Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

par IK grāmatvedību un gada atskaiti К списку тем

par IK grāmatvedību un gada atskaiti
Man ir sekojošā situācija- es taisu grāmatvedību IK, kurš'ir reģistrējies pagajušajā gadā uzreiz kā IK, un kura gada apgrozījums nepārsniedz 10 000 Ls. es izmantoju divkāršās grāmatvedības principu. par 2004. gadu es nodevu tikai gada deklarāciju. man veica grāmatvedības pārbaudi un aizrādīja ka man jātaisa grāmatvedība TIKAI vienkāršā un jāiesniedz gan gada deklarācija , gan vienkāršais gada pārskats. Vai tas ir pareizi , ko man teica, jo es konsultējos gan savā VID nodaļ''a , gan zvanīju uz Rīgas konsultācijas daļu un tur uzksati atšķirās- rīga saka ka var veikt vienalga kā- vienkāršā vai divkāršā ieraksta un jānodod ir tikai gada deklarāciju, bet manā nodaļā saka ka jānodod gan daga deklarācija, gan gada pārkstas.

Palīdziet lūdzu tikt skaidrībā. un ja tomēr man jānodod tas vienkāršais gada pārskats- kas tajā ietilpst?

Pateicos par atsaucību =)
Lanushka
Lanushka 24.11.2005 10:15
65 сообщений на сайте

Ответы (21)

А что это вообще такое vienkāršais gada pārskats? Они сами там в ВИДе это знают? Вести можно так, как удобно. Сдавать - годовую декларацию.
Albina
Albina 24.11.2005 10:23
64703 сообщения на сайте
Если Вы зарегистрировались в Коммерческом регистре как IK, то должны сдавать декларацию.Если вы остались IU и не перерегистрировались в Ком.регистре, то можете вести бухгалтерию, как вели раньше и сдавать годовой отчёт.
Logram
Logram 24.11.2005 10:26
6067 сообщений на сайте
VID prav, esli vi vedjote po dvoinoi zapisi, to nado sdelatj vnacale PvZ aprēķinu, potom sostavitj deklarāciju IIN, gde srazu postavitj v oblagajemij dohod iz PvZA summu, primenitj 25%, i toljko potom sostavitj bilance. v VID SDAJUT iin DEKLARĀCIJU, BILANCE , pVza, VADĪBAS ZIŅOJUMS.:)
So2001
So2001 24.11.2005 10:27
218 сообщений на сайте
So2001, все это сдают, если вы ИП и выбрали учет по системе двойной записи. У Lanushka ИК. ИК сдает только годовую декларацию, никаких балансов и ПУ.
Albina
Albina 24.11.2005 10:30
64703 сообщения на сайте
par IK grāmatvedību vēl jautājums:vedu saimnieciskās darbības uzskaites žurnālu-t.sk.banka un skaidrā nauda.Uzkāda pamata norakstu skaidrās naudas izdevumus?Vai pareizi ir rakstīt katram maksājumam kases orderi un vēl vest atsevi'sķu kases grāmatu?vai kā citādi vēl?
Sella
Sella 24.11.2005 10:43
377 сообщений на сайте
На основании оправдательных документов, полученнных от продавца - чеки, квитанции. Кассовая книга не нужна.

2. Ja individuālie komersanti, individuālie (ģimenes) uzņēmumi, zemnieku un zvejnieku saimniecības, kuru ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā nepārsniedz 45000 latu, un citas fiziskās personas, kuras veic saimniecisko darbību, grāmatvedību kārto vienkāršā ieraksta sistēmā un ir reģistrētas Valsts ieņēmumu dienestā kā iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji, attiecīgās personas nekārto kases grāmatu. Šajā punktā minētie uzņēmumi kases operācijas reģistrē saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnālā saskaņā ar Ministru kabineta 2001.gada31.jūlija noteikumiem Nr.338 "Kārtība, kādā veicama ieņēmumu un izdevumu uzskaite iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanas vajadzībām". Kases operāciju reģistrēšanai saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu uzskaites žurnālā šie uzņēmumi drīkst izmantot saimnieciskajā darījumā tieši iesaistītās personas (darījuma partnera) izsniegtu kases čeku, kvīti, biļeti, kases ieņēmumu vai izdevumu ordera kopiju, norakstu, kvīti vai citu ārēju attaisnojuma dokumentu, kā arī pašu sagatavotu kases ieņēmumu vai izdevumu orderi.

Kases operāciju uzskaites noteikumi
Albina
Albina 24.11.2005 10:51
64703 сообщения на сайте
Albina-paldiessss!
Sella
Sella 24.11.2005 11:03
377 сообщений на сайте
tā es beigū beigās un nesapratu vai es varu kārtot divkaršā ierakstā un kas man beigu beigās ir jānodod VIDā? un vai ids manparerizi piesprieda sodu.
Lanushka
Lanushka 24.11.2005 11:09
65 сообщений на сайте
Можете вести divkaršā ierakstā, сдавать будете годовую декларацию. Вот только для составления этой декларации вам все равно нужно будет учесть только реально полученные или заплаченные деньги. Проще вести журнал доходов-расходов.
Albina
Albina 24.11.2005 11:12
64703 сообщения на сайте
divkāršā ierakstā tu uzskaiti visus darījumus-arī neapmaksātos un tas neder IK principam,kā jau Albīna teica.
Sella
Sella 24.11.2005 11:51
377 сообщений на сайте
nē es neapmakšatos lieku atsevišķajā mapē nelaižu tos grāmatvēdībā kamēr neapmaksā- es taisu tikai kasi, avansu norēķinus un banku pārejais man stāv atsevišķi un tur tiek uzskaitīts tikai savām vajadzībām.
Lanushka
Lanushka 24.11.2005 13:48
65 сообщений на сайте
Grāmatvedību var kārtot kā grib, taču ja kārto divkāršā ierakstā, tad jānodod līdz 1.aprīlim gada deklarācija un saīsinātais gada pārskats, kas sastāv no bilances un PZA.
Gundega1
Gundega1 24.11.2005 14:19
36 сообщений на сайте
Lanushka , vai tad VID jums uzlika reālu sodu par grāmatvedības vešanu divkārāšā ierakstu sistēmā?
Ilma
Ilma 24.11.2005 16:59
30495 сообщений на сайте
Nu sodu nevar uzlikt par to ka ved divkāršajā ierakstu sistēmā, jo noteikumos ir arī rakstīts ka IK var veikt vienkāršā bet ne obligāti, tikai nododot IEN gada deklarāciju vēl klāt jāpievieno Peļņas un zaudējumu aprēķins
Dzeta
Dzeta 24.11.2005 18:10
113 сообщений на сайте
Tieši manas domas , tādēļ arī jautāju Lanushai.
Ilma
Ilma 24.11.2005 20:03
30495 сообщений на сайте
IK drīkst vest grāmatvedību divkāršā ierakstā. Tikai tad gada beigās jāiesniedz gada pārskats un IIN dekalrācija.
Abkb
Abkb 25.11.2005 11:22
16 сообщений на сайте
Likums "Par grāmatvedību"

9.pants

Grāmatvedības reģistri kārtojami divkāršā ieraksta sistēmā.

Šā panta noteikumi neattiecas uz:

1) individuālajiem komersantiem, individuālajiem (ģimenes) uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, kuru ieņēmumi no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā nepārsniedz 45 000 latu, citām fiziskajām personām, kas veic saimniecisko darbību. Tie VAR kārtot grāmatvedību vienkāršā ieraksta sistēmā;

--------------------------------------------------------------------------

Tātad, VAR KĀRTOT un nevis "obligāti jākārto".

Nav principiāli, kurā sistēmā kārto grāmatvedību, bet fiziskām personām jāievēro kases princips.

Lanushka

сообщений: 19 24.11.2005 13:48

"es neapmakšatos lieku atsevišķajā mapē nelaižu tos grāmatvēdībā kamēr neapmaksā" - manupāt, šājā gadījumā tas ir pareizi.
Martinas
Martinas 25.11.2005 21:03
38532 сообщения на сайте
Vedu kādam IK grāmatvedīvu vienkāršā sistēmā un nododu gada deklarāciju. Bet lai sašķirotu izdevumus,jo apgrozījums ir lils, kontēju darījumus. VID-am nododu tikai deklarāciju.
Velta50
Velta50 28.11.2005 18:56
280 сообщений на сайте
Ланушка раздвоилась:)
Lanuska
Lanuska 28.11.2005 19:20
15767 сообщений на сайте
Ja IK grāmatvedības uzskaite tiek vesta divkāršā ieraksta sistēmā, tad …gada pārskats un UieN deklarācija, saskaņā ar prasībām, ko nosaka likums

Par iedzīvotāju ienākuma nodokli

11.1 pants. Individuālā komersanta saimnieciskās darbības ienākuma noteikšana

1. Individuālais komersants, kura saimnieciskās darbības ieņēmumi ir mazāki par 45 000 latu, saimnieciskās darbības ienākumu aprēķina saskaņā ar šā likuma 11.pantuvai saskaņā ar šā panta otro, trešo un ceturto daļu, ja viņš grāmatvedības kārtošanai ir izvēlējies divkāršā ieraksta sistēmu.

2. Individuālais komersants, kura saimnieciskās darbības ieņēmumi pirmstaksācijas gadā ir pārsnieguši 45 000 latu, saimnieciskās darbības ienākumu aprēķina saskaņā ar likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” II nodaļu.

3. Individuālais komersants piemēro likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” II nodaļas noteikumus apliekamā ienākuma noteikšanai piecus gadus pēc kārtas neatkarīgi no tā, vai kādā šā perioda gadā saimnieciskās darbības ieņēmumi ir mazāki par 45 000 latu. Ja piecu gadu perioda pēdējā gadā individuālā komersanta saimnieciskās darbības ieņēmumi ir mazāki par 45 000 latu, individuālais komersants nākamajā taksācijas gadā var uzsākt apliekamā ienākuma aprēķināšanu saskaņā ar šā panta pirmo daļu.

4. Fiziskā persona taksācijas gadā, kurā tā uzsāk individuālā komersanta darbību, šīs darbības ienākumu aprēķina, piemērojot šā panta pirmo vai otro daļu atbilstoši savai prognozei attiecībā uz taksācijas gada ieņēmumiem no individuālā komersanta saimnieciskās darbības.

****

Pēdējie ievietotie grozījumi: 10.03.2005. likums (L.V., 23.marts nr.48)

Liepupe
Liepupe 28.11.2005 21:27
нет сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.