Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Pašnodarbinātā persona
Labdien!
Kāda veida līgums jāslēdz ar pašnodarbināto personu?
Uzņēmumam vajag noslēgt līgumu ar apkopēju, kura ir pašnodarbinātā!
Ответы (26)
Uzņēmumam vajag noslēgt līgumu ar apkopēju, kura ir pašnodarbinātā
Это что за новости?
Interesanti, ko Jūs saprotat ar terminu "pašnodarbinātā" persona?
Понимается под этим модное слово "аутсорсинг".
varbūt ar namīpašuma apsaimniekotāju ?
Apkopēja ir reģistrējusies kā pašnodarbinātā persona. Un mēs nevis pieņemam darbā, bet slēdzam līgumu ar šo personu par telpu uzkopšanu.
Nu ļoti labi noslēdziet pakalpojumu līgumu un apkopēja katru mēnesi jums izrakstīs rēķinu. Viss OK:-)
Дурдом
Varbūt drīz visus darbiniekus uzņēmumos pārtaisīs par pašnodarbinātajām personām! Tiešām Дурдом!
Likums par IIN
2.2 Uzskata, ka fiziskā persona (maksātājs) gūst ienākumu, par kuru jāmaksā algas nodoklis, ja tiek konstatēta vismaz viena no šādām pazīmēm:
1) maksātāja ekonomiskā atkarība no personas, kurai tas sniedz pakalpojumus;
2) finansiālā riska neuzņemšanās peļņu nenesoša darba izpildes vai zaudētu debitoru parādu gadījumā;
3) maksātāja integrācija uzņēmumā, kuram viņš sniedz savus pakalpojumus. Integrācija uzņēmumā šā panta izpratnē ir darba vai atpūtas vietas esamība, pienākums ievērot uzņēmuma iekšējās kārtības noteikumus un citas līdzīgas pazīmes;
4) maksātāja faktisko brīvdienu un atvaļinājumu esamība un to ņemšanas kārtības saistība ar uzņēmuma iekšējo darba kārtību vai citu uzņēmumā nodarbināto fizisko personu darba grafiku;
5) maksātāja darbība notiek citas personas vadībā vai kontrolē, maksātājam nav iespējas piesaistīt darbu izpildē savu personālu vai izmantot apakšuzņēmējus;
6) maksātājs nav pamatlīdzekļu, materiālu un citu saimnieciskajā darbībā izmantoto aktīvu īpašnieks (šis kritērijs neattiecas uz personīgo autotransportu vai atsevišķiem personīgajiem instrumentiem, kas izmantoti darba uzdevumu izpildei).
Palasiet šo, varbūt prātiņš nāks mājās.
Pa, pa nav tik vienkārši.Apkopēja varbūt ir profesionāle un staigā ar savu moderno apkopšanas aparatūru pa piem.10 ofisiem. Teiksiet , ka nav pašnodarbinātā:-D
Teikšu gan!
Ilmas atbilde izkliedē makoņus tikai attiecībā uz to, ka nav darba tiesisko attiecību.
Tomēr šī ir saimn.darbības veicēja vai IK (IIN maksātāja), bet var nemaz NEBŪT pašnodarbinātā (VSAOI veicēja)!
Tas tiesa, par to jāskatās.
Добрый день.
Фактически уборщица работает очень мало, оплата 200-300 евро.
На сегодня уборщица по договору подряда со статусом самозанятого , клиент 1 - это признаки трудового договора или все-таки можно нанять самозанятую уборщицу?
клиент 1 - это признаки трудового договора
Часть 2.² немного по-другому сформулирована, но, да, хватает одного признака и агу.
Viens klients nav pazīme. Pazīme ir ekonomiskā atkarība - ja tā apkopēja saņem kaut kur algu vai pensiju, viņa nav no šī viena klienta ekonomiski atkarīga.
Parasti apkopējām pazīme sanāk 3.punkts par integrāciju, jo mēdz noteikt līgumos, ka viņai ir jānāk uzkopt piemēram pēc vai pirms uzņēmuma darba laika.
Тогда других вариантов то и нету, как только доплачивать с минималки за уборщиц?
Jāpiemaksā ir tikai tad, ja personas kopējie ienākumi nesasniedz minimālo algu un viņa nav neviens no izņēmumiem. Ja tas tā arī ir, tad rodas jautājums no kā tā apkopēja tad dzīvo, ja viņai ienākumi ir tikai tie jūsu 200-300 eur, citu ienākumu nav un viņa nav piemēram pensionāre, studente, vai tml.
Jāpiemaksā ir tikai tad, ja personas kopējie ienākumi nesasniedz minimālo algu un viņa nav neviens no izņēmumiem. Ja tas tā arī ir, tad rodas jautājums no kā tā apkopēja tad dzīvo, ja viņai ienākumi ir tikai tie jūsu 200-300 eur, citu ienākumu nav un viņa nav piemēram pensionāre, studente, vai tml.
Darba devējam nav jāuzdod jautājumi "no kā tā apkopēja dzīvo". Diemžēl, ar soc iemaksām no minimālās algas ir gadījumi, kad darba devējam ir jāizšķiras vai viņam vispār ir vajadzīgas šādas apkopējas uz pāris stundām, par kurām var būt jāmaksā "pilnās" soc iemaksas. Tāpēc rodas tādi jautājumi, kā izvingrot tā, lai vilks paēdis un kaza dzīva.
Darba devējam nav jāuzdod jautājumi "no kā tā apkopēja dzīvo".
Jā, tādus jautājumus uzdod nedrīkst, bet tomēr vajag..
Закрыть
Краткое описание нарушения