Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

pašnodarbinātais un soc.nodoklis К списку тем

pašnodarbinātais un soc.nodoklis
Man VID-ā savulaik teica, ka, rēķinot sociālās apdrošināšanas iemaksas, pie attaisnotajiem izdevumiem nedrīkst pieskaitīt pašas sociālās iemaksas, kas veiktas par iepriekšējiem mēnešiem.Kāpēc? Kur tas teikts? Varbūt varat priekšā pateikt?

Kā Saimn.darb.žurnālā tad to reģistrēt?
Agneses
Agneses 18.02.2008 00:10
62 сообщения на сайте

Ответы (38)

Jūs kaut ko nepareizi sapratāt. Sagatavojot gada deklarāciju ir svarīgi nesajaukt gadus, un tur tad jātaisa izdevumu precizēšana un jāņem ārā 2007.gadajanvārī samaksātās VSAOI par 2006.gadadecembri un jāliek klāt 2008.gadajanvārī samaksātās VSAOI par 2007.gadadecembri.Bet pa mēnešiem taksācijas periodā tas nav svarīgi, un VSAOI viennozīmīgi gada robežās ir izmaksas, kas saistītas ar saimniecisko darbību, tikai jākoriģē

gada beigās. žurnālā nekas nav jādara savādāk, tikai jāreģistrē kā parasti un gada beigās jākoriģē.

http://www.vgk.lv/lv/files/169/- izdevumu precizēšana.
Vijoliite
Vijoliite 18.02.2008 05:53
1711 сообщений на сайте
ko nozīmē par iepriekšējiem mēnešiem?????
Sarmux
Sarmux 21.02.2008 12:45
440 сообщений на сайте
Nu piemēram oktobrī maksā par iepriekšējā ceturkšņa mēnešiem.
Ilma
Ilma 21.02.2008 13:30
30495 сообщений на сайте
Mani arī šis jautājums joprojām nodarbina, esmu to uzdevusi jau vairākos forumos, bet konkrētu atbildi tā arī neviens nav pateicis. (Kur meklējams pamatojums tam, ka nevar rēķināt soc. iemaksas pie izdevumiem, nosakot pašu soc. iemaksu objektu?) Aizrakstīju arī vairākām VID nodaļām, bet no visām saņēmu atbildi tikai par izdevumu precizēšanu attiecībā uz ienākuma nodokļa aprēķināšanu. Bet man interesē: vai par attiecīgo ceturksni samaksātās soc. iemaksas ir ņemamas vērā, nosakot tā mēneša soc. iemaksas, kurā tās veiktas?
Azona
Azona 21.02.2008 15:03
39 сообщений на сайте
piem.

vsaoi par 2007.gadaIV.cet. samaksāts 2008.gadā 15.janvārī,

tad izdevums 2007.gadam(izdevumu precizēšanā) un D3 14a) par 2007.gadu

vai ir skaidrs ?
Tatjana77
Tatjana77 21.02.2008 15:12
7478 сообщений на сайте
Nu neiet runa par IIN nodokli. Par to visiem jautātājiem skaidrs. Iet runa par VSAOI nodokli.Japiem samaksā oktobrī VSAOI par jūliju, augustu , septembri. Tad ši oktobrī samaksātā summa iet vai neiet uz oktobra mēneša izdevumiem lai noteiktu VSAOI apliekamo objektu. Tāds ir jautājums.Albinas viedoklis bija( ja nemaldos) neiet.Betvarbūt ka iet:-|
Ilma
Ilma 21.02.2008 15:41
30495 сообщений на сайте
Domajām loģiski,

piem. soc.nodoklissamaksāts 2007.gadaoktobrī (par VII, VIII un IX),

soc.nod par 2007.gadaIV.cet. samaksāts 2008.gadā 15.janvārī (maksājums ir izdevums

29. Ja izdevumi tiek uzskaitīti gadam vai citam laikposmam, mēneša ienākumu aprēķināšanai izmanto attiecīgi proporcionālo izdevumu daļu:

Mēneša izdevumi = Kopējā izdevumu summa / Mēmešu skaits, par kuriem aprēķināti izdevumi

bet neaizmirstiet, kā

27. No tā mēneša, kad pašnodarbinātā gada ienākumi sasniedz Ministru kabineta noteikto obligāto iemaksu objekta gada minimālo apmēru, obligātās iemaksas veic par visiem turpmākajiem mēnešiem, vismaz no Ls 150, līdz kalendārā gada beigām vai pašnodarbinātā statusa zaudēšanai (noteikumu 23.punkts).
Tatjana77
Tatjana77 21.02.2008 15:53
7478 сообщений на сайте
Tāds ir jautājums.Albinas viedoklis bija( ja nemaldos) neiet

-----------------------------------------------------------

Нет,в той теме речь щла о другом.

Например,Ja piem samaksā oktobrī VSAOI par jūliju, augustu , septembri. Tad ši oktobrī samaksātā summa IET uz oktobra mēneša izdevumiem lai noteiktu VSAOI apliekamo objektu.

Bet NEIET uz iepriekšējiem mēnešiem (jūliju, augustu , septembri)izdevumiem lai noteiktu VSAOI apliekamo objektu.

А именно о последнем варианте,как о мнении ВИДа,говорилось в той теме.
Giza
Giza 21.02.2008 16:07
6496 сообщений на сайте
А то что samaksā oktobrī VSAOI par jūliju, augustu , septembri принимается в расчет,это следует из :

1.Кассового метода

2.Закона о ПНН,где сказано что VSAOI идут в расходы

3.Закона о VSAOI,где сказано что во внимание принимаются ienākumi,которые определяются по п.1 и п.2

Все.:-)
Giza
Giza 21.02.2008 16:10
6496 сообщений на сайте
Ja, tad esmu pārpratusi. Nu te jau pavisam man patīkama un loģiska runa:-) Nu protams uz iepriekšējiem mēnešiem tas nekādi nevar iet bet tikai uz oktobri.Jokā tad ieliksi iepriekšējos ja viss aprēķins jau veikts. Un izdevums jau arī ir radies oktobri.
Ilma
Ilma 21.02.2008 16:12
30495 сообщений на сайте
Nu jauki, Giza:-)
Ilma
Ilma 21.02.2008 16:14
30495 сообщений на сайте
Tātad - lai man līdz galam būtu skaidrs: es tagad aprīlī veikšu soc. iemaksas par janvāri, februāri un martu. Ierakstīšu tās pie izdevumiem žurnālā 20. ailē. Un tad no aprīļa mēneša ieņēmumiem atskaitīšu izdevumus (arī soc. iemaksas par janv., febr. un martu), lai noteiktu, vai man sanāk tie 150 Ls, no kuriem jāveic soc. iemaksas, vai nē? Vai pareizi esmu sapratusi? Bet kā ir ar IIN izdevumiem (avansa maksājumi), kas tiek rakstīti žurnāla 23. ailē? Vai tie tiek ņemti vērā pie soc. iemaksu noteikšanas?
Azona
Azona 21.02.2008 16:38
39 сообщений на сайте
es ņemu ..

sociālās iemaksas tak neapliek ar IIN.
Saab
Saab 21.02.2008 16:42
356 сообщений на сайте
Ar VSAOI viss pareizi.

IIN izdevumiem (avansa maksājumi), kas tiek rakstīti žurnāla 23 NEtiek ņemti vērā pie soc. iemaksu noteikšanas.
Giza
Giza 21.02.2008 16:45
6496 сообщений на сайте
IIN maksājumi, avanss t.sk neiet pie izdevumiem!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sarmux
Sarmux 21.02.2008 16:59
440 сообщений на сайте
Lai noteiktu, vai soc. nod jāmaksā no 14 ailiites atņemam 20.....

Tad kad samaksājam soc nod, tad tas arī ir izdevums - kases princips.

Tātad, tajā mēnesī, kas tika samaksāts soc.nodpar pašnodarbināto, ši summa ir izdevums,
Sarmux
Sarmux 21.02.2008 17:22
440 сообщений на сайте
Bija domāts, ka IIN maksājumi (avanss) nav ar saimniecisko darbību sastītie izdevumi
Sarmux
Sarmux 21.02.2008 17:26
440 сообщений на сайте
IIN maksājumi arī avansa nav ar saimn. darbību saistīti izdevumi.Tievispār Ieņēmumu - izdevumu žurnālā neparādās.
Ilma
Ilma 21.02.2008 17:55
30495 сообщений на сайте
Ilma- nu kā tad tā?

" IIN maksājumi arī avansa nav ar saimn. darbību saistīti izdevumi.Tievispār Ieņēmumu - izdevumu žurnālā neparādās."

Izdevumi tie nav, bet žurnālā tie noteikti pārādīsies, no kases vai bankas tad naudiņa aizies, tikai izdevumu pusē to var nebūt, tāpat kā aizdevumi(saņemti,atdoti, izņemti līdzekļi personīgām vajadzībām u.c.)
Vijoliite
Vijoliite 21.02.2008 18:58
1711 сообщений на сайте
Tiek ieteikts maksāt IIN un avansa maksājumus no cita personīgā konta.Betja nu ir tikai viens konts un viss tiek maksāts no viena konta - tad parādīsies -kā izdevumi kas neattiecas uz IIN nodokļa aprēķināšanu.

Bet ja ir izmaksāts no kases vai bankas tad izdevumu pusē arī jāparādās-tikai jāskatās ka tos nosaukt.
Ilma
Ilma 21.02.2008 19:19
30495 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.