Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Naudas plūsmas pārskats
Sveicināti!
Maza anketēšana diplomdarba ietvaros-
sastādot naudas plūsmas pārskatu Jūs izmanotjat tiešo vai netiešo metodi? Jūsu izvēlētās metodes pamatojums?Jūsu izvēlētās metodes priekšrocības un trūkumi?
Ответы (14)
Netiešo. Tā man liekas vienkārša.Apskatos bilances posteņus un viss OK kārtībā .Neliela ķibele tikai ar PL kustības atspoguļošanu( tāpat jāizpēta darījumi) bet par pārējo nekāda bēda.
Netiešā.
Grūtības sāk rasties tad, kad ir līzingi un PL. Nav saprotams, kur likt PVN, jo daļa posteņu tiek uzrādīta ar, daļa bez PVN.
Netiešo:
Papildus iestrādes gadījumos ja:
1 iegādes uz līzinga
2. Nedaudz ķīpa ja nodokļi pa abām pusēm (debitoros un kreditoros)
3. Ja saņem ziedojumus, subsīdijas kas caur nākamo periodu ienākumiem iet uz PZ aprēķinu.
10 gadus izmantoju tiešo metodi. Pēdējos divus gadus- netiešo. Patīk abas.:-D Tiešā metode sniedz informāciju uz kurieni aiziet nauda un tādejadi viņu vismaz var saprast firmas priekšnieki.
Netieša salīdzina bilances posteņu atlikumu izmaiņas pa gadu. Ir sapratama grāmatvežiem un ekonomistiem, bet priekšniekiem- galīgi garām.:-)
Sletla
ziņojumu: 2510 03.01.2008 00:23
10 gadus izmantoju tiešo metodi. ...
Tiešā metode sniedz informāciju uz kurieni aiziet nauda un tādejadi viņu vismaz var saprast firmas priekšnieki.
Es arī 10 gadus izmantoju tiešo metodi tā paša iemesla dēļ. Ērta un skaidri saprotama naudas kustības analīze. Nejutu vajadzību pāriet uz netiešo.
Paldies visiem par atsaucību!
Закрыть
Краткое описание нарушения