Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Не подписал договор, не вышел на работу, жалуется в инспекцию. К списку тем
Не подписал договор, не вышел на работу, жалуется в инспекцию.
Работник- шофер принят на работу официально, 5 месяцев за него платили налоги, начисляли зарплату (неплохую- латов 600), но получилось, что трудовой договор не подписал, сказал, что вроде подписал, но бумаги потерялись, теперь уволен, а договор нашелся- неподписанный... В июне отработал 2 дня и пропал...
Потом появился и сказал, что был на больничном- больничный не показал. Задним числом написал заявление об увольнении. На просьбу отработать 2 недели сказал, что так отработает, что мы сами не рады будем. Договорились, что мы заплатим за 2 отработанных дня, а за неиспользованный отпуск- просить денег не будет. Уволили- а он пришел и потребовал еще денег, в противном случае грозит трудовой инспекцией! Что делать? Шеф платить не хочет. Чем нам это грозит?
Ответы (37)
Договор может быть и устным (на крайний случай).
А за неиспользованный отпуск надо заплатить, а что делать?
Компенсацию Вы ему должны в любом случае выплатить. Грозит выплатить через суд + судебные издержки, если до этого дойдет.
Трудовой договор устным быть не может. И это забота работодателя оформить бумаги. Работодатель мог не допускать к работе пока договор не подпишет.
А за неиспользованный отпуск платить надо. Если фактически работал, то трудовые отношения существовали и все права по ЗОТ остаются.
Компенсацию я начислила, но не выплатила ... пока....
Я в отпуске... А если трудовая придет- чем грозит?
То что шеф платить не хочет, еще не значит, что он это может. Каким бы ушлым, а может и не ушлым не был этот шофёр, а правда в этом случае на его стороне.
Самое малое- получите стресс. Если остальные документы в порядке
Статья 39. Соглашение между работником и работодателем
Трудовой договор считается заключенным с момента, когда работодатель и работник достигнут соглашения о подлежащей выполнению работе и оплате труда, а также о дальнейшем подчинении работника установленному трудовому распорядку и распоряжениям работодателя.
Да, в 40 ст. написано, что письменный. Но на курсах нам говорили, по-моему, что есть противоречие с какой-то ст., из которой следует, что договор м.б. и устным. не уверена, что ссылались на приведенную выше ст., хотя м.б. и на нее.
он задним числом написал заявление-зачем приняли?...а вы попробуйте задним числом составить какой нибудь акт о неявке чела на работу и как следствие нарушение рабочей дисциплины и далее увольнение по статье...Мне лично глубоко противны такие наглецы-бейте их их же оружием.
А кого сейчас волнует по статье он уволен или по собственному желанию?
Вот и я хотела бы наказать такого.Но они увольнения по статье не бояться, а компенсацию все равно платить...
Трудовой договор должен быть письменным. Но если письменного все-таки нет, а трудовые отношения фактически есть, то отсутствие бумажки не осчвобождает работодателя от обязанностей соблюдать требования ЗОТ.
А можно я ему заплачу через месяц7 Денег нет.
Я знаю, что расчет в тот же день, НО....
И рикоюмс настряпаю, что прогулял, и зарплату за эти 2 дня не дам- скажу - не работал- в табеле - прочерк.
Подождите пока Алеком придет. Он вам разъяснит, что так нельзя. Зарплату у надо выдавать в день увольнения. На ваше распоряжение о прогуле он больничный достанет. Может он на самом деле есть. Да еще по судам таскать будет.
Если зарплата 600 латов, то есть за что бороться. Так что лучше заплатите ему и пусть катится. А впредь тщательнее бумаги оформляйте.
Знаю, что нельзя.
Но шеф дал бы денег, если бы по- хорошему уходил работник, а так шеф тоже встал в позу- денег не давать!
Что делать, ума не приложу...
"а вы попробуйте задним числом составить какой нибудь акт о неявке чела на работу и как следствие нарушение рабочей дисциплины "
И что это Вам даст ?
Ваш акт постигнет участь договора , а без подписи сие есть бумажка для местов обсчига пользаванея ...
"А можно я ему заплачу через месяц7 Денег нет. "
Можно ... Только за два ...Если не больше ...
ЗоТ
41.pants Rakstveida formas neievērošanas sekas
(1) Ja, noslēdzot darba līgumu, nav ievērota tā rakstveida forma, darbiniekam ir tiesības prasīt darba līguma izteikšanu rakstveidā. Šai nolūkā darbinieks var izmantot jebkurus pierādījumus, kas attiecas uz darba tiesisko attiecību pastāvēšanu un šo attiecību saturu.
(2) Ja darbinieks un darba devējs vai vismaz viena no pusēm ir uzsākusi veikt nolīgtos pienākumus, rakstveida formai neatbilstošam darba līgumam ir tādas pašas tiesiskās sekas kā rakstveidā izteiktam darba līgumam.
42.pants Darba līguma spēkā neesamība
(1) Darba līgums, kas ir pretrunā ar normatīvajiem aktiem, atzīstams par spēkā neesošu vienīgi uz turpmāko laiku, un darba devējam, ja viņš bijis vainīgs šāda līguma noslēgšanā un nav iespējams ar darbinieku noslēgt darba līgumu atbilstoši normatīvajiem aktiem, ir pienākums izmaksāt darbiniekam atlīdzību vismaz sešu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.
(2) Kāda atsevišķa darba līgumā iekļauta noteikuma spēkā neesamība šaubu gadījumā neietekmē darba līguma spēku tā pārējā daļā.
128.pants. Darbiniekam pienākošos naudas summu izmaksa
(1) Atlaižot darbinieku no darba, visas naudas summas, kas viņam pienākas no darba devēja, izmaksājamas atlaišanas dienā. Ja darbinieks atlaišanas dienā nav veicis darbu, viņam pienākošās naudas summas izmaksā ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc tam, kad darbinieks pieprasījis aprēķinu.
(2) Ja, atlaižot darbinieku no darba, radies strīds par viņam pienākošos naudas summu apmēru, darba devējam šā panta pirmajā daļā noteiktajā laikā ir pienākums izmaksāt to naudas summu, kuru puses neapstrīd.
(3) Ja darba tiesiskās attiecības izbeigušās un darba samaksa darba devēja vainas dēļ nav laikus izmaksāta, viņam ir pienākums atlīdzināt darbiniekam radušos zaudējumus.
"И рикоюмс настряпаю, что прогулял, и зарплату за эти 2 дня не дам- скажу - не работал- в табеле - прочерк."
И подаст тогда он на Вашу фирму в суд и будет прав.
Ибо -
101.pants Darba devēja uzteikums
(1) Darba devējam ir tiesības rakstveidā uzteikt darba līgumu, vienīgi pamatojoties uz apstākļiem, kas saistīti ar darbinieka uzvedību, viņa spējām vai ar saimniecisku, organizatorisku, tehnoloģisku vai līdzīga rakstura pasākumu veikšanu uzņēmumā, šādos gadījumos:
1) darbinieks bez attaisnojoša iemesla būtiski pārkāpis darba līgumu vai noteikto darba kārtību;
(2) Ja darba devējs ir nodomājis uzteikt darba līgumu, pamatojoties uz šā panta pirmās daļas 1., 2., 3., 4. vai 5.punktanoteikumiem, viņam ir pienākums pieprasīt no darbinieka rakstveida paskaidrojumu. Lemjot par iespējamo darba līguma uzteikumu, darba devējam ir pienākums izvērtēt izdarītā pārkāpuma smagumu, apstākļus, kādos tas izdarīts, kā arī darbinieka personiskās īpašības un līdzšinējo darbu.
(3) Darba devējs var uzteikt darba līgumu, pamatojoties uz šā panta pirmās daļas 1., 2., 3., 4. vai 5.punktanoteikumiem, ne vēlāk kā viena mēneša laikā no pārkāpuma atklāšanas dienas, neieskaitot darbinieka pārejošas darbnespējas laiku vai laiku, kad viņš ir bijis atvaļinājumā vai nav veicis darbu citu attaisnojošu iemeslu dēļ, bet ne vēlāk kā sešu mēnešu laikā no pārkāpuma izdarīšanas dienas.
102.pants Darba devēja uzteikuma pamatojums
Uzteicot darba līgumu, darba devējam ir pienākums rakstveidā paziņot darbiniekam par tiem apstākļiem, kas ir darba līguma uzteikuma pamatā.
103.pants. Darba devēja uzteikuma termiņš
(1) Ja darba koplīgumā vai darba līgumā nav noteikts garāks uzteikuma termiņš, darba devējam, uzteicot darba līgumu, jāievēro šādi termiņi:
1) ...
2) 10 dienas — ja darba līgums tiek uzteikts šā likuma 101.pantapirmās daļas 1., 3. vai 5.punktā noteiktajos gadījumos;
125.pants Pierādīšanas pienākums
Darba devējam ir pienākums pierādīt, ka darba līguma uzteikums ir tiesiski pamatots un atbilst noteiktajai darba līguma uzteikšanas kārtībai. Citos gadījumos, kad darbinieks cēlis prasību par atjaunošanu darbā, darba devējam ir pienākums pierādīt, ka, atlaižot darbinieku no darba, viņš nav pārkāpis darbinieka tiesības turpināt darba tiesiskās attiecības.
126.pants Atlīdzība par darba piespiedu kavējumu vai mazāk apmaksāta darba veikšanu
(1) Darbiniekam, kas prettiesiski atlaists no darba un atjaunots iepriekšējā darbā, saskaņā ar tiesas spriedumu izmaksājama vidējā izpeļņa par visu darba piespiedu kavējuma laiku. Atlīdzība par visu darba piespiedu kavējuma laiku izmaksājama arī gadījumā, ja tiesa, kaut arī pastāv pamats darbinieku atjaunot iepriekšējā darbā, pēc viņa lūguma izbeidz darba tiesiskās attiecības ar tiesas spriedumu.
(2) Darbiniekam, kas prettiesiski pārcelts citā, mazāk apmaksātā darbā un pēc tam atjaunots iepriekšējā darbā, saskaņā ar tiesas spriedumu izmaksājama vidējās izpeļņas starpība par to laiku, kad viņš veicis mazāk apmaksātu darbu.
127.pants Tiesas sprieduma par darbinieka atjaunošanu darbā izpildīšana
(1) Pēc darbinieka lūguma tiesa var noteikt, ka spriedums, kas paredz darbinieku atjaunot darbā un piedzīt vidējo izpeļņu par visu darba piespiedu kavējuma laiku, izpildāms nekavējoties.
(2) Ja darba devējs novilcinājis šā panta pirmajā daļā minētā sprieduma izpildi, darbiniekam izmaksājama vidējā izpeļņa par visu novilcinājuma laiku no sprieduma pasludināšanas dienas līdz tā izpildes dienai.
Если шеф встал в позу то не Ваша это головная боль
Ваше дело донести до шефа как должно быть
А далее шефу решать
а Вам воплощать в жизнь его решения
ИМХО
Вы не можете акт составить задним числом, потому, что при явке на работу, должны были работника вставить в известность.То, что платили налоги, подтверждение трудовому договору. Выплатите компенсацию.
Закрыть
Краткое описание нарушения