Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

avansa rēķins??? К списку тем

avansa rēķins???
Здравствуйте!!!

Я выписываю счёт на аванс (за услуги), когда мне учитывать НДС, в момент выставления счёта или в момент получения аванса???

Заранее спасибо!!!
180579
180579 01.06.2004 16:58
205 сообщений на сайте

Ответы (27)

Выставления счета
Iks
Iks 01.06.2004 17:12
нет сообщений на сайте
В момент получения аванса. Об этом прямо сказано в правилах КМ 427. В отношении авансов, как уплаченных, так и полученных ничего не изменилось.
Maija
Maija 01.06.2004 17:15
28223 сообщения на сайте
Man nav īstas skaidrības, kas šo likumu izpratnē ir "avansa rēķins"?

Par rēķiniem, kas tiek iepriekš izrakstīti nepamatojoties ne uz kādu rakstisku vienošanos un kuru apmaksas fakts uzskatāms par darījuma noslēgšanas brīdi, tā kā būtu viss skaidrs.

Bet ja rēķins tiek izrakstīts saskaņā ar noslēgtu līgumu atbilstoši līgumā atrunātajam maksājumu grafikam par konkrētu līgumā atrunātu pakalpojumu,kuram pākalpojuma pircējs ir piekritis līguma parakstīšanas brīdī - vai tas arī būtu uzskatāms par avansa rēķinu?
Zhavoronoks
Zhavoronoks 17.07.2009 17:20
373 сообщения на сайте
Аванс - это то, что получено до момента оказания услуги. И не дурите себе голову.
Albina
Albina 17.07.2009 18:21
64703 сообщения на сайте
Tad visi starpmaksājumi līdz PN akta parakstīšanai pēc būtības ir avansi?
Zhavoronoks
Zhavoronoks 17.07.2009 18:41
373 сообщения на сайте
Да.
Albina
Albina 17.07.2009 18:53
64703 сообщения на сайте
Tad varbūt kāds man var ieteikt ko darīt...

1) Vai man ir tiesības savā grāmatvedībā noteikt kārtību, ka mans PVN valstij un PVN priekšnodoklis tiek deklarēts pēc avansa rēķina izrakstīšanas nevis saņemšanas?

2) Ja nav, tad ko man darīt ar iepriekšējiem avansiem, kur PVN no manas puses ir tikcis deklarēts un maksāts pēc mana rēķina izrakstīšanas datuma? Vai neko nedarīt, bet vienkārši turpināt tālāk pareizi?
Zhavoronoks
Zhavoronoks 17.07.2009 18:59
373 сообщения на сайте
1) nē.

2)vai nu tos rēķinus pārtaisīt par pakalpojuma rēķiniem nevis avansa vai labot atskaites, ja tās summas tajā taksācijas mēnesī netika saņemtas.
Cleo
Cleo 17.07.2009 20:19
19234 сообщения на сайте
2007. gads

Un tur vairs neko nevar pārtaisīt, jo tā firma, kas ir maksātnespējā un rēķini tā arī netika samaksāti ... Labot 2007.gadaPVN atskaites sev par labu tagad kaut kā neliekas laba doma
Zhavoronoks
Zhavoronoks 17.07.2009 21:36
373 сообщения на сайте
Precizējums nākotnei zināšanai - lai starpmaksājumu noformētu kā "pakalpojuma" nevis avansa aktu, vajag, lai būtu "starp-akts"?

T.i. vajag aktu par kaut kādu līguma darbu daļas izpildi un tad tas vairs nebūs avansa rēķins?
Zhavoronoks
Zhavoronoks 17.07.2009 21:38
373 сообщения на сайте
"pakalpojuma" nevis avansa RĒĶINU bij domāts
Zhavoronoks
Zhavoronoks 17.07.2009 21:39
373 сообщения на сайте
Ātrāk valstij PVN nomaksāt, neviens likums neliedz! Bet vēlāk gan liedz. Tā, ka... kas nelasa likumdošanu, nezina, kad PVN uzskaitīt!:-/
Andaz
Andaz 18.07.2009 19:25
27892 сообщения на сайте
Un kā man korektāk noformēt to, ka tagad uzskaitīšu pareizi? Uzrakstīt kaut kādu iekšējo rīkojumu, ka sakarā ar to, ka līdzšinējā uzskaites metode neatbilst likumdošanai, turpmāk uzskaitīsim pareizi? Vai kā?
Zhavoronoks
Zhavoronoks 20.07.2009 11:12
373 сообщения на сайте
Cīrulīt, saistībā ar PVN par visiem Taviem "iekšējiem" un "ārējiem" rīkojumiem augstāks bija, ir un būs Likums par PVN un attiecīgie MK noteikumi.

Saistībā ar avansiem:

1. Ja Tu izraksti avansa rēķinu, Tu to negrāmato agrāk, kamēr nav ienākusi nauda. Kad bankas kontā saņem naudu D2620 K5210 K5721, un attiecīgajā mēnesī uzskaiti un samaksā valstij PVN.

2. Ja Tev izraksta avansa rēķinu, arī tad Tu to negrāmato, bet kad samaksā šo rēķinu D24XX D5721 K2620 - un PVN uzskaiti kā priekšnodokli tajā mēnesī, kad avansu samaksāji.

Ja ir kādi maksājumi "pa vidu", tad:

1. Tas var būt papildus avanss (ja paredzēts līgumā, ja esat vienojušies, ja ir arī avansa rēķins) - grāmatojumi un attiecības ar valsts budžetu - skat.augstāk.

2. Tas var būt arī starpmaksājums, tādā gadījumā akts par faktiski izpildītajiem darbiem (pakalpojumu saņēmi Tu) D7XXX D5721 K5310. Ja šajā gadījumā iepriekš samaksātais avanss tiek dzēsts daļēji vai pilnībā, tad attiecīgi daļēji vai pilnībā dzēšas PVN - otrreiz PVN nav jāmaksā un otrreiz PVN nedrīkst ielikt priekšnodoklī.

3. Ja pakalpojumu saņem cits - pretēji grāmatojumi, tos atļauju pašam saprast.

Ceru, ka izteicos pietiekami skaidri.

UN šis, ko raksta Iks

Выставления счета

ir tīrākais bulšits. Ceru, ka saproti šī vārda nozīmi.

Enjoy!
Aivars007
Aivars007 20.07.2009 11:46
26984 сообщения на сайте
To es visu tagad it kā saprotu un kā darīt nākotnē, es arī it kā saprotu.

Tomēr tas nemaina faktu, ka 2007-2009.g. avansa rēķinu PVN ir grāmatots un uzskatitīts nepareizi un tā nu viņš tur visās atskaitēs un grāmatās stāv (konkrēti kļūdas gadījumi domāju nav vairāk par 2-3, kur apmaksas datums nesakrīt ar rēķina izrakstīšanas mēnesi).

Un man ir maza saprašana, kā šito līdzšinējo putru korektāk noformēt, atrakstīt, paskaidrot vai vēl kā darīties.... Vai kādu paskaidrojumu ielikt mapītē vai ko - jo pārtaisīt PVN atskaites un gada PVN atskaites (tās manā gadījumā arī mainās) un līdz ar to mainās gada pārskats - nu man galīgi neliekas laba doma.

Šābrīža sadeklarētā un samaksātā situācija gan ir man par sliktu un valstij par labu, ja salīdzina ar to, kā pareizi vajadzētu būt visam maksātam un deklarētam.
Zhavoronoks
Zhavoronoks 20.07.2009 11:57
373 сообщения на сайте
Ja situācija ir par labu valstij, tad laikam tomēr vajadzētu PVN deklarācijas precizēt. Citādi audita gadījumā tas viss sanāks padārgi. Tādas ir manas domas.

Tomēr, kamēr es neesmu redzējis dokumentus un pareizi sapratis, kāda ir patiesība, no galīgā padoma atturēšos. Jo (neņem ļaunā, Cīrulīt), visu tomēr no Tevis rakstītā vismaz es neprotu saprast. Varu tikai nojaust.

Nekā personīga.
Aivars007
Aivars007 20.07.2009 12:01
26984 сообщения на сайте
Cīrulīt, a cik ilgi esi kā grāmatvedis?

Varbūt der iepazīties ar kādu praktizējošu grāmatvedi, satikties un šo to neskaidro noskaidrot. Šeit forumā var rasties arī pārpratumi, sevišķi, ja jautājums nav uzdots precīzi, ja paliek kaut kādas nianses noklusētas un tml. Lai sniegtu kvalificētu atbildi, sevišķi saistībā ar PVN, ir daudz dažādu nianšu, kuras mēs šeit nezinām.
Aivars007
Aivars007 20.07.2009 12:04
26984 сообщения на сайте
par labu valstij = ir samaksāts un sadeklarēts vairāk nekā būtu jāmaksā, ja viss no sākta gala tiktu kārtots atbilstoši PVN likumdošanai.

Galvenais un smagākais kļūdas avots - avansa rēķins, kas no manis tika izrakstīts pasūtītājam, no viņa puses netika apmaksāts (un nekad netiks apmaksāts, jo pasūtītājs ir maksātneslējā šobrīd), bet to rēķinā izrakstīto un nesaņemto PVN es nodeklarēju un valstij samaksāju (kaut pēc likuma nevajadzētu).
Zhavoronoks
Zhavoronoks 20.07.2009 12:06
373 сообщения на сайте
Praktizējošs grāmatvedis kā reiz man šito par avansa rēķiniem samācīja kā es te visu laiku darīju.
Zhavoronoks
Zhavoronoks 20.07.2009 12:07
373 сообщения на сайте
A es pa diezgan primitīvu uzņēmumu darbojos. Kases nav, noliktavas nav, importa-eksporta nav, pakalpojumu bizness...

Tā kā grāmatvedībā šeit no laika gala ir bijis mērenes bardaks (vairāk gan pēc formas nevis pēc satura, lai gan redz, ka uzpeld arī bardaks pēc satura), nupatās būtu viss jāsaved skaistā un pareizā paskatā. Ko es arī tagad cenšos darīt
Zhavoronoks
Zhavoronoks 20.07.2009 12:15
373 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.