Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Neapliekamie darījumi, proporcija un koki???? К списку тем

Neapliekamie darījumi, proporcija un koki????
Uzņēmums nodarbojas ar kokmateriāliem, respektīvi 40.rindā PVN deklarācijā ir nulles. Pieņemts darbā invalīds pēc subsidēto darbavietu programmas. Nodarbinātības dienesta ieskaitītā nauda ir PVN likma 6.panta1.daļas neapliekamais ienākums, kas uzrādāms 49.rindā.

Līdz ar to jārēķina proporcija starp neapliekamiem un apliekamiem darījumiem. Bet man sanāks 100% neapliekamie darījumi, vai tas nozīmē, ka 100% apmērā es nedrīkstu atskaitīt priekšnodokli, vai tomēr es varu atskaitīt to, kas nav tieši saistīts ar šo subsidēto invalīdu?
Cleo
Cleo 02.08.2005 16:01
19234 сообщения на сайте

Ответы (45)

ar uzskaiti noskaidroju.

Bet guļot radās jautājums par neatskaitāmo priekšnodokli pie neapliekamo darījumu atsevišķas uzskaites nodrošināšanas - viss priekšnodoklis uzrādās 62.rindā no PVN1 pielikuma (pārskata par priekšnodokļa summām I.daļas), pēc tam tieši neapliekamajiem darījumiem priekšnodoklis - 66.rindā. Bet jautājums kā viņu uzrādīt PVN1 pielikumā? Atsevišķā rindiņā - norādot rēķinus, kur priekšnodoklis ir tieši neapliekamo darījumu nodrošināšanai pat ja rēķini ir zem 100 latiem? Kā lai nesaputrojas, būtībā virsgrāmata jau arī nesakritīs ar ar PVN deklarāciju - jo deklarācijā uzrādītais priekšnodoklis par neapliekamajiem darījumiem taču cik sapratu ir kontējams uz izmaksām 7.grupu tad konts 57XX PVN īsti nesakritīs ar deklarāciju.

un vēl- Vai jāsniedz vēl klāt kāds paskaidrojums vai grāmatvedības izziņa par to, ka tiek nodrošināta neapliekamo darījumu priekšnodokļa atsevišķa uzskaite un netiek rēķināta līdz ar to proporcija???
Cleo
Cleo 03.08.2005 08:50
19234 сообщения на сайте
galu galā beidzās šī lieta ar to, ka manā VID nodaļā man pateica, ka šo dotāciju nevajag uzrādīt 49.rindā un nevajag uzrādīt ar neatskaitāmo priekšnodokli,ja nodrošināta atsevišķa neapliekamo darījumu uzskaite.

Tā, lūk tad nu nesīšu PVN deklarācijas precizējumu un izdomāju šādu iemeslu: "Labojuma iemesls- sākotnējā neskaidrība ar Nodarbinātības valsts aģentūras ieskaitīto dotāciju un izdevumiem no dotācijas līdzekļiem nodokļa rēķinos aprēķinātā neatskaitāmā priekšnodokļa uzrādīšanu pievienotās vērtības nodokļa deklarācijā, kad tiek nodrošināta atsevišķa neapliekamo darījumu uzskaite."

Jautājums vai derēs šāds iemesls?
Cleo
Cleo 09.09.2005 08:26
19234 сообщения на сайте
Главное, чтобы причина исправления была указана, а вот читает ли кто-нибудь эти причины - еще вопрос
Irena22
Irena22 09.09.2005 09:27
42998 сообщений на сайте
nu jaunās precizējumu veidlapas tajā ailē Labojuma iemesls es nevaru iespraust katrai rindai pretī to teikumu, tāpēc cerams viņiem nebūs nekas pretī, ka labujuma iemeslu uzrakstīju tabulas lejā.
Cleo
Cleo 09.09.2005 14:02
19234 сообщения на сайте
Сегодня в Видземском Виде видела пример исправления,с точки зрения исполнителя,очень логичное требование- написать для каждой исправляемой строки- номер,старое значение,новое значение, причина не самое главное. Главное,чтобы было понятно,что исправляется.
Smila
Smila 12.09.2005 12:23
1987 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.