Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Zemes pārdošana
Labdien!
SIA pārdod zemi FP. Ir sastādīti 2 līgumi ar 18. un 20. datumu, attiecīgi 99/100 un 1/100 dom. daļas. Nauda vēl nav saņemta (būs ar pārskaitījumu).
Jautājumi:
1) Vai ir jāizraksta pavadzīme?;
2) Ar kuru datumu, vai par katru līgumu sava (tātad 2 gab)?
Paldies!
Ответы (27)
1)Pavadzīmi jāizraksta;
2)Es izrakstītu vienu pavadzīmi.
В зависимости от того, продали двум разным покупателям или одному. Если одному-одну, если двум - две.
t.k. "Ir sastādīti 2 līgumi ar 18. un 20. datumu
+ Nauda vēl nav saņemta (būs ar pārskaitījumu)"
tad izrakstiet 2 rēķinus un pēc zemes īpašuma koroborācijas zemesgrāmatā uz pircēja vārdā (sk. lēmuma datums) izrakstiet pavadzīmes
sk. lēmuma datums - не согласна. Этого датума можно очень долго ждать. Продали - передали.
Я тоже не согласна. Накладную нужно выписать той датой, которая указывается в договоре как дата совершения сделки. Запись в Земельной книге - право, но не обязанность.
Сделка совершена (завершена) тогда, получены деньги - расчёт завершён и нет обязанностей (право собственность у покупателя что и подтверждает гос. зем. книга, напр. налог на недвижимость и самоуправление рассчитывает со следующего месяца 1 числа после решения зем. книги)
Татьяна, а вы недвижку продавали? Или покупали?
Право перехода собственности подтверждает договор.
что и подтверждает гос. зем. книга, напр. налог на недвижимость и самоуправление рассчитывает со следующего месяца 1 числа
Вы это где-то вычитали или лично сталкивались? Ничего подобного. Земельная книга самоуправление вовсе не волнует.
почему пишут что право собственности подтверждает :
http://www.zemesgramata.lv/show_internal.asp?id=34
Tāpēc ļoti svarīgi ir apzināties Civillikuma 994.pantusaturu, ka „Par nekustama īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatās. Līdz ierakstīšanai zemesgrāmatās nekustama īpašuma ieguvējam pret trešajām personām nav nekādu tiesību: viņš nevar izlietot nevienu no priekšrocībām, kas saistītas ar īpašumu, un viņam jāatzīst par spēkā esošu visa uz šo nekustamo īpašumu attiecošās tās personas darbība, kura pēc zemesgrāmatām apzīmēta par šā īpašuma īpašnieku.:-S
а здесь
http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/metodiskie%20materiāli/ieien/info_groz_iin_normu_piem_793.doc
Noteikumu 63.punktaotrais teikums nosaka, ka gadījumā, ja nekustamais īpašums saņemts mantojumā vai kā dāvinājums, par nekustamā īpašuma iegūšanas dienu uzskata mantojuma apliecības izdošanas dienu vai dienu, kad stājas spēkā tiesas spriedums mantojuma lietā vai dāvinājuma līgums.
+
http://www.vid.gov.lv/dokumenti/tiesibu_akti/metodiskie%20materiāli/ieien/info_iin_lik_groz.doc
Grozījumi likumā, kas precizē nekustamā īpašuma iegādes brīža noteikšanu iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanas vajadzībām
Likuma 9.pantsir papildināts ar jaunu astoto daļu, kas papildina likuma normas attiecībā uz nekustamā īpašuma iegādes brīža noteikšanu. Ja tiek atsavināts nekustamais īpašums, ko veido ēka vai būve un zeme, uz kuras atrodas ēka vai būve, bet uz šo zemi īpašuma tiesības iegūtas un zemesgrāmatā nostiprinātas vēlāk nekā uz ēku vai būvi, tad par nekustamā īpašuma iegādes brīdi uzskata dienu, kad ēka vai būve ierakstīta zemesgrāmatā.
и тогда в чём сходство и различие
"Par nekustama īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatās. Līdz ierakstīšanai zemesgrāmatās nekustama īpašuma ieguvējam pret trešajām personām nav nekādu tiesību
с/ от
"par nekustamā īpašuma iegūšanas dienu uzskata"
или
признание"...atzīstams tikai tas..." от приобретения "...iegūšanas dienu ..."
Татьяна, ещё раз повторяю: занесение в ЗК - право. Никто не может заставить занести в ЗК.
Есть собственник, а еще бывает законный владелец.
kā valdījuma un īpašuma tiesības
+
Terminam “valdījums” ir divas nozīmes:
valdījums kā īpašuma tiesības sastāvdaļa (tiesiskā vara)
valdījums kā valdītāja un lietas faktiskās attiecības, t.i., tiesisks fakts, ko reglamentē Civillikuma nodaļa (faktiskā vara).
Otrs valdījuma elements ir faktiskā vara pār lietu, kas attiecībā uz ķermenisku lietu izpaužas tādējādi, ka valdītājs rīkojas ar lietu kā īpašnieks, bet attiecībā uz tiesību – tādējādi, ka valdītājs lieto šo tiesību it kā viņam piederētu pati tiesība, piemēram, lietot kaimiņa ceļu, kaut gan servitūta tiesība nav nodibināta.
+Visbūtiskākā atšķirība ir tā, ka ar ilgstošu valdījumu lietu var iegūt īpašumā, taču ilgstošs tiesības valdījums pašu tiesību nerada.
про владение понятно, но пишут про "iegūšanas dienu", а не про владение
Вопрос здесь ставится с точки зрения налогового законодательства.
накладные оформлять= как налоговые счёта
Налоговый счет появляется, если есть ПВН. С каких это пор продажа земли облагается ПВН?
накладные на продажу "sastādīti 2 līgumi ar 18. un 20. datumu, attiecīgi 99/100 un 1/100 dom. daļas" необходимы ли ?
Закрыть
Краткое описание нарушения