Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

VID pārbaude/kādi dokumenti??? К списку тем

VID pārbaude/kādi dokumenti???
mīļās meitenes es redzu, ka jūs esat šeit ļoti izpalīdzīgas, tāpēc vēršos šeit pēc palīdzības.

tāda situācija - mums ir mazs uzņēmums un mūsu grāmatvede nekad neierodas birojā, vismaz es 3 mēnešus šeit nostrādājot nessmu viņu redzējusi, tāpēc arī visi grāmatvedības dokumenti atrodas pie viņas.

mans jautājums - ja atnāk pārbaudē VID, kādi dokumenti obligāti tiek pieprasīti? kam jābūt uz vietas birojā? vai visiem jābūt oriģināliem? kas var būt kopijas?

sanāca daudz jautājumu, bet es zinu, jums šajās lietās ir liela pieredze.

p.s. rakstīju latviski, jo zinu, ka šeit valda vienlīdzība ļoti gaidu atbildes!!!!
Felix
Felix 28.09.2005 15:47
33 сообщения на сайте

Ответы (19)

Viss ir atkarīgs ar ko Jūs nodarbojāties (mazumtirdzniecība, pakalpojumu sniegšana.....), vai ir EKA un t.t.

Uzrakstiet drusku sīkāk.
Amuil
Amuil 28.09.2005 15:50
26356 сообщений на сайте
Godīgi sakot, viņi var pieprasīt dokumentus kuriem jābūt kārtībā līdz mēneša 15.datumampar pagājušo mēnesi.Un ja nebūs dokumenti uz vietas, tad Jums nāksies tos nest pašiem.
Aivareno
Aivareno 28.09.2005 15:52
6641 сообщение на сайте
nav tik traki, dokumentiem jāatrodas pēc likuma Latviajs teritorijā, bet struktūrvienībā jeb birojā ja tur ir EKA obligāti ir jābūt EKA žurnālam, ja ienāk prece ir jābūt PPR reģistrācijas žurnālam utml. kā jau Amuil teica, viss atkarīgs no tā ar ko nodarbojaties. Tīri grāmatvedības dokumenti ja darba līgumā tā ir atrunāts var atrasties pie grāmatveža vai arī uzņēmuma juridiskajā adresē.
Cleo
Cleo 28.09.2005 16:02
19234 сообщения на сайте
nu ir tā, ka mēs esam būvuzraudzības firma, mums nekāda EKA nav, pavadzīmes neizrakstam. Juridiskā adrese arī ir faktiskā adrese, bet par darba līgumu man jānoskaidro, kas tur viņai rakstīts, droši vien nebūs atrunāts...

mēs pat rēķinus maz izrakstam, darbojamies kā starpnieki, tik vien kā apnaksājam savus rēķinus, t.i. īre, kancelejas preces, automašīnu līzingi utt. Un tad arī apmaksas veic direktors pats internetbankā..
Felix
Felix 28.09.2005 17:12
33 сообщения на сайте
Labi, labi.Jumsviss notiek, taču galvenais, lai būtu rīkojumi, darba līgumi.Visa grāmatvedība kārtībā.Citreiz liekas tā nekas, bet VID papīrus skatās, nevis to cik Jums maza vai liela darbība
Aivareno
Aivareno 28.09.2005 21:10
6641 сообщение на сайте
Bija situācija, ka uz vietas nebija kādi dokumenti, jo tie atradās mājās, tad tā arī pārbaudes aktā ierakstīja un tie bija jāaizved un jāatrāda vēlāk.
Sola
Sola 29.09.2005 15:39
2446 сообщений на сайте
Man pagājušajā nedēļā bija VID pārbaude. Teica, ka plānotā. Īsti nezinu, ar ko atšķiras plānotās pārbaudes no neplānotām. Pārbaudīja visu grāmatvedību par vienu mēnesi, t.i., banku, kasi, PPR (saņemtās, izlietotās), grāmatvedības kārtošanas metodiku, realizāciju (konkrētā mēneša), darba līgumus, algas nod.grāmatiņas, visus pirmdokumentus, un vēl darbiniekiem izdalīja pataujas lapas, kur vajadzēja uzrakstīt cik saņem cilvēks darba algu(norādīt summu), kādā datumā saņem, darba laiku norādīt, vai izmantots atvaļinājums un tt. Varbūt pēc šādas pārbaudes vēlāk nāk audits??? Varbūt kāds zin?
5967773
5967773 20.10.2005 09:49
4 сообщения на сайте
Штраф дали? Если дали-не придут:)))
C2h5oh
C2h5oh 20.10.2005 09:52
1948 сообщений на сайте
un šai sakarā man visu laiku stāv prātā jautājums. Kur teikts, ka VID ir tiesības pieprasīt no darbinieka sniegt viņiem to informāciju un aizpildīt to aptaujas lapu? Vai ta darbinieks nevar atteikties. Galu galā pārbaude ir uzņēmumam nevis eksāmesn darbiniekam. Tur ir tādi jautājumi, ka es pat būdama grāmatvede nevaru atbildēt, piemēram es neatceros no kura tieši datuma strādāju (jo nestrādāju taču no šī gada) un kāpēc gan man tas būtu jāatceras? Arī algas summa, kura summa jāsaka tā, kas ir darba līgumā kā aprēķinātā vai tās, kas ir uz rokas saņemamā? Cik lielas ir VID pilnvaras un tiesības uz tieši darbiniekiem? Vai nevar darbinieks "pasūtīt" piecas mājas tālāk un teikt, lai iet un visu to info uzzin pie grāmatveža?
Cleo
Cleo 20.10.2005 09:54
19234 сообщения на сайте
Лет 5 назад при проверке повариха послала в прямом смысле.У нее котлеты горели и в зале стояла очередь.Мне пришлось ответить за нее.Последствий небыло.Возможно она была права.
Fatum
Fatum 20.10.2005 10:00
613 сообщений на сайте
es domāju, ka viņai arī bija taisnība, Galu galā ar kādām tiesībām VID darbinieki atrauj firmas darbiniekus no savu tiešo pienākumu veikšanas un liek aizpildīt anketu? Manuprāt tās aptaujas anketas ir brīvprātīgas. Ja es negribu aizpildīt, tad neaizpildu un kāpēc gan manā vietā to jāaizpilda kādam citam? VIDam ir savi tematiskās pārbaudes akti, kur to info var piefiksēt, ja viņiem to vajag, tad lai fiksē.
Cleo
Cleo 20.10.2005 10:02
19234 сообщения на сайте
Лично я считаю,что это безобразие,я и сама не скажу-если"в лоб " спросят ( подсчитаю на бумажке),а вообще это разве не личная жизнь и доход?
Smila
Smila 20.10.2005 10:06
1987 сообщений на сайте
А как юристы думают?
Smila
Smila 20.10.2005 10:07
1987 сообщений на сайте
Мне кажется, что где-то уже проскальзывало мнение, что работники не обязаны отвечать на анкеты СГД.
Irena22
Irena22 20.10.2005 10:07
42998 сообщений на сайте
А с другой стороны, если не отвечают, опять повод для подозрений во всех смертных грехах, если, конечно, не было ситуации с котлетами.
Irena22
Irena22 20.10.2005 10:08
42998 сообщений на сайте
В жизни у человека может и не одна з.пл,и поступает в банк на счет, и в разные дни. Конечно ответить, что в рамках трудового договора установленная з.пл. и режим дня можно.
Smila
Smila 20.10.2005 10:29
1987 сообщений на сайте
Pašas VID amatpersonas ir atzinušas, ka darbiniekiem ir tiesības neatbildēt uz šiem jautājumiem. Bet pārbaudēs ķer "uz muļķi" - ja nu kāds tomēr atbild tā, ka darba devējam var uzlikt sodu.
Tiggra123
Tiggra123 20.10.2005 10:49
435 сообщений на сайте
tā, ka darba devējs var visus darbiniekus apmācīt neatbildēt uz aptaujas anketas jautājumiem, attiekties vispār ņemt to lapu. Negribu un viss, ejiet prasiet grāmatvedei.
Cleo
Cleo 20.10.2005 10:51
19234 сообщения на сайте
Pilnīgi piekrītu Cleo, tieši tā arī jārīkojas. Jo cilvēki no uztraukuma parasti saraksta tādas muļķības, ka paši pēc tam brīnas.
Tiggra123
Tiggra123 20.10.2005 10:55
435 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.