Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Бухгалтерская отчетность, СГД - взаимоотношения, информация, аудит

регистрация бухгалтерской деятельности К списку тем

регистрация бухгалтерской деятельности
Подскажите пожалуйста, нужно ли зарегистрировать в ВИД или иной инстанции фирму занимающуюся бухгалтерским обслуживанием предприятий, на предмет оказания бухгалтерских услуг.
Cifra
Cifra 26.08.2009 12:32
55 сообщений на сайте

Ответы (72)

И хочу видеть как после лицензирования бухгалтерской деятельности "поредеют" ряды профессионалов. За красивые глазки лицензию не получишь. А экзамен не фунт изюма. А что, я даже "ЗА". Хоть немного "почистятся" ряды и в каждой второй теме не будут спрашивать КАК НАЧИСЛИТЬ ОТПУСКНЫЕ или КОМПЕНСАЦИЮ.:-x
Aleksja
Aleksja 29.09.2009 17:04
10004 сообщения на сайте
Taisnība, sen bija laiks šādam solim!!! Arī izcenojumu dempings mazinātos!
Mdaina
Mdaina 29.09.2009 17:09
250 сообщений на сайте
Mdaina, kāds Jums ir sertifikāts?
Ilma
Ilma 29.09.2009 18:13
30495 сообщений на сайте
Как начислить отпускные все равно будут спрашивать, нет же сторогой регламентации в законе о труде. Да и экзамены не так уж ис страшны.
Iva
Iva 30.09.2009 09:44
422 сообщения на сайте
Nezinu vai iebraucu par tēmu, bet... Bija pārbaude grāmatvedības firmā, pirmais solis no VID puses, dzeltenā aptaujas lapa par noziedzīgajiem līdzekļiem. Cik meklēju lietotāju failos šo aptaujas lapu neatradu ( man viņa ir "uz rokas" varbūt ieskanēt, ja kādam vajag?). Nu izpārbaudīja visu līdz ... Jā, ir iesniegtas ziņas par šādiem dārījumiem, viss it kā O.K., bet... no šī likuma arī izriet, ka pats grāmatvedības firmas īpašnieks arī atbilst šiem kritērijiem, un neatkarīgi no tā, ja viņš pats ņēmis (banka, līzings) vai aizdevis kaut kam, par sevi arī jāziņo VID, jāreģistrē visi darījumi žurnālā utt...
Vent
Vent 30.09.2009 09:58
237 сообщений на сайте
Es saprotu, ka VIDam ir tiesības pārbaudīt, vai grāmatvedības firmā ir metodika, kā arī ieceltas atbildīgās personas par šā likuma prasību ievērošanu. Bet, ja palasām konkrēti, par ko ārpakalpojumu grāmatvežiem ir jāziņo (MK noteikumi 1071) - "neparastie darījumi"ir šādi

" 8.1. attiecībā uz visiem likuma subjektiem – darījums, kurā piedalās klients, kas tiek turēts aizdomās par terora akta izdarīšanu vai līdzdalību tajā un ir iekļauts to personu sarakstā, par kuru likuma subjektus un to uzraudzības un kontroles institūcijas informējis kontroles dienests;

8.8. attiecībā uz zvērinātiem revidentiem, zvērinātu revidentu komercsabiedrībām (revīzijas apjoma un izlases ietvaros), nodokļu konsultantiem, ārpakalpojumu grāmatvežiem – klienta no fiziskām personām (tajā skaitā no kapitālsabiedrības īpašnieka) saņemto skaidras naudas aizņēmumu kopsumma pārskata periodā ir 40 000 latu vai vairāk (kapitālsabiedrības īpašniekam – kapitālsabiedrībai sniegto skaidras naudas aizdevumu kopsumma pārsniedz dividendēs izmaksāto summu par 40 000 latu vai vairāk);"

Es ne pārāk bieži esmu saskārusies ar šādām situācijām, mani klienti lielākoties nav teroristi :), kā arī neviens tādas summas SKAIDRĀ naudā nenēsā.

Ja īpašieks ir ņēmis līzingu vai kredītu, par to pienākums ziņot būtu attiecīgajai kredītiestādei, nevis grāmatvedības firmai.

Vēlreiz gribētu uzdot muļķīgo jautājumu (jo likums neatļauj atklāt ziņošanas faktu ne klientam, ne trešajām personām, tādēļ, lūdzu neminēt neko konkrētu):

vai kādam no cienījamajiem foruma dalībniekiem ir bijusi nepieciešamība ziņot un kāda bija uzraudzības dienesta reakcija?
Ilzex
Ilzex 30.09.2009 11:01
2676 сообщений на сайте
Es taču jau teicu, bija VID pārbaude, saistībā ar citu uzņēmumu, kur īpašnieks iegulda naudiņu, tad izņem..., nu un pārbaudīja arī apkalpojošo grāmatvedības firmu. Par ziņojumiem VID par šiem darījumiem, vai reģistrēts darījums žurnālā, utt.
Vent
Vent 30.09.2009 13:11
237 сообщений на сайте
Vent

Kāds konkrēti darījums bija tas, par kuru Jūs ziņojāt?
Aivars007
Aivars007 30.09.2009 16:28
26984 сообщения на сайте
Вот у меня сейчас будет ситуация у моего клиента: третье лицо (муж владелицы фирмы) дает заём фирме. Тоже надо будет стучать?
Martinas
Martinas 30.09.2009 17:20
38532 сообщения на сайте
Manuprāt, jāziņo, ja 1) aizdevums ir skaidrā naudā, 2) pārskata periodā kopsumma > 40 000 Ls.

Lai viņš labāk pārskaita caur banku, tad bankai būs jālauza galva, vai ziņot

No visas šīs sarunas es sapratu, ka jāizveido kaut kāda metode, kā sekot, vai aizdevums pārskata periodā nav pārsniedzis noteikto slieksni. Varbūt tiešām reģistrēt žurnālā
Ilzex
Ilzex 01.10.2009 13:53
2676 сообщений на сайте
Ko noteikt par pārskata periodu?
Ilma
Ilma 01.10.2009 14:05
30495 сообщений на сайте
Ziņojumu rakstīja: 1)Īpašnieks aizdeva savai firmai naudu; 2)Firma atdeva naudu īpašniekam.
Vent
Vent 01.10.2009 14:17
237 сообщений на сайте
Ļoti labs jautājums Ilmai. Manuprāt šis atkal ir viens no "caurumiem". Es teiktu, ka parasti Latvijas uzņēmumiem pārskata periods ir gads, un ja likuma un MK noteikumu autori ir domājuši ko citu, tad viņiem nav izdevies to nepārprotami uzrakstīt. Kredītiestādēm gan jāziņo par lietām, kas notiek 1 mēneša ietvaros, bet citiem subjektiem - vairāk vai mazāk par vienreizējām operācijām, kas pārsniedz noteiktos limitus.

Vispār es ieteiktu kādā skumīgā brīdī palasīt VID metodiskos norādījumus par doto tēmu. Ļoti jautri, īpaši par to, kā būtu jāvērtē klientu aizdomīga izturēšanās (sadaļa 3.3.3 Aizdomīgu darījumu konstatēšana), piem.:

"- klients nervozē bez acīmredzama iemesla;

- klientam ir pavadītāji un viņu novēro;

- klients atnes naudu, ko viņš nav saskaitījis (ja vien nesaskaitīšana nav parasta parādība šajā klienta vai biznesa darbības jomā)"

un tamlīdzīgā stilā.

Man tātad būtu jāpārliecinās, vai klientu nenovēro
Ilzex
Ilzex 01.10.2009 16:55
2676 сообщений на сайте
Vent

Darījums bija skaidrā naudā vai ar bankas pārskaitījumu?
Aivars007
Aivars007 01.10.2009 17:23
26984 сообщения на сайте
Darījumi bija gan skaidrā naudā iemaksājot kasē un pēc tam bankā, gan pa tiešo - no īpašnieka konta uz firmas kontu. VID pieprsīja, lai reģistrācijas žurnālā būtu ierakstītas visas darījuma summas, lai skaitītu robežu, bet tās summas, kas vienā darījumā pārsniedza 10 tūkst. lika ziņot uzreiz.
Vent
Vent 02.10.2009 09:06
237 сообщений на сайте
VID pieprsīja, lai reģistrācijas žurnālā būtu ierakstītas visas darījuma summas, lai skaitītu robežu, bet tās summas, kas vienā darījumā pārsniedza 10 tūkst. lika ziņot uzreiz.

Kā visas darījuma summas? Ar īpašnieku? Kur tas rakstīts?

Un par 10000 arī kaut kā neredzu.:-<
Ilma
Ilma 02.10.2009 09:08
30495 сообщений на сайте
Es arī kaut kā nesaprotu, no kurienes tādas prasības.

Likumā tādu nav. Sevišķi par bezskaidras naudas norēķiniem.
Aivars007
Aivars007 02.10.2009 09:12
26984 сообщения на сайте
На мой взгляд, что как и отдельные бухгалтера, так и бухфирмы делятся по двум признакамЖ люди занимающиеся своим или не своим делом. Бухгалтер -профессия модная, не пыльная и хорошо оплачиваемая (по крайне мере так считают люди со стороны). По этому так много в ней диллетантов, даже с приличным опытом. Как и в любой профессии, кому-то дано, кому-то нет. Кто-то совершенствует свое мастерство, работает каждый день не менее 8 часов, а кто-то выучит азы и работает без энтузиазма в перерыве между кухней и огородом. Половина бухгалтеров не следит за законами, плохо знает компьютер. Таким и одну фирму доверить рисковано.
Julijatim
Julijatim 02.10.2009 23:40
8799 сообщений на сайте
в перерыве между кухней и огородом...

Kādi vēl ir varianti?

Virtuvē es nedarbojos, огород-a arī man nav.

Aivars007
Aivars007 03.10.2009 10:22
26984 сообщения на сайте
Тогда вы перерыве между диваном и телевизором
Albina
Albina 03.10.2009 12:36
64702 сообщения на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.