Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

PVN atskaite - prece no ES nereģistrētas personas К списку тем

PVN atskaite - prece no ES nereģistrētas personas
Labdien!

Varbūt es kaut ko nepareizi saprotu. Bet ir šāds dokuments

VID 2005.gada12.jūlija rīkojums Nr.1414

Par "Metodisko norādījumu par pievienotās vērtības nodokļa deklarācijas un tās pielikumu aizpildīšanu" apstiprināšanu

Un šajā dokumentā ir šāds punkts:

15.17. 50.rindā – ar PVN 18 procentu likmi apliekamo preču iegādes ES teritorijā vērtību, arī:

15.17.2. preču iegādes ES teritorijā vērtību, ja preces iegādātas no ES teritorijā nereģistrētas personas, kas nav reģistrējusies VID ar PVN apliekamo personu reģistrā saskaņā ar likuma 3.pantadesmito daļu, un nodokli par šo iegādi apliekamā persona aprēķina atbilstoši likuma 12.panta9.1daļai. Šo preču iegādi ES teritorijā uzrāda pārskata PVN 1 I daļā;

Man bija iegādātas 3 automašīnas no fiziskām personām Vācijā, kas, protams, nav PVN maksātājas. Es šīs iegādes atspoguļoju deklarācijas 50.rindā. Aprēķināju PVN un parādīju 64. un 55.ailē. UN PVN1. Nevajadzēja to darīt?
Editel
Editel 29.11.2005 17:43
204 сообщения на сайте

Ответы (4)

Не плательщик ПВН, не значит не регистрированная персона в ЕС.

30.pants Kārtība, kādā aprēķināms un maksājams nodoklis par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā

5) Ja Latvijas Republikā tiek saņemtas preces no citas Eiropas Savienības dalībvalsts neapliekamās personas, nodoklis par preču iegādi nav jāaprēķina un nav jāmaksā budžetā.

Только если эти машины не были новыми.

31) jauns transportlīdzeklis:

a) sauszemes motorizētais transportlīdzeklis, kurš lietots mazāk par sešiem mēnešiem vai nobraucis mazāk par 6000 kilometriem,

b) kuģis vai cits kuģošanas līdzeklis, kurš lietots mazāk par trim mēnešiem vai nopeldējis mazāk par 100 stundām,

c) gaisakuģis, kurš lietots mazāk par trim mēnešiem vai nolidojis mazāk par 40 stundām;

Получается, что зря реверс начисляли.
Tt7
Tt7 29.11.2005 17:57
37863 сообщения на сайте
Nu tad jau tie likumi nonāk pretrunā paši ar sevi.

Re, kur ir tas PVN likuma 12.pants9.daļa

(9) Ja citas Eiropas Savienības dalībvalsts persona saskaņā ar šā likuma 26.pantapiektajā daļā minēto kārtību vai Eiropas Savienības teritorijā nereģistrēta persona saskaņā ar šā likuma 3.pantadesmito daļu nav reģistrēta Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā, nodokli par preču iegādi Eiropas Savienības teritorijā un par saņemtajiem pakalpojumiem aprēķina un maksā preces vai pakalpojuma saņēmējs (apliekamā persona), iesniedzot nodokļa deklarāciju par to taksācijas periodu, kad saņemta prece vai pakalpojums.

Nē, mašīnas nebija jaunas. Parastas.
Editel
Editel 29.11.2005 18:05
204 сообщения на сайте
Ну так в 12 статье говориться о нерезидентах в странах ЕС, т.е. из третьих стран. Ваши немцы кто? Это тоже самое, если бы Вы купили эти машины у нашего неплательщика-физика, разве у Вас будет предналог?
Tt7
Tt7 29.11.2005 18:18
37863 сообщения на сайте
Ja, sapratu
Editel
Editel 29.11.2005 18:29
204 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.