Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Расчет месячной зарплаты, если в месяце были праздничные дни. К списку тем
Расчет месячной зарплаты, если в месяце были праздничные дни.
Уважаемые бухгалтера,
помогите разобраться в расчете зарплаты:
мне с 01 июня повысили оклад до 300 Ls брутто (до этого был 200 Ls в месяц брутто).
Однако при расчете зарплаты за июнь наш бухгалтер
- сначала вычел праздничные дни при расчете месячной зарплаты, как нерабочие -- т.е. уменьшил зарплату;
- затем добавил эти праздничные дни, оплатив их исходя из рассчитанной средней зарплаты (которая, естественно, существенно ниже июньского оклада).
В итоге я получил меньше, чем должен был бы получить при своем месячном окладе 300 Ls.
При этом бухгалтер сослался на ст. 73 и 75 Закона о труде.
Прокомментируйте, пожалуйста.
Укажите, где имеются указания на расчет ЗП в подобных случаях.
Если можно, подскажите, где посмотреть актуальную версию Закона о труде.
Ответы (31)
А какое количество рабочих дней отражено в табеле учета рабочего времени? Какой у Вас вообще график? Выпадали-ли Ваши рабочие дни на праздничные. Что оговорено в трудовом договоре насчет работы в праздничные дни? Пока Вы отвечаете - найду соответствующие пункты в законе и напишу.
73.pants. Vidējās izpeļņas izmaksa gadījumos, kad darbinieks neveic
darbu attaisnojošu iemeslu dēļ
(1) Ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, darba devējam ir pienākums izmaksāt vidējo izpeļņu, īpaši gadījumos, kad darbinieks:
1) atrodas ikgadējā apmaksātā atvaļinājumā vai papildatvaļinājumā;
2) pamatojoties uz attiecīgu darba devēja rīkojumu, veic veselības pārbaudi ārstniecības iestādē;
3) iepriekš par to paziņojot darba devējam, ārstniecības iestādē nodod asinis;
4) darba laika ietvaros piedalās darba devēja rīkotā profesionālajā apmācībā vai kvalifikācijas celšanā;
5) ne ilgāk kā divas darba dienas neveic darbu sakarā ar laulātā, vecāku, bērna vai cita tuva ģimenes locekļa nāvi;
6) ne ilgāk kā vienu darba dienu neveic darbu sakarā ar pārcelšanos uz citu dzīvesvietu tajā pašā apdzīvotajā vietā pēc darba devēja iniciatīvas vai — ne ilgāk kā divas darba dienas — sakarā ar pārcelšanos uz citu dzīvesvietu citā apdzīvotajā vietā;
7) pamatojoties uz izsaukumu, ierodas izziņas iestādē, prokuratūrā, tiesā vai piedalās tiesas sēdē kā piesēdētājs;
piedalās tādu nepārvaramas varas, nejauša notikuma vai citu ārkārtēju apstākļu izraisītu seku novēršanā, kuras apdraud vai var apdraudēt sabiedrisko drošību vai kārtību.
9) neveic darbu svētku dienā, kas iekrīt darbiniekam noteiktajā darba dienā, un viņam ir noteikta akorda alga vai laika algas sistēma ar stundas vai dienas algas likmes apmaksu.
(2) Šā panta pirmās daļas 7. un 8.punktā noteiktajos gadījumos darbiniekam vidējo izpeļņu izmaksā darba devējs, kuram to atlīdzina attiecīgā valsts institūcija. Kārtību, kādā valsts institūcija darba devējam atlīdzina darbiniekam izmaksājamo vidējo izpeļņu, nosaka Ministru kabinets.
(3) Šā panta pirmās daļas noteikumi neattiecas uz gadījumiem, kad darbinieks neveic darbu pārejošas darbnespējas dēļ.
(4) Darbiniekiem, kuri ārstniecības iestādē nodod asinis, pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu, saglabājot vidējo izpeļņu. Pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam
75.pants. Vidējās izpeļņas aprēķināšana
(1) Visos gadījumos, kad darbiniekam saskaņā ar šo likumu izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma par pēdējiem sešiem mēnešiem no darba algas, no normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī no prēmijām.
(2) Ja pēdējo sešu mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos mēnešos pirms šā perioda.
(3) Ja pēdējo 12 mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no valsts noteiktās minimālās mēneša darba algas kopsummas pēdējos sešos mēnešos. Dienas vidējo izpeļņu šādā gadījumā aprēķina, darba samaksas kopsummu dalot ar darba dienu skaitu šajā periodā.
(4) Mēneša vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar seši.
(5) Dienas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto dienu skaitu. Ja darbiniekam ir noteikts summētais darba laiks, dienas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto stundu skaitu un reizinot ar astoņi (darbinieka normālais dienas darba laiks stundās). Nostrādāto dienu skaitā neietilpst pārejošas darbnespējas dienas, atvaļinājuma dienas un dienas, kad darbinieks nav veicis darbu šā likuma 73.pantapirmajā, otrajā un ceturtajā daļā minētajos gadījumos.
(6) Stundas vidējo izpeļņu aprēķina, pēdējo sešu mēnešu darba samaksas kopsummu dalot ar šajā periodā nostrādāto stundu skaitu.
(7) Ja darbinieks ir nodarbināts mazāk par sešiem mēnešiem, dienas vai stundas vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par nostrādātajām dienām, tās kopsummu dalot attiecīgi ar šajā periodā nostrādāto dienu vai stundu skaitu.
(8) Izmaksājamās vidējās izpeļņas summu aprēķina, dienas (stundas, mēneša) vidējo izpeļņu reizinot ar to dienu (stundu, mēnešu) skaitu, par kurām darbiniekam izmaksājama vidējā izpeļņa.
(9) Par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu skaitu atvaļinājuma laikā.
(10) (Izslēgta ar 22.04.2004. likumu).
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.12.2002. likumu un 22.04.2004. likumu)
73.pants. Vidējās izpeļņas izmaksa gadījumos, kad darbinieks neveic
darbu attaisnojošu iemeslu dēļ
(4) Darbiniekiem, kuri ārstniecības iestādē nodod asinis, pēc katras šādas dienas piešķir atpūtas dienu, saglabājot vidējo izpeļņu. Pēc darbinieka pieprasījuma šo dienu pievieno ikgadējam apmaksātajam atvaļinājumam.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 12.12.2002. likumu, kas stājas spēkā no 01.01.2003.)
я - обычный офисный работник, в договоре с работодателем у меня указан месячный оклад (menesalga).
А табель рабочего времени на меня зполняет бухгалтер - он там указывает рабочие часы, как полагается.
А не может быть так, что наш бухгалтер еще пользуется старой версией Закона о труде
(Вот эта версия:
73.pants Vidējās izpeļņas izmaksa gadījumos, kad darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ
(1) Ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, darba devējam ir pienākums izmaksāt vidējo izpeļņu, īpaši gadījumos, kad darbinieks:
1) atrodas ikgadējā apmaksātā atvaļinājumā vai neveic darbu svētku dienā; )
Если Вы работали обычную пятидневную неделю до сих пор и далее после увеличения оклада, и в праздничные дни не должны были работать, то мне непонятны действия Вашего бухгалтера. Так как за праздничные дни оплата по среднему полагается тому, кто в эти дни должен был бы работать, но не работал. А окладники, как правило, в праздничные дни не работают. Может, поясните еще свою ситуацию.
- сначала вычел праздничные дни при расчете месячной зарплаты, как нерабочие -- т.е. уменьшил зарплату;
Я не очень поняла эту фразу? У Вас оклад?
Если Вы - обычный офисный работник, то бухгалтер должна была заплатить за июнь оклад по новой ставке, я так думаю.
Кстати, а тогда, в соответствии со старой версией ст.73, эти выходные дни дополнительно оплачивали по-среднему.
9) neveic darbu svētku dienā, kas iekrīt darbiniekam noteiktajā darba dienā, un viņam ir noteikta akorda alga vai laika algas sistēma ar stundas vai dienas algas likmes apmaksu.
Насколько я понимаю, вам платят оклад, а не почасовую ставку.
Согласна с Иреной22.Если оклад и обычная пятидневка и в праздничные дни Вы не работали, то Вам должны были начислить 300 лат. А если работали доплатить.
Значит бух посчитала не верно.
У меня обычный оклад. Работаю в офисе, как все работники (с понедельника по пятницу, а в праздники - не работаю).
Из ваших комментариев следует, что и в июне я должен был получить установленный оклад (установленную месячную зарплату);
Подозреваю, что наш бухгалтер запутался "в трех соснах".
Можете помочь сформулировать в чем именно?
Что он сделал неправильно?
Glefand, protams, ka darbiniekiem ar mēneša atalgojumu nekādi vidējie par svētku dienām nav jārēķina. Ir tieši tā, kā Irena22 Jums atbildēja: par jūnija mēnesi jāmaksā jaunā (300Ls)darba alga.
Бухгалтер рассчитала з.плату неправильно и должна ее пересчитать и доначислить причитающиеся Вам деньги. Она просто хотела быть хорошей перед начальством за Ваш счет или действительно ошиблась.
В Вашем случае совершенно необосновано применили ст.73. Вы НЕ ДОЛЖНЫ БЫЛИ работать в праздничные дни. А отработали за июнь все положенные Вам рабочие дни. И должны получить за это полный оклад.
Почитайте на указанном мною сайте раздел 11. статья 40.п.6. На этот пункт можете сослаться в разговоре с бухгалтером.Если в Вашем трудовом договоре указан оклад 300 латов, то и вознаграждение за труд должен равняться 300. Если у Вас в договоре стоит почасовая оплата - то, возможно, в табеле указано меньшее количество часов. Тогда надо будет доказывать свой выход на работу.
Да нет. Это пусть они доказывают невыход:)
Закрыть
Краткое описание нарушения