Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

Tilde К списку тем

Tilde
Nesaprotu pielikumus fiz.personām,kurām izmaksā ar nod.neapliekamosienākumus.Kā lai dabon atskaites?:'(
Vinkijs
Vinkijs 17.02.2009 15:57
1654 сообщения на сайте

Ответы (51)

ā, nu tad gribu iepazīties ar Jūsu avansa norēķina personu un saņemt naudiņu
Larao
Larao 17.02.2009 17:57
6767 сообщений на сайте
Jā, ja jums ir ko dot pretī naudiņai, nav problēmu,braukājam pa visu LV!:-D
Japaina
Japaina 17.02.2009 18:00
10269 сообщений на сайте
Japaina tieši priekš Jums uzgāju citu tēmu!

http://www.vgk.lv/lv/forum/7/79223/

Aivars007

ziņojumu: 6401 18.02.2009 08:34

Piekrītu Mikel. Par Rumbiņas zināšanām.

Taču tas avansa norēķins patiešām ir gadu gadiem iegājies, un neviens neiesaka no tā atteikties, pagaidām. Es arī visus iepirkumus (sk.naudā un ar kartēm) noformēju ar avansa norēķinu. Arī darba algas izmaksas, ja to veic kāda cita persona nevis tieši kasieris.

Tā nu ir pieņemts - par saņemto avansu norēķinās ar avansa norēķinu.

Bet "saīsināšanas" metodes daudzi grāmatveži piekopj. Piemēram, es sastapos ar gadījumu, kad pašnodarbinātajiem izmaksātās atlīdzības grāmato D7xxx K2620 - bez jelkāda attaisnojuma dokumenta par to, no kā sastāv tas D7xxx. Dažāda ir prakse, sevišķi gados jaunajiem grāmatvežiem, kuri orientēti visu izdarīt ātrāk - "pa taisno", tā teikt. Gala rezultāts jau tas pats tikai vai trešā kvalificētā persona var pārliecināties par darījuma būtību un pamatojumu, tas jautājums paliek atklāts.
Larao
Larao 18.02.2009 09:26
6767 сообщений на сайте
un it sevišķi tekums

Bet "saīsināšanas" metodes daudzi grāmatveži piekopj. Piemēram, es sastapos ar gadījumu, kad pašnodarbinātajiem izmaksātās atlīdzības grāmato D7xxx K2620 - bez jelkāda attaisnojuma dokumenta par to, no kā sastāv tas D7xxx
Larao
Larao 18.02.2009 09:26
6767 сообщений на сайте
Un ko Jūs Larao ar to gribējāt teikt?Ka nedrīkst visu grāmatot caur avansa norēķinu?Drīkst!LOL
Japaina
Japaina 18.02.2009 11:08
10269 сообщений на сайте
Man, diemžēl, radies iespaids, ka grāmatvežu savu darbu dara pavirši (ne visi, protams!). Ja sienā nav iecirsts "darīt tā vai tā", tad nedara nekā. Neiedziļinās grāmatvedības būtībā un principos. :(Tāpēc ir tik grūti saprast LGS, jo tur neviens nemāca burts burtā, kā jādar, bet gan dod ievirzi. Un saprast, izprast to ir ļoti grūti.

Kāpēc ļoti nedaudzi nejēdz neko no PL? Tāpēc, ka nav nekur uzrakstīts - jāiekārti kartīte ar tādām kolonnām un šitādām rindām.... Pašam ir jāizprot pēc likumiem, noteikumiem un standartiem - kāda informācija ir jāuzkrāj, kādā veidā to izdarīt, kāpēc to vajag.

Liela daļa ir aizmirsusi tādu lietu kā kontrole! Vienīgā kontrole ir VID un priekš tā arī dara un taisa kaut ko. Bet kontrole ir pavisam kas cits! Jākontrolē ir pašam sevi! Jāpārbauda ierakstītie cipariņi, aizpildītās tabulas, izveidotās atskaites...

Jāizdomā, kā ērtāk sevi pārbaudīt.

Kaut vai tās pašas izmaksas fiziskām personām - atskaite tagad viena. Lielai daļai vienreiz gadā. Kā sevi izkontrolēt - vai visiem samaksāts un laikā un pareizās summas? Vai nodokļi aprēķināti un ieturēti pareizi? Vai atskaitei dati būs korekti.

Aizmirsuši daudzi elementāras lietas! Ķap-ļap un grāmatvedība uztaisīta. Krieviski ir labs vāds состряпали.

MVVNACFDV
Andaz
Andaz 18.02.2009 11:21
27892 сообщения на сайте
>>Andaz>nepieskaitu sevi pie "Ķap-Ļap" klana.Bet ja grāmatveži, kas konsultē Tildes J programmistus, zin tikai par autortiesībām, bet nezin, ka ir fiz.pers.ar21%,ar 12% un ja viņi gadā ir ap 7000-8000 tūkstoši,tad man jāsāk apdomāties par ko tā bargā abonēšanas maksa?:-/
Japaina
Japaina 18.02.2009 15:05
10269 сообщений на сайте
Tas ir TEHNISKAIS atbalsts, nevis grāmatvedības uzskaites atbalsts.

Tas nu tā....

Starp citu - es jau Jums lūdzu vienreiz - atsūtiet, lūdzu, man uz epastu principu pēc kāda Jūs Jumī veicat FP ienākumu izmaksu uzskaiti un es mēģināšu ieteikt, kā to ērtāk izdarīt, lai šī gada atskaites iesniegtu.

Savā laikā strādāju vienā AS, kurai piederēja gaļas kombināts un mēs iepirkām no FP lopus.

1. Izrakstījām iepirkuma aktu, kurā norādījām PVN 12% (Jūs, starp citu, tā arī neuzskatāt par vajadzību uzrakstīt, kas ir tie % :), te tomēr visi ar lopiem nenodarbojas, bet zīlēt negribas);

2. Veidojām kopsavilkuma aprēķinu par visām FP (katru dienu), kurām konkrētajā mēnesī veicamas izmaksas

3. Pēc šiem kopsavilkumiem izmaksājām naudas zemniekiem un citām FP

4. Pēc šiem ikdienas kopsavilkumiem taisīju ikmēneša atskaites (statistikas, VIDam, budžeta...)

Kā Jūs, Japaina, to darāt, es nespēju izzīlēt. Tāpēc, ja gribat padomu, aprakstiet situāciju konkrēti!
Andaz
Andaz 18.02.2009 16:29
27892 сообщения на сайте
Es jau vienā tēmā konkrēti aprakstīju.Tehniskais atbalsts bez grāmatvediskās domāšanas neko nesaprot.Tagadlopus neved uz gaļas komb., bet uzpircēji brauc pie zemniekiem.Kopsavilkumineder, jo firma atrodas vienā LV pusē,pārdevējs otrā.Lai saprastu, ir jāiepazīstas ar Lik.parPVN 13.1.pants
Japaina
Japaina 18.02.2009 17:31
10269 сообщений на сайте
Tāpēc jau lūdzu Jums aprakstīt principu!

Es taču neuzskatu par pašsaprotamu, ka Jūs zināsiet kā mājas jābūvē!

Zināt, gadās, ka kāds tiešām nepārzin lopu pieņemšanas nianses!
Andaz
Andaz 18.02.2009 17:35
27892 сообщения на сайте
Izmaksas fiziskām personām Tldes Jumim nav izdevušās.Man vienā citā firmā janv.bija4 lauksaimnieki,taisot jaunu sarakstu ieleca visi ar nullēm.Ar atlasi man nav grūti sataisīt vajadzīgo, jo tikai 4.

Vajadzīga programmā sasaiste:av.nor.>izmaksas fiz.>PVN dekl.>2.pielikums.
Japaina
Japaina 18.02.2009 17:38
10269 сообщений на сайте
Princips tāds:

1.Uzpircējs raksta iepirkuma aktu,sarēķina kg*Ls=samaksāD7110D57211(21% vai12%)K2380

un no 2380 vecajā versijā>uz PVN dekl.57211,v.uzv.un summa uz izm.fiz.pers.pielikumu bet tagad

Japaina
Japaina 18.02.2009 17:52
10269 сообщений на сайте
Jā,ja arī fiz.personairēķins ir februārī, bet samaksā martā.Kā tad rīkoties?Izmaksu sarakstā jāvada febr., vai martā?Jautājums laikam domāts vairāk Andaz:-)
Vinkijs
Vinkijs 19.02.2009 08:59
1654 сообщения на сайте
Ja jau izmaksu sarakstā ir izmaksu datums jāraksta, tad martā.IMXO
Japaina
Japaina 19.02.2009 10:35
10269 сообщений на сайте
Paldies!
Vinkijs
Vinkijs 19.02.2009 11:29
1654 сообщения на сайте
Diemžēl jāvar mainīties laikam līdzi Saprotu, ka visi to nevar, vai negrib

Es saprotu, ka informācija ir Jumī jāieraksta šā vai tā un ar rociņām. Ievada iepirkšanas aktu un dabūt arī PVN, FP sarakstā ieraksta kopējo summu un dabūt atskaitē.

Ne jau Tildes vaina, ka MK izdomā visādus noteikumus u.c. lietas, kas traucē dzīvot.
Andaz
Andaz 19.02.2009 17:48
27892 сообщения на сайте
Jūsu atbildes par Tildes vainu un MK sāk palikt vienveidīgas.TJ izmaksas FP vienkārši nevajadzēja likt zem algas un izmaksas,bet izveidot tur, kur bija iepriekš.Lai apzinātu problēmu, apzvanīju arī citus grāmatvežus, kuriem vajag to pašu:FP ar 21 un 12%.UN uzzināju, ka Tildes tehniskajā atbalstā vispār neiedziļinās problēmā un ļoti rupji atbild.Tā kā liksim spēkus kopā un...>:-0
Japaina
Japaina 19.02.2009 17:57
10269 сообщений на сайте
Kā jautā, tā atbild

Man nekad nav rupji atbildējuši. Neviens lamuvārds nav izskanējis.
Andaz
Andaz 20.02.2009 14:14
27892 сообщения на сайте
Nu Jūs jau esiet "īpaša"LOL
Japaina
Japaina 20.02.2009 19:04
10269 сообщений на сайте
18.02.2009 17:52

Princips tāds:

1.Uzpircējs raksta iepirkuma aktu,sarēķina kg*Ls=samaksāD7110D57211(21% vai12%)K2380

un no 2380 vecajā versijā>uz PVN dekl.57211,v.uzv.un summa uz izm.fiz.pers.pielikumu bet tagad

Tagad - arī raksta iepirkuma aktu, pēc tam - uztaisa Izmaksu sarakstu (tāpat kaut kur tā summa bija jāraksta - avansu norēķinā vai izmaksu sarakstā - kāda šķirba?). Pirms tam taču arī kaut kur bija jāieraksta, cik cilvēkam jāizmaksā. Tagad tieši tāpat. Avansu sarakstā ieliek Izmaksu sarakstu un viss.

Ja iepriekš avansu norēķinā bija 60 ieraksti par 60 fiziskām personām, tad tagad viens ieraksts (ir taču mazāks laika patēriņš?) par kopsummu.

Protams, ir grūti uzreiz pārkārtot ierastos principus, katrs mēs ērtāk jūtamies, ja nekas nav jāmaina. Bet nav te nezin cik daudz laika jāiegulda, nu nav!

Man, piemēram, ir kocinieki, Un pirms tam taisīju visādus kopsavilkumus, tagad - viss vienā sarakstā.

Pavadzīmes tāpat kā iepriekš - vadu caur noliktavu,pēc tam uztaisu sarakstu un automātiskos maksājumu uzdevumus uztaisu. Man pat ir ērtāk.

Vienīgais, kas mani besī, ir VIDs. Un viņu komentāri par ienākuma gūšanas periodu.

Vai tas ir gads (jo visu gadu man tas cilvēks kokus nodod) vai tā ir viena diena, kad pavadzīmi iedod? Lūk to neviens nevar izskaidrot!
Andaz
Andaz 22.02.2009 16:53
27892 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.