Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Jauns uzņēmums un PVN К списку тем

Jauns uzņēmums un PVN
Esmu nojukusi, jo katrs man ko savādāk skaidro! Pēc cik ilga laika tikko dibināts uzņēmums var atprasīt atmaksai PVN. Otrā darbības mēnesī iegādāts PL līzingā?
Sarmux
Sarmux 13.02.2006 12:25
440 сообщений на сайте

Ответы (8)

Если у Вас все сделки облагаемые 18%, то просить обратно можете после сдачи годовой декларации. По моему так, вот если бы экспортом занимались и были сделки с 0%, то тогда можно сразу.
Amuil
Amuil 13.02.2006 12:29
26356 сообщений на сайте
Firma nodarbojas ar kokmateriāliem saistītiem pakalpojumu sniegšanu. Neatceros, kur lasīju izmaiņas, ka tagad varot atprasīt pēc 6 mēneši...
Sarmux
Sarmux 13.02.2006 12:32
440 сообщений на сайте
Es vedu uzskaiti firmai, kas veic transporta pakalpojumus koku darījumiem. PVN mārmaksu atprasu reizē ar PVN deklarācijas iesniegšanu. No Ieņēmumu dienesta gan atnāca pārbaude. Bet PVN dabūjām.
Randers05
Randers05 13.02.2006 13:06
72 сообщения на сайте
Jā, bet firma tikko dibināta?
Sarmux
Sarmux 13.02.2006 13:16
440 сообщений на сайте
Randers05 jā, man otrai firmai tāpat. Bet , vai varu atprasīt jau otrā mēnesī pēc darbības uzsākšanas?
Sarmux
Sarmux 13.02.2006 13:17
440 сообщений на сайте
(12) Valsts ieņēmumu dienests var atteikties atmaksāt apliekamai personai šā panta vienpadsmitajā daļā minēto nodokļa pārmaksu šādos gadījumos:

1) apliekamai personai ir nodokļu vai citu obligāto maksājumu parādi valsts budžetam. Šādos gadījumos pārmaksātā summa tiek novirzīta attiecīgo nodokļu vai citu obligāto maksājumu segšanai. Valsts ieņēmumu dienests nevar atteikties atmaksāt minēto pārmaksu gadījumos, ja nodokļu parāds ir pagarināts Finanšu ministrijā vai Valsts ieņēmumu dienestā likumā "Par nodokļiem un nodevām" noteiktajā kārtībā un saistības tiek pildītas;

2) (izslēgts ar 11.03.2004. likumu);

3) (izslēgts ar 11.03.2004. likumu);

4) persona taksācijas periodā pieprasa atmaksāt pārmaksāto nodokļa summu, bet to darījumu vērtība, kuriem piemērojama nodokļa 0 procentu likme atbilstoši šim likumam, nepārsniedz 50 procentus no kopējās apliekamo darījumu vērtības. Beidzoties taksācijas gadam, pārmaksātā nodokļa summa atmaksājama no valsts budžeta pilnā apmērā atbilstoši nodokļa gada deklarācijai. Šā punkta nosacījumi nav attiecināmi uz nodokli, kas samaksāts par iegādātajām vai ievestajām precēm un par saņemtajiem pakalpojumiem Valsts investīciju programmā ietverto projektu realizācijai;

5) apliekamā persona, kuru Valsts ieņēmumu dienests bija izslēdzis no Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistra saskaņā ar šā likuma 3.panta8.1 daļas 2.punktuun kura kā apliekamā persona ir reģistrēta atkārtoti, pieprasa atmaksāt pārmaksāto nodokļa summu agrāk nekā sešus mēnešus pēc atkārtotās reģistrācijas Valsts ieņēmumu dienesta ar pievienotās vērtības nodokli apliekamo personu reģistrā.

Var atprasīt kaut vai pēc pirmā mēneša. Ja kas neapmierinās VID paskaidros.
Ilma
Ilma 13.02.2006 13:24
30495 сообщений на сайте
Nu es lasot sapratu, ka nekur nav teikts, ka nevar?
Sarmux
Sarmux 15.02.2006 19:29
440 сообщений на сайте
Labs skaidrojums ir Bilancē Nr 4 2.2006 Skaidro Podvinska
Berziplus
Berziplus 17.02.2006 09:52
217 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.