Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Izmaksu analīze
Vakar studējot neizlasītās tēmas uzdūros diskusijai par uzņēmuma finanšu analīzi, izmaksu plānošanu utt. Man kā vairākumam mazo uzņēmumu grāmatvežu, īpašnieks grib šo " finanšu analīzi". Protams pēc formulām nav jau nekāds grūtais uzdevums aprēķināt visus tos rādītājus, problēma vienīgi tajā, ka tam neredzu nekādu jēgu ( jēga ir tikai gadījumā ja visa darbība ir 100% balta).
Vienīgie rādītāji ko var analizēt, manuprāt ir uzcenojuma % ( vai ar to pietiek, lai segtu visas izmaksas un paliktu vēl pāri attīstībai) un izmaksu procentuālais sadalījums pret apgrozījumu.
šajā sakarībā man ir jautājums( aptauja). Kādu % jūsu uzņēmumos sastāda algu postenis, vai vispār var kaut kur palasīt kāds būtu optimālais algu posteņa lielums atkarībā no darbības veida u.c. aspektiem.
paldies, ja padalīsieties savos novērojumos.
Ответы (20)
http://www.csb.gov.lv/csp/content/?cat=609
Iedzīvotāju ienākumi
Demogrāfiskie rādītāji
Izglītība un kultūra
Iedzīvotāju ienākumi
Strādājošo mēneša vidējā darba samaksa pa mēnešiem
Strādājošo mēneša vidējā darba samaksa Latvijas reģionos pa mēnešiem
Strādājošo reālā darba samaksa pa mēnešiem
Iztikas minimums
Nodarbinātība un bezdarbs
Veselības aizsardzība
Likumpārkāpumu statistika
http://data.csb.gov.lv/dialog/searchpx2.asp
DARBA ŅĒMĒJI PĒC MĒNEŠA NETO (PĒCNODOKĻU) DARBA ALGAS LIELUMA PAMATDARBĀ UN PA DZIMUMIEM
Nu to ko vēlaties skatīt (algas), nevar atraut no vispārējās bilances (likviditātes rādītāji)un rentabilitātes u.c. analīzes. Vispār - kaut nedaudz var pamest literatūrā aci par vadības grāmatvedību. Nu nevar tā būt, ka viņam to visu vajag *rīt uz brokastlaiku*.
Protams, ka nevajag uz sitienu. Vadības grāmatvedību esmu mācījusies, bet tā jau ir tikai literatūra, dabā viss ir savādāk.Vienkārši interesē kā ir citur, jo CSP datus taču nevar ņemt par pamatu kādai salīdzināšanai un pasniegšanai direktoram.
Tas tiesa.
Bet par vadības grāmatvedību - sorry, maldaties. Principā Jums nāksies strādāt pēc tās metodēm un kvalificējošiem rādītājiem, lai saņemtu rezultātu, kas būs atbilstošs Jūsu gadījumā - specifisks darbības veidam, pie tam ar izdevumu konsolidāciju, cik saprotu.
http://www.dtkt.com.ua/show/4cid1509.html
Контролируем прибыль
Оптимизация производства и управление предприятием с помощью электронных таблиц Excel
http://www.em.gov.lv/em/images/modules/items/item_file_15291_1.doc
Metodika „Kārtība, kādā tiek veikti finanšu un ekonomiskie aprēķini, lai pieņemtu lēmumu par koncesijas līguma slēgšanas tiesību iegūšanas procedūras uzsākšanu”
Ekonomiski aktīvo uzņēmumu skaita struktūra atkarībā no darbības veida ... Stabils personāla lielums un prognozējams attīstības apjoms ļauj labāk ...
22.-29.lpp
www.rdpad.lv/uploads/rpap/Rigas_attistibas_programma_2006.-2012.g.pdf
Tatjana77, liels paldies, tiešām daudz vērtīgas informācijas.
Lasīt literatūru var un vajag.Taču manuprāt īpašniekam ir jāparēķina elementāras lietas.Ieņēmumi - izdevumi. Var jau rēķināt visus likviditātes raditājus un bilances zelta likumus piemērot, bet manā praksē ir gadījumi bijuši, kad daudzi no šiem rādītājiem ir visai bēdīgi, taču uzņēmums veiksmīgi attīstās.Un tas nozīmē, ka nevar paņemt tikai plikus skaitļus un rēķināt.Ir jāiedziļinās uzņēmuma reālajā darbībā, perfekti jāredz kopsakarības uzņēmuma finansu lietās.Vārdu sakot, ir jāanalizē uzņēmuma darbība ne tikai ar skaitļu un formulu palīdzību, bet arī ar savu pieredzi, zināšanām par šī uzņēmuma darbību. Par melno darbību es šeit nerunāju....:)
Komentars no finansista.
Pareizi aprēķināt finanšu rādītajus nav grūti. Vajag paņemt formulu un ielikt iekšā. Mēs dabusim datus, ka uzņēmuma likviditāte bija 20% un tagad 18%, efektīvitāte bija 10% un tagad 15%, ROE - 20% un attiecīgi ...cik tur sanāk. Grāmatvedis pats par sevi nenodarbojas ar finanšu analīzi, plānošanu, budžetu sastādīšanu un tās ir labi, jo grāmatvežus maca būt par grāmatvežiem nevis par finanšu direktoriem. Finansists un grāmatvedis ir divas ļoti dažādas profesijas. Finansists skatas cauri cipariem, kā arsts un laicīgi bridinā uzņēmēju par.... . Neapšaubami ir perfekti, ka grāmatveži māca finanšu analīze, bet dzīvē viss notiek mazliet savadāk
A.Cien., Sola , ja ir vēlme es varētu jums palīdzēt.
dpc_info@inbox.lv
Komentars no finansista.
Dažiem, kas uzrakstīja savus komentarus gribu pateikt, ka lasīt grāmatas tiešam vajag, tikai dzīvē viss notiek savadāk un ļoti daudz kas atkārīgs no tā cik perfekti finansists saprot notiekošus procesus un cik perfekti viņš spej analīzēt daudzu faktoru miedarbību un likumsakarību ietekmi uz biznesu.
Timursdirektors
ziņojumu: 7
Jūs gan esat iebraucis augstās matērijās! Mūsu grāmatvežiem nav tādas iespējas, kā izmantot finasista pakalpojumus, jo uzņēmumā paši ne tikai finansisti, bet arī sekretāri, lietveži, personāldaļas, direktotra vietnieki, juristi...
Pilnīgi pievienojos Andaz- un ļoti labi tiekam galā!
Ja ir iegūts maģistra grāds uzņēmējdarbības vadības specialitātē, tad galvenajam grāmatvedim finansu analīze ir viens no pamatpienākumiem.
Tiggra123
ziņojumu: 17
Ziniet, lielākā daļa grāmatvežu nezin, kas ir galvenais grāmatvedis, jo savā uzņēmumā ir galvenais, vecākais, parastais, materiālu, algu unkādsturvēl grāmatvedis + tas, ko minēju jau ieproiekš -jurists, sekretārs, tulks, apkopējs, kadrinieks.......! Un viņam simtu gadu nav laika analizēt!
Anda
Kurš no grāmatvežiem ir nodzīvojis 100 gadus...?
Anda, vai Jūs zinājāt (es vienā citā diskusijā jau rakstīju), ka tagad augstskolās studentiem eksāmenu laikā tiek dotas 3 papildiespējas:
1. palīdzība no zāles;
2. 50:50;
3. jautājums
www.vgk.lv
Закрыть
Краткое описание нарушения