Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).
pārskata gada sākuma un beigu datums К списку тем
pārskata gada sākuma un beigu datums
Lasīju žurnālā "Grāmatvedība un ekonomika" Nr.1 (1) 2004. D.Viesturesrakstu, kur raksta beigās biju nesaprašanā...
citāts: "Lēmums par pārskata gada sākuma un beigu datuma izmaiņu tiek pieņemts 2004.gadafebruārī, tad pat izdarīts paziņojums Komercreģistram un nodokļu inspekcijai. Pie kam uz VID arī nosūtīts paziņojums par to, ka nākamais gada pārskats tiks sastādīts par periodu no 2004.gada1.janvāra līdz 2005.gada29.februārim."
To varot izlemt grāmatvedis un uzņēmuma vadītājs, vai manīt gada pārskata sākuma un beigu datumu, it kā ir iegājies no 1.janvāra līdz 31.decembrim Vai kāds taisās izmantot iespēju mainīt gada pārskata garumu??
Ответы (7)
Šo iespēju izmanto parasti meitas uzņēmumi, ja Mātei ir cits taksācijas gads.
(1) Pārskata gadam ir jāaptver 12 mēneši, un parasti tas sakrīt ar kalendāra gadu. Uzņēmumam (uzņēmējsabiedrībai) var būt citāds pārskata gada sākums un beigas, ja to nosaka attiecīgā uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) statūti vai līgumsabiedrības līgums. Vienā koncernā ietilpstošiem uzņēmumiem ir vienāds pārskata gads.
(2) Pārskata gadu var mainīt. Pārskata gada maiņa ir jāpamato un jāsniedz attiecīgi paskaidrojumi par to gada pārskata pielikumā.
Es tikaj brinos, ka var būt no 01.01. līdz 29.02.? Vai tas ir 1. gads, kurš varētu būt līdz pat 18 mēnešiem.
(3) Jaunizveidota uzņēmuma pirmais pārskata gads var aptvert īsāku vai garāku laika posmu, bet ne vairāk par 18 mēnešiem.
(4) Ja tiek mainīts jau esoša uzņēmuma pārskata gada sākums, pārskata gads nedrīkst būt garāks par 12 mēnešiem.
D.Viesture šai jautājumā savā rakstā saka: "Latvijas likumdošana jau salīdzinoši sen atļāva uzņēmumiem patstāvīgi noteikt finanšu pārskata gada sākuma un beigu datumu. Tāds nolikums bija LR likumā "Par uzņēmējdarbību", tas ir arī jaunajā Komerclikumā. LR likumos "Par grāmatvedību" un "Par uzņēmumu gada pārskatiem" tieši runāts par to, ka pārskata gada sākuma un beigu datumu uzņēmums nosaka patstāvīgi, kā likums tas parasti sakrīt ar kalendāro gadu. Uzņēmuma ienākuma nodokļa deklarācijas aizpildīšanas termi8ņš arī ir pieskaņots uzņēmuma pārskata gada beugu datumam, bet ne 31.decembrim Bet retu kurš uzņēmums izmanto likumdošanā noteikto iespēju."
Что значит редко кто использует данную возможность? Нужно начать с того, кому эта возможность нужна?
Ну ладно, если у Вас материнское предприятие и Вам нужно под него подстраиваться. Ну а если нет? Ну хорошо, сделаю я отчетный период с 1 марта по 28 февраля. А что с этого измениться?
Как говорится "Kāds no tā labums?"
Vot i es īsti tā raksta jēgu nesapratu. Kāpēc gan būtu jāmaina taksācijas gads?
Если не понимаете, значит вам это не надо. Но возможность такая есть и о ней рассказали.
В некоторых странах вообще не привязываются к календарному году. Как учредились, так и начинают отчетные года отсчитывать.
nu skaidrs, tad nesaspringstu, citādi jau sāku domāt, ka kaut kas atkla jāmaina
Могу вам сказать, что у большинства аудиторских фирм финансовый год начинается с 1.09 - потому как сезонность работы такая.
Закрыть
Краткое описание нарушения