Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Vienreizēja daraba apmaksa К списку тем
Vienreizēja daraba apmaksa
Gudrās galviņas, sniedziet, lūdzu, konsultāciju. Lieta tāda, ka darba devējs aprīļa mēneša beigās samaksāja fiz.personaipar darbu veikšanu( izšuva krekliem krāzdiņas) 60.00Ls. Darījums nekādi nav noformēts.
Vai es varu maijā ar šo darbinieku noslēgt, uzņēmuma līgumu, kurā atrunātu, ka norēķini veikti avansa maksājumu veidā pirms darba izpildes un maijā sastādīt darba pieņ.-nod.aktu. Un akta sastād. dienā samaksāt budžetā IIN un soc. Un VID-ā jūnijā nodot ziņas par darba ņēm. (pieņ. -02.05.;atbrīvots- akta parakst.dat.), soc.atskaiti Vai tā var? Mani interesē tieši tie norēķini, kā viņus pareizāk noformulēt, jo naudiņa sanāk ieskaitīta pirms līguma parakstīšanas.
Ответы (16)
Bet kā ir noformēta naudas izmaksa darbiniekam?
Ja bi oformila trudovoj dogovor zadnim chislom , t.e . gde to 29,04,2005, togda vse stavitsja na svoi mesta. Sdacha otcheta o rabotnikah pozhe sroka - eto ne strasho - prilozhite zajavlenie s prosjboj prinjatj etot otshet s opozdaniem po kakoj nibudj prichine (sm. na etom saite b razdele "blanki" - "zajavlenija v SGD". Zaplatitj nalogi s opozdaniem - eto tozhe ne prestuplenie.
A zachem vam pieņ. - nod. akts?
Esli oforml. pieņ. - nod. akts to eto znachit vi platite summu prosto za nekij zakaz. Togda nado 25% ot 60 Ls perechislitj kak IIN, i net nikakogo soc. naloga.
A esli vi platite soc. nalog, znachit rech idet o RABOTNIKE, s kot. zakljuchaetsja toljko trud. dogovor.
Ja fiziska persona VID nav reģistrējusies, tad no viņas jāizskaita gan IIN , gan soc.
Atbilde Klepa:
Tur jau tā lieta, ka nekādi nav noformēta, tikai nauda ir pārkaitīta uz fiz.personaskontu un maks.uzd ierakstīts "par kreklu izšūšanu"
Tieši par to es jautāju. Izmaksas fakts ir atspoguļots. Par darbinieka noformēšanu domāju arī kā Face_the_heat: ņoslēgt ar darbinieku uzņēmuma līgumu, tad soc.nod nav jamaksa.
Социальный платить не надо, если лицо в СГД зарегистрировано, что вряд ли
Gu-a Jūs jau pati esat pareizo variantu izklāstījusi.
А где ято написано? На семинаре инспектор из трудовой инспекции про такой договор рассказывал и особо подчеркнул, что при таком договоре соц.платитить не надо. Неужели для разовой работы надо обязательно регистрироваться в СГД? Как то нелогично
По-моему, если заключен договор подряда (uzņēmuma līgums), то соц. платится.
Закон о государственном соц. страховании ст. 1, п. 2
darba ņēmejs:
d) persona, kura ir noslēgusi Civillikuma IV daļas 15. nodaļā paredzēto uzņēmuma, graudniecības vai pārvadājuma līgumu un nav reģisrējusies kā saimnieciskaja darbībā gūtā ienākuma nodokļa maksātāja
Комарик, перевела я что значит graudniecības vai pārvadājuma līgumu - это натура и перевозки - не подходит
. Получается хоть тресни, а соц. за человека заплати (тоже еще раз закон перечитала).
По русски graudniecība- это издольщина.Каюсь - не помню, что это значит, кажется, чего-то связанное с с/х. Подробнее можете почитать в Гражданском Законе. А вот uzņēmuma līgums как раз и есть договор подряда.
Издольщина - "из доли". Крестьянин работает на чужосм поле чужим инструментом (как договорятся), а часть урожая потом отдает владельцу поля. В жизни пока ни разу не встречала.
Мне кажется, что при издольщине происходит оплата труда - "натурой", т.е. тем, что издольщик "насобирал" в поле для хозяина (часть - издольщику).
Про такого сначала посылается в СГД зинёюмс, что он является работо-брателем, а потом каждый месяц посылается пазинёюмс (или с нулями, или с начисленной суммой). В пазинёюмсе - только сумма и ОПГСС. Риска нодева за него не платится, а о ПНН сообщается в 6 приложении к 166 правилам. Кроме того на руки и в СГД посылается 1 приложение к ним же.
paturpinot Komarika iesākto:
"5. Darba ņēmēja statuss tiek noteikts tikai saskaņā ar Likuma normām, nevis kādiem citiem kritērijiem.
Piemērs.
Persona ir noslēgusi uzņēmuma līgumu saskaņā ar Civillikumu, bet nav reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja. Vispārējā gadījumā, noslēdzot uzņēmuma līgumu, tiek uzskatīts, ka persona veic saimniecisko darbību un ir uzskatāma par pašnodarbināto personu, bet tā kā persona nav reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja, tad tā saskaņā ar Likuma normām ir uzskatāma par darba ņēmēju. "
http://www.vid.gov.lv/5likumi/6Soc/_DN_VSAI_met.htm
13. Darba ņēmējs ir persona, kura ir noslēgusi Civillikumā paredzēto uzņēmuma, graudniecības vai pārvadājuma līgumu un nav reģistrējusies kā saimnieciskajā darbībā gūtā ienākuma nodokļa maksātāja;
13.1. vēršam uzmanību uz to, ka šajā gadījumā persona ir darba ņēmējs tikai tad, ja tā nav reģistrējusies kā saimnieciskajā darbībā gūtā ienākuma nodokļa maksātāja. Ja persona ir reģistrējusies kā saimnieciskās darbības veicēja, tad sociālās iemaksas no norādījumu 13.punktā minētajos līgumos paredzētās atlīdzības tā kārto pati;
13.3. ar uzņēmuma līgumu viena puse uzņemas izpildīt otrai par zināmu atlīdzību ar saviem darba rīkiem un ierīcēm kādu pasūtījumu, izgatavot kādu lietu vai izvest galā kādu pasākumu. Noteicošais ir darba rezultāts, kas tiek panākts noteiktā termiņā par noteiktu atlīdzību, taču nenosakot darbalaiku;
un uzņēmējdarbības valsts riska nodeva nav jāmaksā par to darbinieku, ar kuru noslēgts uzņēmuma līgums saskaņā ar Civillikumu pēc MK nteikumu 397 20.1.punkta Uzņēmējdarbības riska valsts nodevu darba devēja ziņojumā norāda darba devēji, kurus saskaņā ar likumu var pasludināt par maksātnespējīgiem (uzņēmumi, uzņēmējsabiedrības (komercsabiedrības) un citas personas, kuras reģistrējušās Uzņēmumu reģistrā vai komercreģistrā), par darbiniekiem, ar kuriem attiecīgajiem darba devējiem saskaņā ar Darba likumu ir nodibinātas darba tiesiskās attiecības.
(MK 06.01.2004. noteikumu nr.5 redakcijā)
http://www.vid.gov.lv/5likumi/6Soc/_MK_397.htm
Закрыть
Краткое описание нарушения