Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Dividendes
Ja uzņēmuma īpašnieks, kuram pieder 80% daļas un kurš faktiski vada uzņēmumu, gada pārskatā norāda, ka dalīs peļņu dividendēs un par to nolemj arī pilnsapulcē.
Bet gada laikā viņš izdomā, ka naudas nav tik daudz-samaksā tikai daļēji dividendes. Vai viņam pret pārējiem īpašniekiem rodas kaut kāda atbildība, kā viņi var piedzīt savas dividendes no uzņēmuma?
Ответы (7)
Если разделил - обязан выплатить в полном объеме.
У ипашника ответственности не будет. Отвечать будет общество. Дивиденды платит общество и если участники решили распределить прибыль, то никто не может задержать выплату дивидендов.
О том что нет денег, надо было думать до того как распределяли.
Bet ja uzņēmuma vadītājs paliek skops un negrib maksāt pārējiem. Ko lai tie pārējie dalībnieki dara? Sūdz uzņēmumu tiesā?
Un kādā termiņā jāapmaksā dividendes, piem. no peļņas par 2005.gadu bija jāapmaksā 2006.gadalaikā?
Если у этого вадытая еще и 80% голосов, то участь миноров незавидна. Было бы больше голосовс, могли бы снять такого вадытая. А сейчас остается только суд.
Про сроки выплаты дивидендов законодательство ничего не говорит, поэтому если не решили иначе, то должны выплачивать по первому требованию.
88.pants. Peļņa un zaudējumi
(1) Sabiedrības peļņa un zaudējumi tiek noteikti katra pārskata gada beigās, pamatojoties uz sabiedrības gada pārskatu, ko apstiprina sabiedrības biedri.
(2) Sabiedrības peļņa un zaudējumi tiek sadalīti biedriem proporcionāli viņu ieguldījuma (kapitāla) daļām sabiedrībā. Katram sabiedrības biedram aprēķināto peļņas daļu pievieno viņa ieguldījuma (kapitāla) daļai, turpretī zaudējumu gadījumā viņa ieguldījuma (kapitāla) daļu samazina par aprēķināto zaudējumu daļu.
(3) Ja sabiedrības biedrs līdz peļņas sadalei nav iemaksājis savu ieguldījumu, ko viņam vajadzēja iemaksāt saskaņā ar sabiedrības līgumu, tas kopā ar procentiem tiek ieturēts no biedram pienākošās peļņas daļas.
(4) Sabiedrības biedrs var prasīt savas peļņas daļas izmaksu, ja tas nekaitē sabiedrībai un viņa ieguldījuma (kapitāla) daļa nav samazinājusies.
(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 14.02.2002. likumu, kas stājas spēkā no 15.03.2002.)
Хорошо цитируете, но эта статья относится к персональным обществам.
Для СИА и дивидендов есть статья 161 КЗ и там малость иначе.
Paldies, nu man ir skaidrs ap ko tas grozās!
Закрыть
Краткое описание нарушения