Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Kļūdas 2006. gada pārskatā - kā būtu pareizāk rīkoties? К списку тем

Kļūdas 2006. gada pārskatā - kā būtu pareizāk rīkoties?
Labvakar! Lūdzu palīdziet saprast šādu lietu.

Pārņēmu grāmatvedības kārtošanu uzņēmumā. Īpašniekiem ar iepriekšējo grāmatvedi-apkalpojošo firmu galīgi nebija izveidojušās labas attiecības, rezultātā sadarbības nekādas. Kad gribēju kontaktēties ar šo grāmatvedi, lai pārņemtu lietas, viņa mani smuki atšuva un pateica, ka neesot man ko nodot, jo programmā šo gadu neesot vadījusi, kaut ko tur excelī līdzi pavilkusi, PVN deklarācijas ar nullītēm nodevusi un viss, lai tik ņemot un pati visu skatot cauri no sākuma. Tā arī darīju, jo strīdēties un kaut ko pierādīt nebija ne laika ne vēlēšnās. Pārbaudīju arī pagājušo gadu, jo radās stipras šaubas par visu, kas tur noticis. Rezultātā tiešam sanāca nesakritības, jo

- inventarizācija ir ar matemātiskām kļūdām, tātad krājumi nepareizi uzrādīti;

- kļūdas debitoros;

- vairāki rēķini vispār nebija iegrāmatoti un bija nesakritības ar atsūtītajiem salīdzināšanas aktiem no sadarbības partneriem;...

Rezultātā man sanāca par 5000 mazāki zaudējumi, ir atšķirības PVN gada deklarācijā, cits rezultāts bilancē, cits rezultās UIN deklarācijā(nodoklis tāpat nav jāmaksā, bet vienalga ...)

PVN meneša deklarācijās arī .priekšnodoklis sagrūsts par visu gadu pāris mēnešos, bet visas pārējās deklarācijas ar 00

Es gribētu

- Iesniegt labojumus PVN deklarācijām par visu 2006. gadu saliekot priekšnodokli kā pienākas pa mēnešiem, jo nevaru atrast konkrētu nesakritību iemeslu

- Jālabo arī PVN gada deklarācija! Vai ne?

- Jāiesniedz labota UIN deklarācija?

- Ko darīt ar gada pārskatu? Man ērtāk un vieglāk būtu iesniegt labotu gada pārskatu, bet vai tā var? Vien kolēģe man teica, ka esot tiesības 3 gadu laikā labot. 4LGS paredz labot kļūdas nākošajā gada pārskatā, bet kā to dara, īsti neesmu iebraukusi, jo nav nācies darīt.

Kā būtu pareizāk? Palīdziet lūdzu saprast.
Maira1
Maira1 24.08.2007 20:02
98 сообщений на сайте

Ответы (9)

Пересдать баланс вряд ли Вам позволят. Исправляйте 2007 годом. Надо поставить правильные остатки на 01,01,07, и в приложении объяснить, почему они не совпадают с конечными остатками на 31,12,06,
Martinas
Martinas 24.08.2007 20:08
38532 сообщения на сайте
Tā jau es arī domāju,:-S bet UIN deklarācija un PVN gada deklarācija taču ir jālabo jau tagad? To taču var iesniegt EDS tāpat kā visus citus precizējumus?
Maira1
Maira1 24.08.2007 20:13
98 сообщений на сайте
PVN deklarācijas pa mēnešiem un gada PVN deklarāciju varat labot un iesniegt no jauna, norādot ka tās ir "precizētās" deklarācijas.
Kirsbauma
Kirsbauma 24.08.2007 20:20
1581 сообщение на сайте
И заявление не забудьте написать о сдаче исправленных отчетов.
Martinas
Martinas 24.08.2007 20:26
38532 сообщения на сайте
Bet kā ar UIN deklarāciju, arī var labot? 01 rindā būs cits cipars, beigās arī...:-S
Maira1
Maira1 24.08.2007 20:29
98 сообщений на сайте
UIN deklarāciju var labot, jo tā nav gada pārskata sastāvdaļa.
Martinas
Martinas 24.08.2007 20:31
38532 сообщения на сайте
To iesniegumu jāraksta pašam kā agrā bija (pirms EDS ēras)vai arī var atrast EDSā? Ja var, tad nevaru atrast
Maira1
Maira1 24.08.2007 20:33
98 сообщений на сайте
EDS tāda iesnieguma nav. EDS var atķeksēt ka tā ir precizētā atskaite, kas arī nozīmē ka tā ir labotā. Tikai ir jābūt iesniegtai pirmreizējai atskaite( tai ko labo) .
Ilma
Ilma 27.08.2007 09:07
30495 сообщений на сайте
Šādā situācijā es, piemēram, ietu uz VID un visu noskaidrotu. Visu var labot vēl 3 gadus. Gada atskaites jālabo pa mēnešiem, bet par gada pārskatu- ja preciže datus par gadu, tad jāskatās, kas mainās un jāprecizē un ziņojums taču arī jāpārbauda vai atbilst patiesībai.
Dora36
Dora36 27.08.2007 11:33
351 сообщение на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.