Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Degvielas norakstīšana К списку тем

Degvielas norakstīšana
Sakiet, lūdzu, ja uzņēmumā ir periodiskās inventarizācijas metode (respektīvi, gada beigās koriģē atlikumus), cik pamatoti no likumdošanas puses ir pieprasīt ceļazīmes (kas it kā skaitās pamats degvielas norakstīšanai) vai aktus par tās izlietojumu. Jo degviela it kā arī skaitās krājumi (mēs esam l/s uzņēmums, kas lieto savām vajadzībām). Cik es zinu, ja ir periodiskā inventarizācijas metode, tad nekādus aktus vai atskaites par krājumu izlietojumu nevajag. Paldies!
Insi
Insi 22.11.2005 16:33
352 сообщения на сайте

Ответы (78)

Pareizi Insi, kāpēc darbojas diskriminācija - degvielai vajag, bet pildpalvām, papīram, mapēm, smērvielām (mazai pudelītei), gaisa atsvaidzinātājiem mašīnās ceļazīmes un norakstīšanas aktus nevajag? Es protams pārspīlēju .. un tomēr..

Ak jā - un kopēšanas mašīnas darbs - pulveris, nolietojums. Kāpēc VIDs nepārbauda kopētos materiālus un vai kopētājs pareizi nolietojas, vai tik netiek lietots nesaimnieciskajai darbībai - tas nu gan ir zaudējums valstij.
Hahaha
Hahaha 24.11.2005 10:06
29 сообщений на сайте
Hahaha, par vispārējiem tiesību principiem un Latvijas likumdošanu, kā arī par to vai VId darbiniekam jāpierāda vai nē izdevumu pamatotība (jo te neiet runa par vainīgs vai nevainīgs, bet gan par izdevumu pamatotību) - par to visu Jūs varēsiet parunāt ar VID darbiniekiem pārbaudes laikā Jūsu uzņēmumā.
Cleo
Cleo 24.11.2005 10:06
19234 сообщения на сайте
Cleo, es vienkārši pierādu, ka man nav jāpierāda, ka es neesmu vainīga
Hahaha
Hahaha 24.11.2005 10:11
29 сообщений на сайте
Hahaha, vēl nekur neesmu teikusi, ka Jums jāpierāda sava nevainība. Visu laiku uzsveru, ka pēc likuma Jums jāpierāda savu IZDEVUMU pamatotība! Nevis Vainīga vai Nevainīga.
Cleo
Cleo 24.11.2005 10:13
19234 сообщения на сайте
Kā pierādīt ar likumdošanu, ka uzskaiti var neveikt, ir teikts likumdošanā par periodisko inventarizāciju - ka analītisko uzskaiti gada laikā var neveikt.
Insi
Insi 24.11.2005 10:14
352 сообщения на сайте
Galu galā, pieliksim tai visai jezgai punktu - jebkurai problēmai var pielikt vispārīgo grāmatvedības pantu kaut var par savlaicīgumu, ticamību, trešo personu utt. un vēl dažus tādus vispārīgus pantus, un VID ierēdniem vienmēr būs taisnība. Vai tad nē?
Insi
Insi 24.11.2005 10:29
352 сообщения на сайте
ja jūsu izdevumiem ir attaisnojuma dokuments, kur ir redzams, kur tika konkrētais materiāls izlietots, tad ar vispārīgu pantu VIdam nepietiks. Bet ja Jūs meklējat kādu attaisnojumu tam, lai netaisītu norakstīšanas aktus, tad vēlu veiksmi :).
Cleo
Cleo 24.11.2005 10:35
19234 сообщения на сайте
Insi - pilnīgi piekrītu, un degvielas ceļazīmes tik tiešām par 99.99% vajadzīgas VIDAm. Paziņa strādā Anglijā, lielā koncernā, viņa šausminās, ka mobilais telefons kā PL iet uz sešiem gadiem, bet par degvielu tādas papīru čupas viņiem gan neviens neprasa!
Tiggra123
Tiggra123 24.11.2005 10:36
435 сообщений на сайте
degvielai vajag, bet pildpalvām, papīram, mapēm, smērvielām (mazai pudelītei), gaisa atsvaidzinātājiem mašīnās ceļazīmes un norakstīšanas aktus nevajag

А вы ручки и бумагу тоже тоннами закупаете? И списываете в расходы канцелярские товары на тысячи лат? Тогда тоже готовьте обоснование своим расходам. В бухгалтерии существует принцип существенности. Вряд ли руководство или ВИД будет интересовать куда вы дели бумагу на 20 лат, а вот списанием топлива на сотни или даже тысячи лат они явно заинтересуются.
Albina
Albina 24.11.2005 10:40
64703 сообщения на сайте
Es saprotu, VID interese vai neinterese, bet būsim grāmatvedībā un arī citi godīgi - vai nu piemērojam visam, vai nekam. Likumā nav noteikti limiti, kad VIDam jāinteresējas un zem kādas summas nē. Ja viņiem jāinteresējas, tad jāinteresējas par visu, bez limitiem.
Hahaha
Hahaha 24.11.2005 10:46
29 сообщений на сайте
Hahaha, bet vai kāds teicis, ka pildspalvai un mapei nevajag parādīties norakstīšanas aktā? Es neuztveru to kā lielu problēmu, ja gada sākumā nopērk uzņēmums mapes jaunu leitu iekārtošanai, papīru utml. norādu to Aktā par izlietoto materiālu un mazvērtīgā inventāra norakstīšanu, ierakstu ailītē "kur izlietots" - biroja vajadzībām un guļu mierīgi, zinot, ka arī tie 20 - 30 lati ir attaisnotie izdevumi ar aktu.
Cleo
Cleo 24.11.2005 10:51
19234 сообщения на сайте
Лимитов нет, есть принцип существенности.
Albina
Albina 24.11.2005 10:53
64703 сообщения на сайте
Tieši tā, Cleo, mēs šeit forumā meklējam kā mazāk taisīt, jo zinam, ka tasīt var bez gala un malas. Kā taisīt es zinu. Un ja vajag - taisu. Bet šeit es meklēju lazeiku, kā izlocīties. Nav liela māksla taisīt kā vajag, grūtāk ir Latvijas likumdošanā sameklēt caurumus, ko var izmantot savā labā, un to es arī mēģinu darīt. Visaim veiksmīgu darba dienu!
Hahaha
Hahaha 24.11.2005 10:56
29 сообщений на сайте
P.S. Albina: 1Ls - būtiski vai nē? 1+1 - būtiski vai nē? 2+1 - būtiski vai nē? 3+1 - būūtiski vai nē? .... 489+1 - būtiski vai nē? ... 99280+1 - būtiski vai nē?

Es runāju par principu. jūs taču saprotat, vai ne?
Hahaha
Hahaha 24.11.2005 11:01
29 сообщений на сайте
Я-то понимаю, и я о принципах. А цифры зависят от ваших оборотов. Если у вас доход 10 латов в месяц, то и 3+1 - būūtiski.
Albina
Albina 24.11.2005 11:02
64703 сообщения на сайте
Vi prava, ja saglasna.;) No jumor to Vi poņaļi.. S kakoi cifri načinajetsja būtiski!!
Hahaha
Hahaha 24.11.2005 11:05
29 сообщений на сайте
Все индивидуально.
Albina
Albina 24.11.2005 11:06
64703 сообщения на сайте
Ха ха ха развеселилась сегодня. В Добеле лето, чтоль?
Uzzi
Uzzi 24.11.2005 11:25
нет сообщений на сайте
Hahaha. Arī es vienmēr ārdos, kad jāraksta ceļazīmes un esmu daudz domājusi par to bezjēdzību. Tikai retais direktors tās raksta pats un grāmatvedis no "griestiem" noraksta maršrutus un km.Tasvajadzīgs tikai VID. Neviens uzņēmuma īpašnieks nepirks to, ko neuzskatīs par vajadzīgu savai saimnieciskai darbībai.Un savus darbiniekus arī kontrolē, cik var izkontrolēt lai nenotiktu masveida zādzības, jo papīrs pacieš visu un sarakstīt var diezzin ko, vai tiešām tas nepielec VID. Tas ir kā purvs, kurā man negribas līst iekšā, jo nav jēgas. Bet vispār man patīk būt par grāmatvedi, jo darbam kā tādam redzu jēgu.Tikai ne pašceptiem aktiem un c/z.

Humoram:Lai paši VIDĀ noraksta cik m norakstījuši ar izsniegtām pildspalvām, vai var pierādīt kā visi m ir tikai un vienīgi valsts interesēs.Lai uzraksta vienu ceļazīmi pildspalvai tad redzēs, kā visu paši no "griestiem rakstīs". Neredzu lielu atšķirību starp pildspalvu un degvielu.

Un vēl es laikam savu direktoru noturētu par jukušu ja viņš sāktu rakstīt c/z. Tas darbs,slodze un atbildība, ko viņš dara ar tām muļķīgājām c/zīmēm nav savienojams.
Arcisa
Arcisa 24.11.2005 13:43
258 сообщений на сайте
kāpēc gan? Ne visi direktori paši raksta ceļazīmes, Mana direktore pati raksta ceļazīmes un nebūt es neuzskatu, ka viņa būtu jukusi (viņas darbs, atbildība un slodze no tā nemainās un nav tur nekā nesavienojama), viņa taču labāk zina, kur braukusi un kāpēc.

šoferi, kas vadā preces taču arī piefiksē kur bijuši savās ceļazīmēs, tas parāda ne tikai izlietotās degvielas pamatotību, bet dažās firmās izejot no šiem datiem grāmatvedis aprēķina šoferim algu un tad ceļazīme kalpo arī kā dokuments, kas norāda cik darbinieks paveicis. Ne vienmēr taču degvielu saimneiciskajā vajadzībām nobrauc direktori.
Cleo
Cleo 24.11.2005 13:52
19234 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.