Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
darbs bez atlīdzības
Jaundibināta SIA valdes priekšsēdētājs (viņš arī uzņēmumā vienīgais, darbinieku nav) noslēdzis ar sevi pilnvarojuma līgumu, ieceļot sevi par valdes locekli un minējis, ka darbs būs bez atlīdzības. Vai ir jāiesniedz ziņas par darba ņēmējiem (domāju 11.kodu)? Jo Soc atskaite tad tiešām nav.
Paldies!
Ответы (15)
Darba attiecības regulē Darba likums, un likumsakarīgi - darba līgums.
Ja pilvarojuma līgums - nekāds darbs netiek paredzēts.
Un ko lai dara, ja civēkam to ieskaidrot ir pilnīgi neiespējami? Jo, redz, vairāki viņa draugi darot tieši tā un problēmu neesot. Par VID pārbaudēm gan nezinot. Sastādītajā pilnvarā tieši darbs arī ir paredzēts - piem., pārstāvēt Sabiedrību, organizēt operatīvo, grāmatvedības, statistisko uzskaiti un pārskatus par Sabiedrības darbību, izvēlēties un apmācīt personālu, slēgt darba līgumus, atvērt norēķinu kontus bankā, izsniegt pilnvaras utt.
Jā, ja miris - tas uz ilgu laiku, ja dumjš - uz visu mūžu.
Nekā personīga.
Izbūros cauri tam pilnvarojuma līgumam un atradu teikumu: "Pilnvarnieks savus valdes locekļa pienākumus pilda par atlīdzību saskaņā ar Sabiedrības dalībnieku sapulces lēmumiem." Tālāk seko, ka "Pilnvarnieks apņemas Sabiedrības interesēs veikt sekojošas darbības..."
Reāli nekādu naudu, izņemot dividendes, maksāt netaisās. Vai tas tiešām nozīmē, ka nevajag ne ziņas par DŅ, nedz Soc.atsk.? Visiem SIA kā SIA, man gan laimējas
Bija Ik, nolēma, ka pietiek ar šo statusu un uztaisīja SIA.
Paldies par atbalstu
Sāku domāt, kā tikt vaļā, citādi nervu bendēšana vien sanāks.
Все то, что вы описали (права и обязанности) на мое ИМХО идут под pilnvarojumu līgums. Ziņas не сдается. Вот только не знаю, можно ли такой договор заключить самому с собой. А вадибас лигумс ему не нравится?
Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu"
1. Papildināt 1.panta2.punkta "c" apakš¬punktu ar vārdiem "ja atlīdzība ir faktiski noteikta".
Par valsts sociālo apdrošināšanu
2) darba ņēmējs:
c) Saeimas deputāts, pašvaldības deputāts, Ministru kabineta loceklis, komercsabiedrības valdes, padomes loceklis, prokūrists, kontrolieris, Valsts probācijas dienesta brīvprātīgais probācijas darbinieks, kā arī cita persona, kura ieņem amatu, kas dod tiesības uz atlīdzību, JA ATLĪDZĪBA IR FAKTISKI NOTEIKTA,
Tātad, ja atlīdzība nav noteikta, tad nav darba ņēmējs un par viņu nav nekādu ziņojumu un nekadas atskaites.
Мур, не печальтесь
у меня с такими договорами людей хватает. Но они (в моем случае)не собственники. Соцы тоже не сдаются, если нет атлидзибы.
Pēc profesiju klasifikatora Valdes locekļa profesionālās darbības pamatuzdevumi:
– noteikt vai formulēt komersanta, personālsabiedrības vai iestādes darbības pamatvirzienus; plānot, vadīt un koordinēt komersanta, personālsabiedrības vai iestādes darbu kopumā; noteikt ekonomiskos un tehniskās attīstības rādītājus, konkrētus uzdevumus un konsultēt pakļautos vadītājus; vadīt ikdienas darījumus, operatīvos darba procesus (piemēram, darījumu, līgumu slēgšana ar piegādātājiem, klientiem, citām iestādēm, biedrībām un nodibinājumiem, organizācijām); pārstāvēt komersantu, personālsabiedrību vai iestādi darījumos ar citiem komersantiem, personālsabiedrībām, iestādēm, biedrībām un nodibinājumiem, organizācijām, tai skaitā valdību, tās institūcijas vai citas valsts varas institūcijas; kontrolēt izdevumus, nodrošināt materiāltehnisko un citu resursu apgādes plānošanu un to racionālu izmantošanu; izvēlēties un apmācīt personālu un kontrolēt tā pienākumu izpildi; analizēt un novērtēt komersanta, personālsabiedrības vai iestādes darbību, tās rezultātus un ziņot par tiem direktoru padomei, vadības grupai un augstākajiem vadītājiem; organizēt operatīvo, grāmatvedības, statistisko uzskaiti un pārskatus par vadītā komersanta, personālsabiedrības vai iestādes darbību; veikt līdzīga satura uzdevumus (piemēram, slēgt darba koplīgumus; kontrolēt to izpildi; nodrošināt vides aizsardzību); organizēt un vadīt valdes, komisijas un padomes darbu; sagatavot atzinumus, vērtējumus un priekšlikumus; organizēt un nodrošināt saskaņoto un akceptēto būvprojektu vai citas būvniecības dokumentācijas pārbaudi; vadīt citus darbiniekus.
Tiktāl arī viss kārtībā. Lai tik vada.
Liels liels paldies! Te forumā gan ir diskusijas, ka faktiski vadības līgums tas pats pilnvarojuma līgums ir, ka pilnvarojuma pat būtu pareizāk. Konkrētajā diskusijā gan tas ieteikts gadījumā, kad apstājusies saimn.darbība.
Vēl viens liels paldies par tik precīzām atbildēm! Gan iepriecinājāt, gan nomierinājāt, un, galu galā, pats vien par visu atbild. Ja kas, - dabūs mācību. Es no savas puses visu izdarīšu.
Я так до конца и не уяснила разницу между этими двумя формами. Для себя решила - собственник - на вадибас, не собственник на пилнвараюма. Надо будет еще поприставать к юристам.
Īstenībā doma par juristu patramdīšanu baigi labā, man pamatdarbā vesels bariņš tādu jaunizceptu un ļoti pašpārliecinātu, strādā gan amatā mazliet par citu tēmu, bet tad nekas - par savu jurista izglītību ir gana daudz visiem stāstījuši, lai padomā
Murmurs, просто у Вашего руководства немного устаревшие данные: руководитель на договоре управления или на договоре полномочия не является darba ņēmējs с точки зрения закона "Об обязательном гос.соц.страховании" только с 01.07.2009 года. До этого действительно они считались darba ņēmējs и их нужно было принимать с 11 кодом и показывать в отчете даже с нулями. Объясните своему руководству, что с 01.07.2009 года поменялся закон, и этого делать больше не надо, сдаются отчеты только если есть вознаграждение.
Skaidrs, Martinas. Šis lauciņš tiešām bija tāds patumšs, tagad gan būs ok.
Закрыть
Краткое описание нарушения