Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
rokas nauda un PVN?
Sakiet ka tas ir, jo te bija par sho pashu temu, bet savadak, jo...
Ja klients iemaksa uznemumam ROKAS NAUDU - ka tas attiecas uz PVN?
Un kadas tad shaja gadijuma ir tas atshkiribas attieciba uz avansa maksajumu, jo AVANSS paklaujas PVN?
Ответы (20)
Основная разница в том, что в случае невыполнения контракта заплативший рокас науду теряет ее, получивший - возвращает в двухкратном размере.
Аванс в таких случаях просто возвращается.
В остальном они очень похожи. И если нет претензий сторон друг к другу, то и разница не видна.
Maija,
sakiet ludzu - vai rokas naudas ligumu var ari noslegt juridiskas personas?
Varbut zinat kadu likumu vai MK not. uz kuru pamata var but shads darijums?
Un vel - rokas nauda jau neapliekas ar PVN?
(Vismaz PVN likuma to neesmu lasijusi)
Есть закон - Civillikums. Там целый раздел про это (ст. 1725 - 1731). Могут заключать любые лица. Ограничений нет.
В законе "О НДС" об этом и не должно быть. Это не поставка товаров, не оказание услуг и не аванс. Другими сделками закон "О НДС не занимается.
А если нет в законе "О НДС", значит об обложении этим налогом сделки речи быть не может.
Rokasnauda nav avanss, bet gan kā ķīla, kas garantē, ka puses neatteiksies no darījuma, un gadījumā, ja puses no darījuma tomēr atsakās - tā kļūst par soda naudu. Soda naudas ar PVN neapliekas
получивший - возвращает в двухкратном размере.
Maija - vai tā ir obligāta prasība; ja tā ir,kur tas ir atrunāts.
Civillikumā - tur kur principā atrunāts kas tas tāds ir - rokasnauda
Надо уточнить, что получивший возвращает рокас науду в двухкратном размере, если сделка сорвалась по его вине. А заплативший теряет, если он сорал сделку.
В последних изменениях уже упомянается "рокас науда" как понятие вне закона о ПВН.
"В законе "О НДС" об этом и не должно быть." - а вот и есть. читать надо изменения.
А статью, в которой об этом говорится, пжста, не подскажите?
Это не в законе, а в 534 правилах. В 427 это был 20 пункт, в 534, кажется, 19.
Да, МК правилах 534, пункт 19 (19.1)
Civillikums noska:
TREŠĀ APAKŠNODAĻA
Rokas nauda
1725. Ar rokas naudu jāsaprot tas, ko līgumu noslēdzot viena puse dod otrai nevien par galīgi noslēgta līguma pierādījumu, bet līdz ar to arī par tā izpildījuma nodrošinājumu.
1726. Kā rokas naudu var dot nevien naudu, bet arī citas vērtības. Tās apmēru noteic puses pēc vienošanās.
1727. Rokas naudas apsolījums vien nav pietiekošs, un tiesību nodibina tikai tās iedošana.
1728. Ar rokas naudas iedošanu līgums, ja tas citādi atbilst visiem likuma prasījumiem, uzskatāms par noslēgtu un katra puse var prasīt, lai to izpilda.
1729. Kad ar rokas naudu nodrošinātais līgums izpildīts, rokas nauda vai nu atdodama tam, no kā tā saņemta, vai ieskaitāma viņam līguma izpildījumā, ja vien līdzēji nav noteikti norunājuši citādi.
1730. Ja līgumu neizpilda vai nu tādēļ, ka tas, pusēm savstarpēji labprātīgi vienojoties, atcelts, vai tādēļ, ka tā izpildīšana kļuvusi neiespējama bez rokas naudas devēja vainas, tad rokas nauda jādod pēdējam atpakaļ.
Ja līgumu neizpilda aiz viena līdzēja vainas, tad, ja vainīgs rokas naudas saņēmējs, viņam tā jāatdod tās devējam divkāršā apmērā; bet ja neizpildīšanā vainīgs rokas naudas devējs, tad viņš zaudē tiesību prasīt to atpakaļ. Bez tam vainīgam jāatlīdzina pretiniekam visi zaudējumi.
1731. Ja puses norunājušas, ka jau noslēgto līgumu var atcelt, zaudējot rokas naudu, un ja tādā gadījumā atkāpjas rokas naudas devējs, tad viņš to zaudē, bet ja atkāpjas pretējā puse, tad viņai jāatdod rokas nauda divkāršā apmērā.
Šis noteikums piemērojams, ja līdzēji norunājuši, ka, neizpildot vienam no viņiem savu saistību noteiktā termiņā, otrs atsvabinās no savas saistības.
Savukart attieciba uz PVN ir ta, ka tiesham MK not.Nr.534
Likuma “Par pievienotās vērtības nodokli” normu piemērošanas kārtība nosaka, ka
Likuma normas nav piemērojamas:
19.1. līgumsodiem, drošības naudai, rokas naudai, biedru naudai, apdrošināšanas sabiedrību izmaksātajai atlīdzībai par apdrošināšanas gadījumu, pasākumu dalības maksai un izdevumu kompensāciju maksai, kas nav atlīdzība par preču piegādi vai pakalpojumu sniegšanu;
Jautajums ir tads, ja tiek noslegts ligums starp juridiskam personam par to, ka tiks SIA "X" atrod SIA "YY" atbilstoshu preci un tamdel it ka velejas noslegt ROKAS NAUDAS LIGUMU un iemaksaja naudu konta.
Sanak ta, ka, ja SIA "X" neatrada atbilstoshu preci, tad pec Civillikuma SIA "X" ir jaatdod rokas nauda 2karsha apmera.
Savukart VID parbaude varetu but ta, ka te ir runa par juridiskam personam kuras velas iegadaties un pardot preci, tad vajadzeja but noslegtam ligumam un AVANSAM - tas atkal ir PVN darijums.
VAI TA????
Вообще мне не приходилось в торговле иметь дело с "рокас наудами". Я думаю,что в торговле,когда продается реальный товар ( где-то ведь он уже есть),то всегда заключается Договор о деятельности,и любая предоплата- это аванс. Мы имеем дело с задатками при реконструкции,строительстве с последующей продажей. Т.е.,когда платится задаток,то еще нет объекта купли-продажи,и договор называется или Предпродажный(с описанием всех нюансов уплаты задатка) или раньше писали "Rokasnaudas līgums).Лично я бы на торговлю с товаром считала не правильным оформлять задаток,это аванс. Может кто-то имеет другое мнение.
Rokasnauda -это обеспечение того, что сделка состоится. В торговле, может быть, тоже возможны ситуации, что нужно дать задаток - например, чтобы этот товар не продали другому.
неустойка, поручительство и задаток являются разновидностями подкрепления прав требования и относятся ко всем договорам.
ГЗ
Глава пятая ПОДКРЕПЛЕНИЕ ПРАВА ТРЕБОВАНИЯ
Подраздел первый ПОРУЧИТЕЛЬСТВО
Подраздел второй НЕУСТОЙКА
Подраздел третий ЗАДАТОК
статьи, касающиеся договоров начинаются с главы 11
Закрыть
Краткое описание нарушения