Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Kas nosaka, ka rekiniem jabut LVL К списку тем
Kas nosaka, ka rekiniem jabut LVL
Labdien!
Lugums palidzet, jo neatceros, ka ari neatrodu kads LR likums vai MK noteikumi noteica to, ka rekinam, kursh izrakstits valuta (EUR, USD, FIM) ir jabut latos -t.i.LVL
PALDIES!
Ответы (30)
Manuprāt likums par grāmtvedību vai grāmatvedības organizāciju nosaka , ka visiem dokumentiem ir jābūt valsts valūtā - latos.
Es nezinu, bet vel bija it ka, t.i. senak, ka VID rikojums, ka PPR un rekiniem jabut latos, bet laikam jau pietiek ar likumu, jo tas tak specigaks!
Es ceru, ka man piestaditos rekinus izlabos !
es kādu mēnesi atpakaļ interesējos par to pašu vari pameklēt meklētājā, bet par cik domas dalījās, es tomēr drošības pēc izrakstīju gan EUR, gan LS, turklāt tā firma izdomāja samaksāt tomēr Ls, un man tagad summa sakrīt uz santīmu.
Par pāreju uz latu
3. Visos Latvijas Republikas teritorijā esošajos tirdzniecības, sabiedriskās ēdināšanas un pakalpojumu uzņēmumos, sākot ar 1993.gada28.jūniju, visu preču cenas un pakalpojumu tarifus pārrēķināt un izlikt tikai latos un santīmos.
Cenu izlikšana ārzemju valūtās tiek aizliegta.
Par šo tirdzniecības un pakalpojumu noteikumu pārkāpšanu, kā arī par atteikšanos pieņemt Latvijas naudu kā maksāšanas līdzekli Latvijas Republikas Ministru Padome ir tiesīga ierosināt uzņēmumu, uzņēmējsabiedrību darbības izbeigšanu un vainīgā saukšanu pie likumā noteiktās atbildības.
СЛУЖБА ГОСУДАРСТВЕННЫХ ДОХОДОВ
ПИСЬМО
от 28 октября 1999 года N 15.5.1/14297
О ДЕНЕЖНОЙ ЕДИНИЦЕ В СЧЕТАХ
(выдержка)
В соответствии со статьей 5 закона "О бухгалтерском учете" в бухгалтерском учете за единицу измерения следует применять денежную единицу Латвийской Республики.
В части первой статьи 6 закона "О налогах и пошлинах" предусмотрено, что налоги и пошлины уплачиваются в латах и сантимах.
В соответствии с пунктом 4 постановления Комитета по денежной реформе от 27 мая 1993 года N 7 "О переходе на лат" все платежные документы следует выписывать в латах и сантимах. В свою очередь, в пункте 1 письма Министерства финансов от 17 июня 1993 года N 10-6/27 "О постановлении Комитета по денежной реформе Латвийской Республики от 27 мая 1993 года" разъяснен порядок применения упомянутого постановления N 7 и установлено, что квитанции, чеки, счета и другие расчетные документы, учитывающие и фиксирующие реализацию, следует выписывать только в латах и сантимах.
С учетом упомянутого, оправдательные документы и счета по налогу на добавленную стоимость на внутренней территории Латвийской Республики следует выписывать только в латах и сантимах.
В соответствии с пунктом 44 правил Кабинета министров от 7 ноября 1995 года N 339 "Правила ведения и организации бухгалтерского учета предприятий" нельзя принимать к записи в бухгалтерском учете документы не полностью подготовленные, не соответствующие содержанию сделки или с ошибками. В этом случае документ следует вернуть обратно его предъявителю для устранения упомянутых недостатков.
Таким образом, если лицо, выписывающее счет-фактуру или накладную-счет, выдает счет не в латах, а в иностранной валюте, тогда получатель этого счета этот документ должен вернуть обратно предъявителю для устранения недостатков.
В соответствии с пунктом 146 правил Кабинета министров от 7 ноября 1995 года N 339 "Правила ведения и организации бухгалтерского учета предприятий" предприятия свои денежные средства могут держать во всех валютах без ограничения количества. Каж
Это письмо все еще действует
Dubcik!
Paldies, tagad varu pilniba atsaukties un viniem nebus pamata to nedarit - t.i. parrakstit rekinu!
Manuprāt, situācija tomēr nav tik viennozīmīga. Grāmatvedības uzskaite ir jāveic latos, to tiešām pieprasa likuma par grāmatvedību. Citētais rīkojums par pāreju uz latu paredz cenas IZLIKT latos un santīmos. Tādēļ, ja kāds veikals demonstrētu cenas citās valūtās, tad to principā varētu sodīt. Tomēr drīz jau visas cenas būs jāizliek arī eiro, tādēļ šaubos, ka šo rīkojumu kāds ļoti centīgi kontrolēs.
Es nemēdzu izrakstīt rēķinus eiro, bet baidos, ka tie, kas to tomēr dara vēlēsies kādus nopietnākus argumentus nekā VID vēstule.
Tamdel es jautaju pec palidzibas, jo pieredze rada, ka ta ir visaia gruta padarishana!
Otra gala rekina izrakstitajiem ir programma, kuru vini nevelas mainit!
Nu tad janobrunojas ar likumiem utt!
Nav ne kur neikts, ka nevar PPR vai rēķinā rakstīt arī valūtu, bet ja norēķini tiks veikti Latvijā, tad ir obligāti jārakstā LVL un blakus var rakstīt valūtu.
likums par grāmatvedību
5.pants
Grāmatvedībā par vērtības mēru jālieto Latvijas Republikas naudas vienība.
rēķins ir grāmatvedības dokuments
Rēķins primāri NAV grāmatvedības dokuments. Rēķins ir paredzēts, lai varētu iekasēt samaksu par precēm vai pakalpojumiem. Visbiežāk tos izraksta ne jau grāmatveži, bet gan pārdošanas speciālisti. Tā pēc tam ir grāmatvežu problēma, kā tos atspoguļot uzskaitē un nav nekādu problēmu valūtas rēķinus iegrāmatot latos (mana programma nemaz neļauj iegrāmatot valūtas dokumentus, ja netiek uzrādīts attiecīgās dienas valūtas kurss).
Ну приехали, счет - НЕ бух.документ. Ага.:)))
Rēķins ir ārējs attaisnojuma dokuments, un kāpēc gan Jūs nepierakstat klāt pēc Latvijas Bankas kursa šo valūtu latos?
Didzis66, un ja rēķinu Jūs saņemsiet no ES dalībvalsts, vai arī pieprasīsiet to latos? likums par grāmatvedību
5.pants
Grāmatvedībā par vērtības mēru jālieto Latvijas Republikas naudas vienība.
Tieši tā, tāpēc rēķinus valūtā pēc attiecīgās dienas LB kursa pārvērš latos un grāmatvedība tad arī tiek kārtota latos.
Amuil - rēķins, protams, grāmatvežiem ir jāgrāmato, bet PIRMS tas kļūst par grāmatvedības dokumentu, tam ir citas funkcijas.
Rēķina primārā funkcija ir pieprasīt apmaksu, bieži tas arī apliecina pakalpojumu sniegšanu vai preču piegādi.
Piemēram, avansa rēķins, kurš nekad netika apmaksāts - ir grāmatvedības dokuments vai nav? (lielākā daļa tādus pat negrāmato)
Народ совсем отстал от жизни, выкапываете какие-то письма 1999 года, когда у нас есть правила КМ о ведении и организации бух. учёта, в 9 пункте которых записано, что "если мерой стоимости оправдательного документа является иностранная валюта, указанные в нём суммы для внесения в регистры пересчитываются по курсу БЛ, имеющему силу на день совершения хоз. сделки."
Вы хотите сказать, что фирмы, выписывающие счета в валюте (с пересчётом в латы), нарушают закон? Это же все лизинговые компании и не только.
Makssoft, vot imenno a ja o 4jom
А счета из ЕС в законе о НДС прописано заводить в нац. валюте того государства, откуда они прибыли :).
А еще в методичке по НДС и в шестой директиве сказано, что в налоглвых счетах НДС должен быть в национальной валюте.
В национальной валюте должно быть всё, это основная валюта бух. учёта. Вопрос можно ли в другой с пересчётом в национальную.
Закрыть
Краткое описание нарушения