Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
SIA dibināšana
Es vēlos dibināt savu firmu, domājam ka SIA, bet man tajā lietā pagaidām ir ļoti maza saprašana, vai lūdzu varētu padalīties pieredzē ar ko man būtu jāsāk un un kā vispār noriss viss tas dibināšanas process no A līdz Z.
Vai var griezties uz UR konsultācijā saistībā ar dibināšanas jaut.
Paldies jau iepriekš, un atvainojos, ja šād tēma jau ir bijusi...
Ответы (16)
Paldies, šo jau biju lasījusi
, gribējās vienkārši zināt konkrētāk iz dzīves piemērus.
Kā ir ar mantisko ieguldījumu? Vai es varu 900Ls ieguldīt kā mantisdko ieguldījumu? un ja jā, tad tādā gadījumā, man bankā pagaidu kontā jāiemaksā 100 Ls, lai būu 1/2 no 2000?
Un vēl, vai reģistrēties kā PVN maksātājam vai nē?
A kādus piemērus iz dzīves gribiet? Esmu reģistrējusi daudzus,vienu pat nesen ar mantu PK pie tam.
Par pamatkapitālu - jā, var 900 mantā + 100Ls naudā + 1000Ls naudā gada laikā pēc reģistrēšanas. Tikai tad papildus dibināšanas dok. ir mantiskā ieguldījuma novērtējums (to pats dibinātājs var veikt šajā gadījumā).
Par dibināšanu visa pamatinfo ir UR lapā,
t.sk dok. paraugu. UR arī piedāvā sastādīt dok., bet par maksu, protams.
Ja nav standarta gadījums, vai nav pārlIEcība, ka viss izdosies pašam(dok. izstrādi es domāju) var to uzticēt kādam jur.kantorim Nav dārgs tas pakalpojums.
Par PVN - atkarīgs no darbības sfēras. Ir gadījumi, kad ir izdevīgi uzreiz reģistrēties, ir -kad nogaidīt, kamēr var.
NOVĒRTĒJUMS MANTAI vajadzīgs tikai tad, ja mantas vērtība ir pāri Ls 4000 vai pāri pusei no pamatkapitāla.
Jūsu minētajā gadījumā puses nav
Nav sarežģits process, bet ja arī gadās kļūdiņa tajā dokumentu kaudzītē (Lienebe norādīja jau linku), tad UR atsaucīgi cilvēki, parāda kļūdas.
Paņemiet līdzi flešā iesniedzamo dok. failiņu, tad arī uz vietas var izlabot un izdrukāt pa jaunam.
Par mantisko ieguldījumu - ja vērtība pārsniedz 4000 vai pusi,tad novērtējumu sniedz eksperts, t.i. dibinātājs pats nevar. Ja mazāk, tad nav vajadzīgs eksperts, bet pats dibinātājs to var veikt. Vajag tik un tā. KL 154.panta2.daļa.
vai kāds zin,kad ir gaidāmas tās izmaiņas par sia pamatkapitāla samazināšanu līdz 100Ls?
обещали где то в июне решить вопрос о снижении Pamatkapitala.
Спасибо Lenebe за ссылку: всё понятно, что надо делать, чтобы открыть SIA. Eдинственное, что мне осталось не понятным: в каком количестве экземпляров надо подавать документы. Где-то встретилось, что устав - в 3-х экземплярах, ну, заявление, понятно, в одном, а остальное? Заверение образцов подписей, сообщение о материальном вложении, юрид. адрес, и т.п. - тоже всё в одном экземпляре?
Statūti 3 eks., pārējie dok. pa vienam eks.
Paldies! Bet jāgatavo vairāk, tāpēc, ka jābūt dokumenti norēķinu konta atvēršanai, utt.
Pārējiem dok. visiem protams jātaisa 2 eks., jo vienu iesniegsiet UR, otrs eks. paliks Jums. Uz banku atvērt pagaidu kontu iesiet pirms dok. iesniegšanas UR, un banka taisa uz vietas jūsu dok. kopijas, oriģinālus tik vajadzēs uzrādīt. Un pēc tam, kad iesiet pagaidu kontu pārtaisīt par īsto, vajadzēs līdzi, lai var banka nokopēt, tos dok., ko UR saņemsiet (apliecība, lēmums un statūti ar UR atzīmi)+ pase, protams. Man nekad neviena banka nav ņēmusi oriģinālus, tikai kopijas uztaisa uz vietas.
un kaa ir vai es varu kaut naakamajaa dienaa iznnemt naudu pamatkapitaala summu iemaksaato no konta?
Atpakaļ paņemt? Nē. Tā jau ir cita kabata. Drīkst tikai uzņēmuma vajadzībām tērēt.
Pēc tam, kad bankas konts pārtaisīts par īsto (ne pagaidu), neviens neliegs izņemt no konta (ja nu vienīgi bankomāta limits)
- BET kā to noformēsiet no grāmatvedības viedokļa? Un ja uzreiz viss jāņem ārā, tad priekš kam dibināt uzņēmumu? Parasti jau tā nauda tomēr vajadzīga uzņēmuma vajadzībām - izdevumiem, attīstībai utml.
Nesaprotu, kāpēc visi tā pavelkas uz SIA. Ja taisaties pēc gada bankrotēt, tad tas, protams, ir ideālais variants
Man elementārāk šķiet darboties kā IK - 1) pašam sevi nav jāpieņem darbā; 2) grāmatvedību var kārtot žurnāla formā - skaitīt savus ieņēmumus/izdevumus - bez problēmām; 3) neviens neuzbāžas, ka Tev vajag obligāti algot grāmatvedi
4) var uzņēmuma vajadzībām lietot savu personīgo mantu neštukojot kaut kādus mistiskus līgumus - un norakstīt saimnieciskajos izdevumos (ievērojot normas). Protams, no šī gada ir viens mīnuss - IIeN ir visi 26%, nevis 15% - kā pagājušā gadā. Tomēr - ja SIA strādās ar peļņu un gribēsies ņemt laukā dividendes - tad tāpat sanāks nodokļos samaksāt vairāk.
Закрыть
Краткое описание нарушения