kapitāls var mainīties ik pa laikam, kad privātos līdzekļus iegulda..un kad izņem..

bet pašu kapitāla pārskats ir jāsniedz..
Panta
Panta 28.04.2005 13:45
56 сообщений на сайте
manuprāt individuālie kārto grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā (līdz tiem kritērijiem) un izdara ierakstus nevis kontu veidā, bet ieņēmumu un izdevumu žurnālā.

Bet nu gaidiet citus komentārus, te ir arī speciālisti, kas daudz darbojas ar IU un IK, es gan nē, man ir SIA.
Cleo
Cleo 28.04.2005 13:48
19234 сообщения на сайте
Panta, taisnība rakstīta tavā "gudrā grāmatā" .IU , z/s utt.pamatkapitāls var mainīties un UR nav jāpiesaka šīs izmaiņas kā to izmaiņu gadījumā dara SIA.Parkontu 3220 palasi Maijas Grebenko grāmatā- ļoti skaidri viss aprakstīts kas ar to jādara gada beigās un kā tas atspoguļots bilancē.;)
Frezy
Frezy 30.04.2005 11:15
1986 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.