Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
zemes nodoklis
Vai kāds nevarētu paskaidrot kā tagad tiek aprēķināts zemes nodoklis un kādas ir likmes? Vai zeme tiek aplikta arī vienlaicīgi ar īpašuma nodokli? Vai ZN tiek maksāts reizi gadā vai arī pie pirkšanas/pārdošanas?
Ka notiek pie pārdošanas? Ja es gribu nopirkt zemi un uzreiz pusi no tās pārdot, vai man par to pusi arī būs jāsamaksā nodoklis?
Iepriekš pateicos par palīdzību!!!
Ответы (10)
Ir nekustamā īpašuma nodoklis par zemi un ēkām. Par zemi aprēķina nodokli finanšu departamentā - 1,5% no kadastrālās vērtības (viņiem ir pašiem sava aprēķina kadastrālās vērtības aprēķina kārtība). Īpašniekam ir mēneša laikā jāstājas uzskaitē finanšu departamentā. Tad arī no viņiem saņemsiem paziņojumu. Nodokli vispārējā gadījumā maksā 4 reizes gadā.
Lai pateiktu, kas notiek pie pārdošanas,ir jāzina, vai zemi pērk fiziska vai juridiska persona. Abos variantos, ja pārdošana notiek tūlīt, tad nodoklis ir jāmaksā.
Atvainojos - ..vai zemi PĀRDOD fiziska vai juridiska persona..
Paldies Bima! Būšu pateicīga, ja palīdzēsi vēl mazliet. Vai es pareizi tevi sapratu:
1. fiziska persona pērkot zemi ( pilnu gabalu ) samaksās nodokli 1,5% no kadastr. vērtības
2. pārdodot pusi citai fiz. personai tā fiz. persona par savu pusi atkal samaksās nodokli 1,5%
Tas ir par pusi no zemes notiks nodokļa dubaltā maksāšana?
Sākotnējais pārdevējs- jur. persona : ))
Pārdodot zemi juridiskā persona nomaksā līdz pārdošanas brīdim uzskaitīto nesamaksāto zemes nodokli.Tālāk maksās zemes pircējs.
Zemi pārdodot vienmēr par sevi uzskaitīto nodokli maksā pārdevējs. Citādi nemaz netiek dota atļauja zemes pārdošanai.
1,5% no kadastrālās vērtības - tas ir nekustamā īpašuma nodoklis par zemi, kas ir jāmaksā katru gadu. Pērkot nekustamo īpašumu, vēl ir jāmaksā valsts nodeva. Tās lielumu es gan nezinu.
Ja fiziskā persona pārdod sev piederošo nekustamo īpašumu, kas viņa īpašumā bija mazāk kā 1 gadu, tad ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 25% apmērā no starpības starp pārdošanas vērtību un tā iegādes vērtību. Tā kā domājat pārdot 1/2 īpašuma, tad iegādes vērtība attiecīgi ir 1/2 no tās summas, kuru jūs samaksāsiet, pērkot zemi. Iegādes vērtībā tiek ieskaitīti visi maksājumi - maksa par zemi, nodevas, nekustamā īpašuma nodoklis, juridiskie pakalpojumi u.t.t., protams, ja visi maksājumi ir noformēti ar pienācigiem attaisnojuma dokumentiem.
Paldies Bimai un Ilmai!
Tiešām baigi noderēja jūsu konsultācija : )
quote: "kā tagad tiek aprēķināts zemes nodoklis un kādas ir likmes?"
>>>
Zemes nodoklis nav aprēķināms kopš 1998.gada (likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" pārejas noteikumu 5.punkta1.apakšpunkts). Nekustamo īpašumu (zemi, ēkas, būves) apliek ar nekustamā īpašuma nodokli (turpmāk - NĪN). Saskaņā ar likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 3.panta1. un 3.daļu, NĪN aprēķina pašvaldība no pēdējās noteiktās nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības pēc nemainīgas likmes (1.5%). Nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību nosaka nevis nodokļu administrācija, ka kļūdaini noradīja Bima
, bet gan Valsts zemes dienests (atbilstoši likuma “Par NĪN” 4.panta2.daļai).
>>>
quote: "Vai zeme tiek aplikta arī vienlaicīgi ar īpašuma nodokli?"
>>>
Īpašuma nodoklis nav aprēķināms kopš 2000.gada (likuma "Par NĪN" pārejas noteikumu 6.punkta1.apakšpunkts).
quote: "Vai ZN tiek maksāts reizi gadā vai arī pie pirkšanas/pārdošanas?"
>>>
Saskaņā ar likuma “Par NĪN” 6.panta3.daļu, NĪN maksājams reizi ceturksnī - ne vēlāk kā 31.martā, 15.maijā, 15.augustā un 15.novembrī (ņemot vērā, ka atbilstoši likuma “Par nodokļiem un nodevām” 29.panta3.daļai, ja maksāšanas termiņš sakrīt ar brīvdienu (svētku dienu), tad par maksāšanas dienu uzskatāma pirmā darbdiena pēc brīvdienas (svētku dienas) ) - vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas. Nodokli var nomaksāt arī reizi gadā avansa veidā. MK 04.04.2000. noteikumu Nr.131 “Likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" normu piemērošanas noteikumi” 20.punktsprecizē, ka piemērojot iespēju maksāt nodokli reizi gadā avansā, tas samaksājams līdz noteiktajam taksācijas gada pirmā maksājuma termiņam.
Kas attiecas uz nekustamā īpašuma atsavināšanu, ir jāņem vērā, ka pamatojoties uz likuma “Par NĪN” 9.panta3.daļu, ja īpašums, par kuru nodoklis nav pilnībā nomaksāts, tiek atsavināts, zemesgrāmatā īpašnieka maiņu var reģistrēt tikai pēc nodokļa pamatparāda, soda naudas un nokavējuma naudas pilnīgas nomaksāšanas. Nekustamā īpašuma nodokļa parāda neesamību parasti apliecina nodokļu administrācijas (pašvaldības) izdota izziņa.
Saskaņā ar likuma “Iesniegumu, sūdzību un priekšlikumu izskatīšanas kārtība valsts un pašvaldību institūcijās” 8.panta1.daļu iepriekš minētā izziņa parasti ir izsniedzama termiņā līdz 15 dienam. Savukārt Zemesgrāmatu likuma 72.pantsparedz, ka nostiprinājuma lūgumi izskatāmi ne vēlāk kā 15 dienu laikā, bet sarežģītās lietās zemesgrāmatu nodaļas priekšnieks šo termiņu var pagarināt līdz mēnesim.
Līdz ar to nodokļu administrācija bieži vien piedāvā atsavinātājam samaksāt nodokli dažus mēnešus uz priekšu. Piemēram, ja izziņa ir pieprasīta šodien (09.11.2005.), NĪN būtu ieteicams nomaksāt līdz gada beigām (9+15+30 = 24.12.2005.).
Закрыть
Краткое описание нарушения