Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Daudzdzīvokļu mājas apsaimniekošana К списку тем
Daudzdzīvokļu mājas apsaimniekošana
Interesē interesanti viedokļi par tēmu:
Pašlaik mums ir DzĪKS. Valde ar 5 locekļiem (es 1 no tiem), no tiem viens valdes priekšēdētājs, kurš par visu vairāk vai mazāk ir lietas kursā, organizē un kontrolēvisu, par to saņemot atalgojumu. Ir grāmatvedis - saņem algu, ārpakalpojums, sētnieks - saņem algu, ārpakalpojums. Apsaimniekošanas maksa 20sant./kvm, siltums atsevišķi. Situācija tāda, pašlaik tā tik vien pietiek kā, samaksāt algas un tekošos maskājumus, bet remontdarbiem nepietiek (neatliek). Mana doma ir to visu reorganizēt par Biedrību, kurā biedri par iepriekš noteiktu atlīdzību, veic nepieciešamos darbus, bet šī atlīdzība viņiem netiek fiziski izmaksāta, bet par tās summu tiek samazināti viņu ikmēneša apsaimniekošanas maksājumi. Tādā veidā ietaupot uz nodokļiem, kurus novirza (uzkrāj) lielākiem remontdarbiem. Tos darbus, kurus neviens no biedriem neuzņemas darīt - tos tad pērk kā ārpakalpojumus.
Ответы (38)
1) Я так и не поняла цель преобразования ДЗИКС в общество. Если 20 сантимов не хватает,то собирается общее собрание и повышается плата за 1 кв.м.
2) На налогах сэкономить не получится, т.к. придётся сначала обложить налогами, а потом зачесть зарплату и плату за обхозяйствование.
1)Mērķis - reorganizēt DzĪKS par Biedrību ir pamatojama ar to, ka DzĪKS juridiskais statuss:
Kooperatīvā sabiedrība - Komersants, t.i., sabiedrība, kas izveidota peļņas gūšanai.
Jāreģistrē Komercreģistrā.
Minimālais pamatkapitāls ir 200 latu.
Jāmaksā ienākumu nodoklis.
KS dibināt ir ekonomiski izdevīgi tiem dzīvokļu īpašniekiem, kas vēlas nodarboties ar dzīvojamo māju apsaimniekošanu kā komercdarbību, apsaimniekojot ne tikai savu, bet arī citas mājas, tā gūstot peļņu.
īsti neatbilst lielākajai daļai biedru domām par to, kādai būtu jābūt ēkas apsaimniekošanai. Vismaz neesmu dzirdējis, ka kāds taisītos te nodarboties ar saimniecisko darbību un gūt peļņu. Tuvāks juridiskais statuss būtu:
Biedrība - Vienīgā sabiedrības forma, kuras dibināšanas mērķis nav peļņas gūšana.
Jāreģistrē Biedrību un nodibinājumu reģistrā.
Nav paredzēts pamatkapitāls.
Ienākumu nodoklis nav jāmaksā, jo biedrība negūst peļņu. Gada beigās radušies uzkrājumi netiek uzskatīti par peļņu Komerclikuma izpratnē. Tie tiek pārskaitīti uz nākamo saimniecisko gadu. Tos nevar kā pelņu sadalīt starp biedrības biedriem, bet tos var izmantot dzīvojamās mājas uzturēšanai, remontiem u.tml
Ekonomiski visizdevīgākā forma tiem dzīvokļu īpašniekiem, kas grib pārvaldīt tikai savu māju.
2)īsti nesapratu Jūsu domu?! Ko no sākuma būs jāapliek ar nodokļiem?
Uzskaitīto atlīdzību kuru neizmaksāsiet bet ieskaitīsiet.
.. tātad, ja tiek veikts darbs par atlīdzību (sniegts pakalpojums), tad jebkurā gadījumā būs jāmaksā nodokļi (IIN,SOC, Riska)?
Ja tas sniedzējs nav reģ. saimn. darbību VID tad jāmaksā.
"Jāreģistrē Komercreģistrā" - жилищные кооперативы не регистрируют в Коммерческом Регистре, их регистриру ют в Регистре предприятий. Такие кооперативы создаются не с целью получения прибыли.
"Jāmaksā ienākumu nodoklis." - жилищные кооперативы не рассчитывают и не платят подоходный налог с предприятия. У них нет прибыли, а превышение доходов над расходами зачисляется в резерв.
Странно, что Ваш бухгалтер не знает таких вещей.
Martinas
mūsu grāmatvedis tur, kā teikt: "ņe pričom". To es te atradu
http://www.rigasmajoklis.lv/index.php?r=27&l=lat
tajā pašā laikā es tiko atradu un izlasīju šeit
http://www.likumi.lv/doc.php?id=47009
6.pantu
6.pants. Kooperatīvās sabiedrības komersanta statuss
Kooperatīvā sabiedrība ir komersants, IZŅEMOT lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, DZĪVOKĻU ĪPAŠNIEKU KOOPERATĪVĀS SABIEDRĪBAS, automašīnu garāžu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības, laivu garāžu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības un dārzkopības kooperatīvās sabiedrības.
Es domāju, ka likumā teiktais tomēr ir svarīgāk par Rīgas majokļa gudrinieku personīgo viedokli.
Attiecīb ā uz uzņēmuma ienākuma nodokli kooperatīviem palasiet grozījumus likumā " Par uzņemuma ienākuma nodokli" no 09.11.2005.gada kooperatīvs nodokli nemaksā, ja peļņu sadala biedriem, tad katram oašam jamaksā nodoklis.
No rīta izlasīju Booster Jūsu domas par darbu bez atlīdzības un apsaimniekošanas maksas samazināšanu.Ja Jūs samazināsiet apsaimniekošanas maksu par paveiktajiem darbiem, tad tas vairs nebūs darbs bez atlīdzības un par to summu j aziņo VID un jāietur no cilvēka nodokļi.Citādi vienā Jaukā dina būs lielas ziepes.:-S
.. kā būtu ar biedra parāda dzēšanu? Tas būtībā būtu tas pats.
Bet kāds būs pamatojums parāda dzēšanai? Darbs sabiedrības labā?
Tā jau gan ir.
Paldies visiem, kuri piedalījās šajā diskusijā.
Lūdzu, ņemat par labu. Būs jautājumi nāciet atkal.
Mūsu biedrībā tā arī notiek - sētnieks strādā sabiedrības labā, bet nemaksā apsaimniekošanas maksu. Nesaprotu, kāpēc mēs tā nevaram darīt: mēs esam tikai biedrība (ar mēķi apsaimniekot savu māju), kopsapulcē esam nolēmuši kā rīkoties ar saviem līdzekļiem,
t.sk arī atbrīvot no apsaimniekošanas maksas sētnieku. Arī lēmums par atbrīvošanu ir apstiprināts ar valdes locekļu parasktiem. Tie ir mūsu līdzekļi, un biedriem ir pilnas tiesības rīkoties tā, kā ir nolēmuši, kaut vai ņemt visu naudu un nodzert (ar kopīgu lēmumu)
Kam kāda ir daļa?
Vai tā nav?
Man arī daži grāmatveži ir to teikuši, ka tas ir nodokļu nemaksāšana par atlīdzību. Bet biedrībā nav neviena darbinieka, nav darba līguma, kādā sakarā biedrībai būtu jāmaksā par sētnieku nodokļus?
Ļoti grivētos dzirdēt no profesionāļiem viedokli šai sakarā
, no Martinas, Janah, un pārējiem. Paldies.
Я думаю, что работа дворника всё же должна происходить по трудовому договору, как и работа бухгалтера, электрика и пр. Если я не права - пусть меня поправят.
Bet ja tas ir uz brīvpratības principa? Šodien ir sētnieks, rītdien nav. Ja cilvēks grib pats tīrīt, kāpēc mēs viņu nevaram atbrīvot no apsaimniekošanas maksas?
Kā tad ir šādā gadījumā: ja viens dzīvoklis ir ar mieru maksāt vairāk apsaimn.maksu bet otrs mazāk? Vai,piemēram, viena ģimene ir mazturīga (piemēram sētnieka ģimene)un nevar atļauties maksāt apsaimn.maksu bet pārējie ir ar mieru viņu atbrīvot no maksas?
Но они не за красивые глаза его atbrīvo no maksas, а в обмен на труд. И вообще, попробуйте задать свои вопросы в трудовой инспекции или в ВИДе. Интересно, что там Вам ответят.
Закрыть
Краткое описание нарушения