Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Vēlreiz PVN un līgums ar pirgādātāju К списку тем
Vēlreiz PVN un līgums ar pirgādātāju
Ar piegādātāju jūnijā tika noslēgts komisijas līgums (viņi sastādīja). Kādā no iepriekšējām tēmām bija minēts, ka šādu līgumu noslēdz fiziska un juridiska persona, bet mūsu gadījumā abi ir SIA un PVN maksātāji. Līgumā ir šādi punkti:
*PPR šai gadījumā nav pirkšanas un pārdošanas dokuments, bet ir pamats preču nodošanai uz atbildīgu glabāšanu ar pārdošanas tiesībām.
*komisionāram nav tiesību pieņemt preci uz savu bilanci un ieskaitīt PVN, uzrādot PPR, sev priekšnodoklī līdz preces pārdošanas brīdim.
Vēl minēts, ka šie preču pavadzīmes-rēķini ir neatņemama līguma sastāvdaļa.
Nesaprotu, kā jāuzskaita šāda prece un PVN. Lūdzu kādu padomu.
Ответы (20)
Diez vai nodokļu inspekcijai patiks Jūsu līguma punkti par to, ka "PPR šai gadījumā nav pirkšanas un pārdošanas dokuments, bet ir pamats preču nodošanai uz atbildīgu glabāšanu ar pārdošanas tiesībām" un ka "komisionāram nav tiesību pieņemt preci uz savu bilanci un ieskaitīt PVN, uzrādot PPR, sev priekšnodoklī līdz preces pārdošanas brīdim". Iepriekšējā tēmā jau izskanēja viedokli par šādu punktu līkumību.
Līgumu sastādīja piegādātājs un viņi esot konsultējušies savā VID nodaļā, ka tā varot rakstīt. Esmu pilnīgā neizpratnē. Laikam jādodas uz savu VID-u, ko viņi saka.
Manuprāt, tā ir parasta piegāde, ar visām sekām.
Bet kā mums rīkoties? Vienkārši neņemt vērā līguma punktus?
Es domāju, ka jāņem vērā likums "Par PVN" un jāuzskaita darījums kā parasti. VID ņems vērā to, kas ir rakstīts likumā, un nevis šo murgaino līgumu.
Bet ko jūs sakat par to, ka tas ir KOMISIJAS līgums?
Pameģiniet paskatīties noteikumus par PPR. No semināra atceros, ka PPR var kalpot ka transporta dokuments nepildot nodokļa rēķina funkcijas. Ja es nemaldos, šajā gadījumā netiek uzrādīts PVN. GALVENAIS ir noskaidrot ka pareizi šādu PPR noformēt, un lai līgumā būtu atrunāts, ka īpašuma tiesības uz precēm Jums nepāriet nekad, Jūs saņemāt tikai atlīdzību par pakalpojumu !!!
Labāk pakonsultēties ar juristiem, ka pareizi noformēt komisijas līgumu.
PPR ir noformēts ar visu PVN un "kopā samaksai"...
Šajā gadījumā tas ir nodokļu rēķins! Es ieteiktu noskaidrot, ka pareizi to visu noformēt atbilstoši darījuma būtībai, tad anulēt esošo PPR un izrakstīt visu pareizi.
Varbūt noderēs: MK noteikumi Nr.292 no 13.04.2004.
В принципе, комиссионная торговля между юриками не запрещена и во всем мире используется. Но наша налоговая очень ее не любит. Несмотря на широкую дискуссию в прессе, в том числе и с участием "больших" теоретиков.
Видимо, поставщик все-таки решил пробить схему. Но это больше его проблемы. Получатель только предналог при получении вычитать не может. Но его в накладной и не должно быть. На предналог отдельный налоговый счет должны выписать.
Правила 292 - это о торговле подержанными вещами (не обязательно комиссионной). Они устнанавливают особый порядок прменения НДС, чтобы не крутить его на всю стоимость, а только на комиссионное вознаграждение.
Я так поняла из вопроса, что НДС поставщик в накладной указывает. Потому, наверно, и возник вопрос у Pinkrose.
А отдельный налоговый счет, если я правильно понимаю, должен быть выписан на проданное количество?
Piegādātājs veikalam piegādā preci(sudraba juvelierizstrādājumus) par ievērojamu summu un gada beigās (uz 31.dec.) nerealizēto preci atgriežam atpakaļ ("uz papīra").
Nesaprotu, kā var uzskaitīt preci "ārpus bilances", jo saņemto preci kontējam D7120-K5310.
Un vēl nesaprotu, kāpēc tas ir KOMISIJAS līgums, jo komisijas maksa nav noteikta.
Комиссионный договор может быть разным. Может быть и так, что комитент просто объявляет сумму, которую хочет получить, а за сколько продадите вы - это ваше дело.
Для учета и расчета НДС каждый месяц надо выдать комитенту отчет о проданных товарах, он должен выписать на них налоговый счет. Это товары отражаются Д7 К5310 и в тот же момент можно вычитать предналог Д5721 К5310.
То, что не продадите, потом вернете по накладной.
Vai saņemtā prece nekur citur nav jāatspoguļo, piem. nav jāreģistrē PPR žurnālā
В журнале по идее надо регистрировать. Все накладные надо регистрировать, а товары вообще в продажу пускать нельзя, пока не зарегистрированы.
Nu jau bilde kļūst skaidrāka:)
Закрыть
Краткое описание нарушения