Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

IIN Gada deklarācija. К списку тем

IIN Gada deklarācija.
Ielikšu savu jautājumu un VID atbildi. Varbūt kādam noder. Man noderēja, esmu pat priecīga, jo ieturēto nodokli no algas vēl dabūšu pat atpakaļ:-)

Labdien.

Gribu uzdot sekojošu jautājumu.

2008.gadā piem. 6 mēnešus saņēmu algu kā darba ņēmējs ar nodokļu grāmatiņu un

piemērotu neapliekamo minimumu 480 Ls., bet vienlaicīgi visu gadu biju reģistrējusies

kā pašnodarbinātā fiksētā IIN nodokļa maksātāja.

Par darba algas ieņēmumiem aizpildu dekl D1 , par fiksēto IIN deklarāciju D5.

Jautājums - aizpildot veidlapu D vai varu ierakstīt aprēķinā piemēroto neapliekamo

minimumu šos 480 Ls kā darba ņēmēja? Tad IIN uzskaitītos maksājamais tikai no

fiksētā IIN saimnieciskajā darbībā, jo par darba algu jau nodoklis ir samaksāts.

Labdien!

D pielikumā Jūs varat uzrādīt pilnu neapliekamo minimumu Ls 960. Fiksēto nodokli aprēķina atsevišķi D5 pielikumā.
Ilma
Ilma 25.03.2009 18:12
30495 сообщений на сайте

Ответы (7)

Paldies, Ilma
Starina
Starina 25.03.2009 18:15
6468 сообщений на сайте
Илма, это ваш местный ВИД ответил?
Albina
Albina 25.03.2009 18:26
64703 сообщения на сайте
Jā, vietējais. Bet ja tā padomā tas arī ir loģiski. Man kā darba ņēmējam pienākās neapliekamais gada minimums, ja esmu izmantojusi tikai daļu , varu izmantot visu bet atgūt tikai no algas IIN samaksāto daļu kā jau parasti darba ņēmējiem ( vairāk kā samaksāts nevar atgriest). Kā fiksētā IIN nodokļa maksātājs tā ir cita opera, aprēķinu visu kas pienākas pēc tabulas un ierakstu attiecīgajā specili paredzētajā rindā.D deklarācijā tikai tas savstaroēji dzēsīsies.Un rezultāts iznāks tāds kāds tas iznāks.
Ilma
Ilma 25.03.2009 18:53
30495 сообщений на сайте
Paldies!
Loral
Loral 25.03.2009 19:10
1163 сообщения на сайте
Paldies, Ilma! Man arī bija aktuāla šī pati problēma, tāpēc arī griezos jau pasen atpakaļ arī pie Jums, lai īsti saprastu, ko tādā reizē darīt.Tagad saprotu un nu jau ir arī vairāk informācijas par šo tēmu, kāpēc nebija atbildes Es pati biju VID un arī noskaidroju, ka gan attaisnotos izdevumus, gan neapliekamo minimumu var dabūt atpakaļ fiksētā nodokļa maksātājs, ja vien ir ar 25% apliekamie ienākumi bijuši,tātad, tikai no darba algas samaksātā nodokļa apmērā.Fiksētā IIN avansu nedrīkst izmantot šādiem nolūkiem. D 18. rindā liku 0,00, jo tur iznāca ar "-", bet 19.rindā tikai no D5 2.rindu-aprēķināto(manā gadījumā tie bija 450lati)un visu samaksāto 25% nodokli pēc deklarācijas dabūju atpakaļ.To kopā ar fiksēto avansu 20. rindā. Vismaz tādu deklarāciju pieņēma no tā cilvēka, kuram es taisīju, un es arī domāju, ka tā ir pareizi.
Vijoliite
Vijoliite 25.03.2009 19:12
1711 сообщений на сайте
Nu re jauki, paldies Vijolīt, par vēl sīkāku komentāru:-)
Ilma
Ilma 25.03.2009 19:23
30495 сообщений на сайте
Спасибо, девушки. Теперь все понятно
Albina
Albina 25.03.2009 21:39
64703 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.