Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Mācību atvaļinājuma naudas izmaksas laiks К списку тем
Mācību atvaļinājuma naudas izmaksas laiks
Sveiki,
Likums nosaka, ka kārtējā atvaļinājuma naudu jāizmaksā pirms iešanas atvaļinājumā, bet kā ir ar mācību atvaļinājumus? Šeit darbojas tas pats vai var izmaksāt kopā ar algu? Jau iepriekš pateicos!
Ответы (20)
я бы выплатила копа ар алгу.
Точно не помню, как это звучит, типа сохраняется зарплата, а это не есть отпускные. ИМХО.
Paldies!
Bet vai ir kāds, kas precīzi zina, kā likumā teikts? Mums te nelielas domstarpības ar darbinieku...
Статья 157. Учебный отпуск
(в ред. закона от 20.12.2002)
(1) Работнику, который без отрыва от работы учится в любом учебном заведении, в соответствии с коллективным трудовым договором или трудовым договором предоставляется учебный отпуск с оплатой труда или без оплаты. Если работнику установлена аккордная заработная плата, учебный отпуск предоставляется с выплатой среднего заработка или без его выплаты.
(2) Для сдачи государственного экзамена или разработки и защиты дипломной работы работнику предоставляется учебный отпуск, продолжительностью не менее 20 рабочих дней в году с сохранением в это время заработной платы. Если работнику установлена аккордная заработная плата, учебный отпуск предоставляется с выплатой среднего заработка.
Получается, что с учебными отпусками(исключая 2 п.), все в зависимости от правил самого предприятия?
protams, ka taa ir, jo ja uzneemuma vadiba ir skopa, tad neapmaksaa vispaar
No tā es saprotu, ka likums izmaksas brīdi nenosaka un uzņēmums var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Liels paldies!
protams, tā kā Jums ir rakstīts metodikā
Diemžēl šajā gadījumā ir piemērojama analoģiska Darba Likuma norma - atvaļinājums jāapmaksā darba dienā, pirms kuras Darbinieks dodas atvaļinājumā. Ja Jūs šo normu nepiemērosiet, Valsts Darba Inspekcija, kurā Darbinieks var griezties savu likumīgo interešu aizstāvībā, var piemērot uzņēmumam administratīvo sodu, jo Darbinieks, kas dodas mācību gadījumā, būs netieši diskriminēts attiecībā pret citiem uzņēmuma Darbiniekiem, kuri izmanto apmaksātos atvaļinājumus u.c. Darba Likumā un citos saistošajos likumdošanas aktos garantētās tiesības.
DL 7.p.1.d. nosaka, ka IKVIENAM ir VIENLĪDZĪGAS tiesības uz darbu, TAISNĪGIEM, drošiem un veselībai nekaitīgiem darba apstākļiem, kā arī uz TAISNĪGU DARBA SAMAKSU.
(Paskaidroju, ka darba samaksa Darba Likuma izpratnē ir alga + piemaksas + prēmijas + jebkura cita atlīdzība naudas izteiksmē. Pie pēdējās pieder arī atvaļinājuma naudas.)
Citi arii to interpretee kaa Willow?
kā arī pastāv vienošanās starp darba devēju un darba ņēmēju
А я не вижу, где нарушен в данном случае принцип равноправия.
Считаю, что ежегодный оплачиваемый отпуск и учебный отпуск сравнивать нельзя.
Vstund, позвоните в ТИ, может?
1. Darba Ņēmējs -> termins, kuru darba tiesiskajās attiecībās NELIETO. Tas ir daudz plašāks un ietver jebkuru nodarbinātības formu, tai skaitā uzņēmuma līgumu.
2. Darba Devējs un Darbinieks nevar vienoties par likumisku normu atcelšanu, ja tas pēc savas būtības ir par sliktu Darbiniekam:
6.pants Darbinieka tiesisko stāvokli pasliktinošu noteikumu spēkā neesamība
(1) Nav spēkā darba koplīguma, darba kārtības noteikumu, kā arī darba līguma un darba devēja
rīkojumu noteikumi, kas pretēji normatīvajiem aktiem pasliktina darbinieka tiesisko stāvokli.
(2) Nav spēkā darba līguma noteikumi, kas pretēji darba koplīgumam pasliktina darbinieka tiesisko
stāvokli.
3. Ja es būtu šī Darbinieka vietā, kuram pienākas apmaksātais mācību atvaļinājums, es grieztos Valsts Darba Inspekcijā un tad - tiesā, turklāt es šādu civilprocesu uzvarētu un drīkstētu pieprasīt morālo kaitējumu, jo šis ir ne tikai darba tiesisko attiecību pārkāpums, bet arī CILVĒKTIESĪBU pārkāpums.
Vispārējās Cilvēktiesību deklarācijas 23.pants
1. Katram cilvēkam ir tiesības uz darbu, uz brīvu darba izvēli, uz taisnīgiem un labvēlīgiem darba apstākļiem un uz aizsardzību pret bezdarbu.
2. Katram cilvēkam, bez jebkādas diskriminācijas, ir tiesības uz vienādu atlīdzību par līdzvērtīgu darbu.
3. Katram strādājošam ir tiesības uz taisnīgu un apmierinošu darba algu, kas nodrošina cilvēka cienīgu dzīvi viņam un viņa ģimenei. Nepieciešamības gadījumā tā jāpapildina ar citiem sociālās nodrošināšanas līdzekļiem.
To mirkli, kad jāsamaksā atvaļinājuma nauda, nosaka Darba Likuma 69. panta 4. daļa:
Samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par līdz atvaļinājumam nostrādāto laiku izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma.
Komentārs - šeit ir runa par JEBKURU ATVAĻINĀJUMU, ne tikai par ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, tātad šis pants attiecas arī uz apmaksājamo mācību atvaļinājumu.
un ko darīt tad, ja uzņēmumā neapmaksā mācību atvaļinājumu, bet tiek izmaksāts pabalsts?
Ņemt naudu un skriet mācīties!
Ar to es gribēju teikt, ka viens vārds un tas ko minēja Willow nav piemērojams
Willow protams PALDIES, bet ne vienmēr likuma burtu ir jāievēro tik burtiski, jo pastāv variācijas par tēmu
предоставляется учебный отпуск, продолжительностью не менее 20 рабочих дней в году
с сохранением в это время заработной платы...
Вообще-то сказано то, что сохраняется з/п, а не начисляются отпускные...
А з/п, по-моему, выплачивается как обычно (ИМХУХУ).
Это в отпуске работник потенциально желает скататься куда-нибудь, потому ему денежка и нужна заранее, а в учебном отпуске (по моему разумению) надо бы сидеть и учиться(???)
Ну, конечно, если он учится где-нибудь в Оксфорде, тады надо заранее...
1.Tas, ka likums neuzliek par pienākumu aprēķināt atvaļinājuma naudu, nenozīmē, ka nav pienākuma atvaļinājuma naudu izmaksāt. Ja likums nosaka, ka atvaļinājuma nauda jāizmaksā, tas sevī iekļauj pieņēmumu, ka atvaļinājuma nauda ir jāsarēķina.
Tulkojot Darba likumu, ir jāvadās vispirms pēc likuma juridiskā būtības (t.i., jāapzina mērķis, kurš jāsasniedz ar likuma normas piemērošanu), nevis pēc likuma ekonomiskās interpretācijas! Tas, ka grāmatvedis kontēs no sākuma atvaļinājuma naudas aprēķinu, bet pēc tam tās izmaksu, nenozīmē, ka atvaļinājuma naudu nav pienākums izmaksāt, ja to nav jāsarēķina!
2. Par pabalstiem:
Pirmkārt, pabalsts kā tāds attiecas uz darba samaksu, jo pabalsts Darba likuma izpratnē ir jebkura cita atlīdzība saistībā ar darbu, kas IETILPST DARBA SAMAKSĀ. Tāds pats nosacījums ir spēkā arī tad, ja darba koplīgumā vai darba līgumā attiecīgais materiālais pabalsts ir skaidrots kā premiālā piemaksa. Tāpēc, laižot darbinieku mācību atvaļinājumā, jebkurā gadījumā ir jāizmaksā apmaksājamais atvaļinājums (ja arī tas ir pabalsta formā), vadoties pēc Darba Likuma 69. panta 4. daļas:
Samaksu par atvaļinājuma laiku un darba samaksu par līdz atvaļinājumam nostrādāto laiku izmaksā ne vēlāk kā vienu dienu pirms atvaļinājuma.
157. panta 1.daļa (par mācību atvaļinājumu, kas nav saistīts ar diplomdarbu un valsts eksāmena kārtošanu) neuzliek par pienākumu izmaksāt atvaļinājuma naudas vai pabalstus (protams, ja koplīgumā vai darba līgumā, vai arī darba kārtības noteikumos nav noteikts citādāk!!!!).
157.panta2.daļa - mācību atvaļinājums valsts eksāmena vai diplomdarba aizstāvēšanai - ir obligāti apmaksājama. Paskaidrošu, ka šī likuma norma attiecas tikai uz tiem darbiniekiem, kas iegūst augstāko izglītību - gan I līmeņa augstāko, gan II līmeņa augstāko, gan bakalaura grādu, gan maģistra grādu, gan doktora grādu.
Nu par 'tikai uz tiem darbiniekiem' gan nav teikts 157.pantā/
Cita lieta, ka pamatskolā nekārto valsts eksāmenus un neraksta diplomdarbus...
Закрыть
Краткое описание нарушения