Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
Parāda atmaksas termiņš...norakstīšana zaudējumos К списку тем
Parāda atmaksas termiņš...norakstīšana zaudējumos
Labdien,
Gribēju precizēt sekojošu jautājumu:
Uzņēmumam ir parādnieki, kuri tikai daļēji apmaksāja parādu....pēc cik gadiem un uz kā pamata var parādu norakstīt zaudējumos! Parādnieks ir "dzīvs" uzņēmums!
Un vēl...vai tās kaut-ko maina, ja parāds veidojies pamatojoties uz cesijas līguma (parāds bija pārpirkts no cita uzņēmuma).
Liels paldies par palidzību.
Ответы (4)
9.pants. Zaudētie parādi
(1) Nosakot apliekamo ienākumu, saskaņā ar šā likuma 6.pantapirmās daļas 6.punktuun ceturtās daļas 3.punktuto var samazināt par zaudēto parādu summām, ja ievēroti pirmie trīs un viens no pārējiem šajā daļā minētajiem nosacījumiem:
1) ienākums, kas attiecas uz šiem parādiem, pirms tam ir iekļauts apliekamā ienākuma aprēķinā;
2) šo parādu summa ir norakstīta no nedrošiem parādiem paredzēto speciālo uzkrājumu summas vai tieši zaudējumos (izdevumos) nodokļa maksātāja grāmatvedībā kārtējā taksācijas periodā vai kādā no iepriekšējiem taksācijas periodiem;
3) debitors ir Latvijas vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts rezidents, vai to valstu rezidents, ar kurām Latvija noslēgusi konvencijas par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu, ja šīs konvencijas ir stājušās spēkā;
4) debitors ir valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrība, kas likvidēta atbilstoši attiecīgas institūcijas lēmumam;
5) (izslēgts ar 20.12.2004. likumu);
6) ir tiesas spriedums par parāda piedziņu no debitora un tiesu izpildītāja akts par piedziņas neiespējamību un komercsabiedrība — debitore ir izslēgta no Uzņēmumu reģistra;
7) ir tiesas spriedums par parāda piedziņu no debitora — fiziskās personas — un tiesu izpildītāja akts par piedziņas neiespējamību vai, ja debitora parāda piedziņa tiesas ceļā nav iespējama lietderības apsvērumu dēļ sakarā ar to, ka debitora parāda summa ir mazāka nekā ar tās atgūšanu saistītie izdevumi, ja iepriekš ir veikti pasākumi parāda atgūšanai, ievērojot nosacījumu, ka attiecīgā debitora parāda summa nepārsniedz 0,2 procentus no nodokļa maksātāja taksācijas gada neto apgrozījuma.
( Likums par UIN ).
...sapratu, - karāsies šīs parāds vēl ļoti ilgi:-<
Paldies
Karāsies gan tikai ne bilancē, bet pēc saraksta, jo bilancē jāparādās situācijai bez šaubīgajiem debitoriem neto vērtībā.
Un nevajag aizmirst, ka pirms kaut ko noraksta - jādar viss, lai parādu atgūtu! Un tas vēl jāpierāda, ka darīts viss iespējamais.
Закрыть
Краткое описание нарушения