Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Lietotu automašinu tirdzniecība un PVN īpašā maksāšanas kārtība К списку тем

Lietotu automašinu tirdzniecība un PVN īpašā maksāšanas kārtība
Labvakar! Varbūt kāds var palīdzēt ar padomu.

Uzņēmums ir reģistrējies kā īpašā PVN maksātājs (MK 292) un tirgos lietotas a/m, kuras ieved neto vērtībā bez PVN. Bet jautājums ir par šo a/m tirdzniecību, no kuras summas man ir jārēķina PVN, un vai tas ir jānorāda arī PPR. Izlasot šos MK noteikumus, neko nesapratu, un VID konsultanti, man atbildē urakstīja šos pašus MK noteikumus.
Sanciks
Sanciks 11.12.2007 23:04
16 сообщений на сайте

Ответы (2)

http://www.ogresvestis.lv/news.php?newsid=4329

PVN piemērošana automašīnu tirdzniecībai

Tie, kas pārdod automašīnas, var izvēlēties, kādu kārtību piemērot. Savukārt tiem, kas automašīnas pērk, ir svarīgi zināt, kādu kārtību šis tirgotājs izvēlējies – vispārējo kārtību vai īpašo kārtību.

Ja tirgotājs izvēlējies īpašo PVN piemērošanas kārtību – MK 13.04.2004. noteikumi Nr.292 «Kārtība, kādā pievienotās vērtības nodoklis piemērojams darījumos ar lietotām mantām, mākslas darbiem, kolekciju priekšmetiem un senlietām» –, tad ar nodokli tiek aplikta starpība starp atlīdzību, ko tirgotājs ir saņēmis par pircējiem piegādātajām precēm, un iepirkuma vērtību.

Piemērs. Tirgotājs pārdod lietotu automašīnu par 5600 Ls. Automašīna nopirkta par 3000 Ls.

Aprēķinātais PVN ir (5600 – 3000) x 18% : 118% = 396,61 Ls.

Ar PVN apliekamā vērtība ir (5600 – 3000) – 396,61 = 2203,39 Ls.

PVN deklarācijā tirgotājs darījumu uzrāda šādi:

41.rindā – ar nodokli apliekamo vērtību 2203,39 Ls;

52.rindā – aprēķināto PVN 396,61 Ls.

Ja tirgotājs iegādājas automašīnu ES dalībvalstī no apliekamas personas, PVN piemērošana ir atkarīga no tā, kādu PVN piemērošanas kārtība izvēlējies pārdevējs.

Piemēram, automašīna tiek nopirkta par 10 000 EUR no Vācijas apliekamas personas, kura piemēro īpašo kārtību.

Izrakstītajā rēķinā jābūt:

 norādei, ka tiek piemērota īpašā PVN kārtība;

 PVN summa atsevišķi nav jānorāda.

Par iegādāto automašīnu tirgotājs neaprēķina un nemaksā budžetā PVN kā par preču iegādi ES teritorijā. Šo preču iegādi ES teritorijā tirgotājs PVN deklarācijā neuzrāda.

Iegādāto lietoto automašīnu tirgotājs ir tiesīgs pārdot tālāk, piemērojot īpašo PVN piemērošanas kārtību.

Ja tirgotājs (ar PVN apliekama persona) pērk automašīnu no pārdevēja (ar PVN apliekamas personas) ES dalībvalstī, piemēram, Vācijā, kas izvēlējies vispārējo PVN piemērošanas kārtību, tad tiek piemērota 0 % likme, un pircējs šo darījumu parāda PVN deklarācijā pie piegādēm no ES, tas ir, 50.rindā, protams, darījuma vērtību pārvēršot un parādot latos...
Tatjana77
Tatjana77 11.12.2007 23:13
7478 сообщений на сайте
Paldies! Bet kā ir ar transporta,a/m reģistrēšanas u.c izmaksām kuras ietilpst a/m pašizmaksā? Vai tās arī var atņemt no apliekamās vērtības?
Sanciks
Sanciks 11.12.2007 23:21
16 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.