Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Degvielas norakstīšana К списку тем

Degvielas norakstīšana
Sakiet, lūdzu, ja uzņēmumā ir periodiskās inventarizācijas metode (respektīvi, gada beigās koriģē atlikumus), cik pamatoti no likumdošanas puses ir pieprasīt ceļazīmes (kas it kā skaitās pamats degvielas norakstīšanai) vai aktus par tās izlietojumu. Jo degviela it kā arī skaitās krājumi (mēs esam l/s uzņēmums, kas lieto savām vajadzībām). Cik es zinu, ja ir periodiskā inventarizācijas metode, tad nekādus aktus vai atskaites par krājumu izlietojumu nevajag. Paldies!
Insi
Insi 22.11.2005 16:33
352 сообщения на сайте

Ответы (78)

un problēma visdrīzāk ir tajā faktā, ka grāmatvedis pārāk daudz uzņemas ne savu pienākumu, to var vērot ne tikai forumā daudziem grāmatvežiem par darba drošību uzkrauj jeb pareizāk viņi atļauj sev uzkraut pienākumu, kas nemaz nav grāmatveža kompetencē. Par grāmatvedības kārtošanu jebkurā gadījumā atbild uzņēmuma vadītājs. Nerakstiet ceļazīmes un lai direktors samaksā pāris soda naudas, varbūt tas viņus pārleicinās.
Cleo
Cleo 24.11.2005 13:56
19234 сообщения на сайте
Cleo:šoferi raksta paši.Un viņi tiek labāk kontrolēti nekā VID to spētu izdarīt. Mēs kontrolējam arī, vai tik km ir no(A)-līdz(B) ar speciālu programmu. Es vairāk domāju par vieglo automašīnu c/z, kad tiek veikts darbs kas nesaistās ar preču pārvietošanu, bet darījumu nodrošināšanu.neviens vienalga nevar pārbaudīt vai darbinieks aizbrauca uz biznesa tikšanos vai veda sievasmāti uz tirgu. Es redzu lielu starpību starp kravas un vieglajām c/z. Kravas c/z ir pamatā pirmdokuments CMR,PPR vai cits dokuments.Untās ir vajadzīgas pašam uzņēmumam - darbinieku kontrolei, bet vieglās tikai VID.

Var būt citiem ir savādāk, bet man uz vieglajām sēž cilvēki kuri dara vienu darbu un ir vienas ģimenes locekļi, kuri uzticas viens otram un nav vajadzības zagt degvielu.

Arī man ir l/s ar uz 100 ha. Un tikai pa savu teritoriju var noskriet tik daudz km , ka tas izklausās nereāli.Ko lai raksta c/zīmē? Es rakstu pa saimniecību.nevaru taču rakstīt līdz ērzelim Laucim uz lauka līdz govij Rasai, vai līdz līkam bērzam pie traktora. Bet esmu dzirdējusi, ka VID tas nepatīk
Arcisa
Arcisa 24.11.2005 14:12
258 сообщений на сайте
Arcisa un kāpēc lai direktora auto nevajadzētu ceļazīmi, bet šoferiem vajag? "neviens vienalga nevar pārbaudīt vai darbinieks aizbrauca uz biznesa tikšanos vai veda sievasmāti uz tirgu." - ja ir ceļazīme, tad Jūs savu darbiņu esat paveikuši un pierādījuši degvielas norakstīšanas pamatotību izmaksās, bet ja ceļazīmes nav - tad VID pie pārbaudes var uzskatīt, ka viņš vizinājies savās personiskās darīšanās un no izdevumiem (arī no priekšnodokļa) var izņemt ārā šīs summas, sarēķinot vēl arī soda naudas par nepamatoti atskaitītu priekšnodokli. Arī uz vieglajām automašīnām ne vienmēr brauc tikai direktori. VIDam nepatīk ja nevar uzlikt sodu, un'viņi nevar, jo ceļazīme ir. Lai tad nu pierāda pretējo
Cleo
Cleo 24.11.2005 14:18
19234 сообщения на сайте
Informācijai - ziniet, kā VIDs vismaz Kurzemē grib, lai raksta lauka ceļazīmes - šosejas nosaukums un kilometrs, līdz kuram braukts, tad lauku ceļa nosaukums - piem., ceļš uz "Laukmalēm" un atkal kilometri! Marasms kaut kāds. Bet, runājot par direktoriem, ja direktors nav rakstījis ceļazīmes un viņam par to uzliek sodu, tad viņš nevis sāks tās rakstīt, bet nomainīs grāmatvedi!!!
Tiggra123
Tiggra123 24.11.2005 15:39
435 сообщений на сайте
tieši tur jau ir tā problēma, ka grāmatvedis uzņemas ne savus pienākumus un līdz ar to tāpēc cieš kāds cits grāmatvedis, kas negrib uzņemties ne savus pienākumus (viņu atlaiž tāpēc, ka direktors negrib rakstīt ceļazīmes, bet grāmatvedim tas nav pienākums). Tāpēc jau lielākā daļa grāmatvežu arī zīmē "griestos skatīdamies" tās ceļazīmes (maršruta lapas), ja nevar sarunāt, ka direktors dos vismaz aptuvenus savu maršrutu sarakstus.
Cleo
Cleo 24.11.2005 15:49
19234 сообщения на сайте
Arcisa! Visi Jūsu komentāri - super. Sevišķi par VID pilspalvām.
Insi
Insi 24.11.2005 15:52
352 сообщения на сайте
Pareizi, Zanekiploka, -labāk nomainīs grāmatvedi. Un būs jau arī kāds, kas piekritīs darba devēja nosacījumiem. Diemžēl Latvijas grāmatvežiem nav kolektīvas amata brāļu solidaritātes un pašcieņas. (domāts masveidā)

Paldies Arcisa un Zanekiploka par morālo atbalstu.
Hahaha
Hahaha 24.11.2005 15:57
29 сообщений на сайте
Un ja tiešām tā ir, kā Kurzemes VID prasa, tad viņiem takš nav likumīga pamata tā darīt, jo normatīvo aktu par ceļazīmēm un to aizpildīšanu nav.
Insi
Insi 24.11.2005 15:59
352 сообщения на сайте
tur jau tā lieta ka normatīvo aktu nav, VID prasīt maršrutā var daudz ko, bet sodīt par to, ka viņiem nepatīk norādītais maršruts arī nevar, jo nevar pierādīt pretējo.
Cleo
Cleo 24.11.2005 16:01
19234 сообщения на сайте
Es jau rakstu tās c/z, bet gandarījumu man šis darbs nesastāda.

Cleo! es jau skaidroju man uz vieglajām ir cilvēki kuri paši sev degvielu nezags un arī lieku nepirks.Drīzāk ja kurpe spiež savienos braucienus brauks kopā un pirks degvielu kravenēm un paši aizies kājām, lai tikai būtu ražošanai.nedzīvojam tik šiki, lai lieku degv pirktu.
Arcisa
Arcisa 24.11.2005 16:53
258 сообщений на сайте
Arcisa, bet tā nav mana prasība rakstīt vai nerakstīt c/z. Es tikai paskaidroju, ka saskaņā ar likumdošanu tas jādara. Muļķīgi ir daudz kas, ko daram un lieka papīra smērēšana, bet kā jau te iepriekš izteicās - tāda nu ir mūsu likumdošana. Vai nu pakļaujies vai netaisi biznesu/ Ja ļautu mums darīt loģiski un kā mums ērtāk, tad mēs darītu ohohoo :))
Cleo
Cleo 24.11.2005 16:58
19234 сообщения на сайте
Шеф заключил договор с Несте, взял карточку, заправляет бензин,фирма оплачивает, а деньги сказал снять с его зарплаты- подскажите, как оформить?
Tatajna
Tatajna 07.12.2005 21:08
4215 сообщений на сайте
Д5610 - К2620

Или так

Д2380 - К2620

Д5610 - К2380
Albina
Albina 07.12.2005 21:31
64703 сообщения на сайте
Фирма оплатила счет

Д5310 К2620

Выплатили зарплату(минус сумму Несте)

Д5610 К2610

А сумму Несте-???

Д5610 К???
Tatajna
Tatajna 07.12.2005 21:35
4215 сообщений на сайте
Тогда не на 5310, а на какую-нибудь промежуточную 23.. Несте поставьте.

Д5610 - К2310

Д2310 - К2620
Albina
Albina 07.12.2005 22:37
64703 сообщения на сайте
Ошиблась, не 2310, а на какой-нибудь транзитный счет 23..
Albina
Albina 07.12.2005 22:38
64703 сообщения на сайте
А дошло теперь!!...

Спасибо, а 2350? может быть? У меня только 2310 и 2312 используется.
Tatajna
Tatajna 07.12.2005 22:41
4215 сообщений на сайте
Можно и 2350, можно 2380.
Albina
Albina 07.12.2005 22:52
64703 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.