Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
I.K. pārveidošana par SIA К списку тем
I.K. pārveidošana par SIA
Labdien.
Vai kāds ir saskāries ar šādu pārveidošanu un kas ir nepieciešams, lai komersants kļūtu par SIA?
Cik saprotu, tad tās ir dažādas uzņēmējdarbības formas.
Vai vajadzīga komersanta likvidācijas procedūra, ja SIA būs sastību pārņēmēja?
Piebilde: komesantam pieder nekustamais īpašums, uz kuru ņemts hipotekārais kredīts, no kura trešdaļa ir nomaksāta.
Pateicos, ja kāds var atbildēt.
Ответы (21)
Man arī bija kādreiz IU, kas pāareģistrējās par SIA. Nekas sāpīgs nebija, vajadzīga sākuma bilance, aiziet pie jurista, kas uzraksta statūtus un visus nepieciešamos dokumentus kas jāiesniedz KR. Darbs uzņēmumā turpinās ierastā gaitā. Kad būs piereģistrēta SIA pārreģistrēsiet un firmu arī nekustamos īpašumus.
Paldies, Berziplus.
Tad saprotu, ka ir jāveido jauns SIA ar statūtkapitālu un jāpārņem komersanta saistības uz nenomaksāto kredīta daļu, jāpārreģistrē īpašums zemesgrāmatā....jāpieņem darbā darbinieki no I.K.....
un jāslēdz komersanta darbība, ja?
Kā tad ir ar to nekustamo īpašumu.Vai tad tā var vienkārši pārreģistrēt. Tas jau ir fiziskas personas īpašums .Un SIA tad vajag pirkt šo īpašumu no fiz.personasvai ieguldīt īpašumu SIA PK.
Paldies, Ilma
Lasīju tiko Uzņēmumu reģistra mājas lapu. Jo vairāk lasu, jo vairāk neko nesaprotu.....
....un ko darīt, ja īpašnieks grib kļūt par SIA?
Vai vieglāk ir nekļūt par SIA.....;)
ИК в СИА не перерегистрируют (в отличие от ИУ). Нужно просто закрыть ИК и открыть СИА. СИА быть выгоднее, т.к. ИК платит подоходный налог 25%, а СИА - 15%.
Paldies, Martinas.
Jā, tieši nodokļu likmju starpība ir iemesls pāreģistrēt uzņēmumu. Vai ir dzirdēts par nodoklļa likmes samazināšanu komersantiem? Varbūt, ka ir projekta stadijā?
Ir , ir. Dzirdēju jau ka pirmajā lasījumā saimā pieņemts . ka IIN 2006. g. būs 22% , tad pa gadiem 19% un 15% . Nu tāpat kā kādreiz IUN bija.Betskaidri noteikts tas vēl nav. Neskatoties uz nodokļu likmēm vēl SIA atbild tikai ar SIA mantu , bet IK ar visu savu mantu , ja kas slikts notiekas , tfu , tfu.
Paldies, Ilma.
Man vēl ir jautājumi:
I.K. Nekustamā īpašuma, kurā notiek saimnieciskā darbība, uzskaites vērtība ir 30 tūkst. latu un, ja šo īpašumu iegulda SIA PK, vēl tik pat ir jāpiemaksā naudā? Pēc komerclikuma mantiskais ieguldījums nedrīkst būt vairāk kā 50%
Vai es pareizi saprotu?
Vai varētu būt vēl citi risinājumi?
Mantiskais ieguldījums nevar būt vairāk kā 50%.Bet domāju , ka sakarā ar šo īpašumu labāk ir PK iemaksāt naudā 1000,-un ko citu mantā ja grib par 1000,- Ls.Untad var vēlāk šo īpašumu ieguldīt PK kā PK palielinājumu , bet tad tāpat vajadzēs zv. novērtētāju , kas atkal maksās. Domāju , ja noteikti gribiet lai šis nek. īpašums ir SIA , tad manuprāt vislabāk ir vienkārši , ka SIA jau nodibinātais nopērk no Jums kā fiziskas personas šo īpašumu, jo Jums kā fiz.personaisavu īpašumu pārdodot nodokļi nebūs jāmaksā un pārdošanas vērtību arī variet noteikt bez kādiem zv. vērtētājiem.Un pārdošanas izdevumus arī var līgumā noteikt , ka maksā SIA.
Liels paldies, Ilma
Пока решили IIN оставить без изменений. 25%.
Дело в том, что ИК несет полную ответственность, а СИА - ограниченную. Коммерческий закон запрещает реорганизацию, в ходе которой понижается ответственность, т.к. будут нарушены права кредиторов. Поэтому ИК нельзя реорганизовать в СИА.
дело немного в другом, юрид.лицо может менять форму организации : ИУ, СИА, А/С ..., а
частное лицо (в том числе и ИК) нельзя перерегистрировать в юридическое.
atliek tik likvidēt I.K.
.....to taču var darīt?
Mantiskais ieguldījums nevar būt vairāk kā 50%
???
Что за чудеса?
Имущественный вклад может быть и 100%, только для этого нужно заключение присяжных оценщиков из Регистра (типа того, а на самом деле сколько стоит и нужно ли для хоз.деят.?)
Это требуется для сумм более 4 тысяч и для более 50%.
Небольшое уточнение. Заключение присяжных оценщиков НЕ требуется:
- если сумма имущественного вклада в основной капитал не превышает 4000 латов и доля имущественного вклада в основной капитал составляет менее 50%.
А в остальных случаях как сказала Му-Майя - имущественный вклад может быть и 100%, только для этого нужно заключение присяжных оценщиков.
Parasti jau visi mazie cenšas taupīt , jo tos pašus 2000,- grūti sagrabināt , kur nu lai vēl nauda paliktu zv.vērtētājiem.Bet kurš bagāts protams tas var darīt kā grib un 100% ieguldīt mantiski.
Закрыть
Краткое описание нарушения