Latviešu valodā
Например: декларация НДС

Внимание! Вы просматриваете форум в ограниченном режиме – авторизуйтесь (вверху страницы) или зарегистрируйтесь, чтобы получить доступ ко всем возможностям форума (создание темы / ответа, доступ к спискам «Избранные», «Мои темы», «Непрочитанное»).

Налоги и пошлины

Saņemtie avansi-deklarācijā un pielikumā К списку тем

Saņemtie avansi-deklarācijā un pielikumā
Lasu likumu, bet saprast nevar neko.....varbuut kaadam ir pieredze šajā jautājumā:

Ir līgums par preču piegādi uz ES dalībvalsti. Saņēmām avansu saskaņā ar līgumu. PVN - 0%. PVN Deklarācijā uzrādu 43 un 45 ailē? Un pielikumā arī jāuzrāda vai var pielikumu pildīt tad kad ir izrakstīts nodokļa rēķins/Pavadzīme par kopējo līguma summu? Ja mūsu uzņēmumam PVN atskaites ir jānodod par ceturksni (tas it l'idz 15.jūlijam par otro ceturksni), bet pielikumu var izvēlēties tikai par mēnesi? Avanss tika saņemts maijā, un atskaiti taisu tagad. Sanāk ka esmu nokavējusi šī pielikuma nodošanas termiņu. Te kautkāda ņeuvjazka sanāk...:)
Iveta777
Iveta777 07.07.2010 16:40
279 сообщений на сайте

Ответы (11)

Man liekas, bija jānodod PVN atskaite par maiju.
Loral
Loral 07.07.2010 17:14
1163 сообщения на сайте
Deklarācija bija jānodod par maiju - nu jānodod par to mēnesi, kad sākas ES darījumi, un tajā jāiekļauj arī aprīļa darījumi( nu kā ceturkšņa mēnesis, par kuru nekas nav nodots), un uz priekšu tad katru mēnesi.Arī pielikums loģiski, ka par maiju. Jūsu gadījumā droši vien jānodod deklarācija par jūniju, iekļaujot arī aprīli un maiju, jo sanāk, ka ir nokavēts. Es laikam sataisītu deklarāciju un pielikumu par maiju un tagad iesniegtu, un vēl par jūniju.

http://www.vgk.lv/lv/forum/1/92462/
Vijoliite
Vijoliite 07.07.2010 19:09
1711 сообщений на сайте
Bet deklaraacija mums ir jaaiesniedz tikai par ceturksni.....katru meenesi tas nav jaadara.....sanaak ka pielikumu es iesniedzu vienk, atsevishkji???
Iveta777
Iveta777 13.07.2010 10:25
279 сообщений на сайте
IVETA - lasiet Vijolītes atbildi!

Vijoliite

ziņojumu: 1370 07.07.2010 19:09

Deklarācija bija jānodod par maiju - nu jānodod par to mēnesi, kad sākas ES darījumi, un tajā jāiekļauj arī aprīļa darījumi( nu kā ceturkšņa mēnesis, par kuru nekas nav nodots), un uz priekšu tad katru mēnesi.Arī pielikums loģiski, ka par maiju. .......
Andaz
Andaz 13.07.2010 11:42
27892 сообщения на сайте
Nesaprotu tikuntaa......mums deklarāciju isniegšanas termiņjsh ir 15 jūlijs (par otro ceturksni), kaapeec man bija jaaiesniedz deklaraacija par maiju atsevishjki un tad katru meenesi???? Kautko nesaprotu. Ir kaada likuma atsauce ka mainaas deklaraaciju iesniegshanas terminji un periods?
Iveta777
Iveta777 13.07.2010 11:47
279 сообщений на сайте
Ja ir darījumi (preču piegādes) ar ES, tad jānodod deklarāciju parastā kārtā.
Lolo4ka
Lolo4ka 13.07.2010 14:13
561 сообщение на сайте
IVETA - TĀPĒC, ka MK noteikumos 1640 tā ir pateikts! Izlasiet tos vienreiz.
Andaz
Andaz 13.07.2010 16:51
27892 сообщения на сайте
Fragments no likuma: "Pārskatā par preču piegādēm Eiropas Savienības teritorijā par attiecīgo ceturksni (turpmāk — PVN2 pārskats) par katru darījumu partneri (par katru ar nodokli apliekamās personas reģistrācijas numuru) norāda (ja nepieciešams, ar mīnusa zīmi) summēto preču piegādes Eiropas Savienības teritorijā vērtību, to koriģējot (samazinot) par piešķirtās atlaides, atpakaļ atmaksātā avansa, anulētā pirkuma, piegādāto preču cenas samazinājuma, atpakaļ saņemto preču vērtību, ja minētie darījumi un preču piegāde notiek gan vienā, gan dažādos taksācijas periodos".

Ir minets par ceturksni, tad kaapeec EDS atskaitees var izveeleeties tikai meenesi????
Iveta777
Iveta777 14.07.2010 10:48
279 сообщений на сайте
lasu skaļi:

9. pants. Nodokļa taksācijas periods

(1) Nodokļa taksācijas periods ir viens kalendārais mēnesis apliekamajai personai, kuras veikto apliekamo darījumu vērtība pirmstaksācijas gadā pārsniedz 35 000 latu vai kura veic šā likuma 4.1 panta ceturtajā daļā vai 18.pantā noteiktos darījumus, kuru veikšanas vieta ir cita dalībvalsts.

4.1 pants. Pakalpojumu sniegšanas vieta

(1) Pakalpojumu sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šo pantu.

...............
Andaz
Andaz 14.07.2010 11:19
27892 сообщения на сайте
9.pants

...

(1.3) Ja pirmstaksācijas gada laikā veikto apliekamo darījumu apjoms ir mainījies, nodokļa taksācijas periodu maina taksācijas gada sākumā, izņemot šā panta 1.4 daļā noteiktos gadījumus.

(1.4) Ja apliekamā persona, kurai saskaņā ar šā panta 1.1 vai 1.2 daļu taksācijas periods ir viens kalendārais ceturksnis vai puse no kalendārā gada, veic šā likuma 4.1 panta ceturtajā daļā vai 18.pantā noteiktos darījumus, kuru veikšanas vieta ir cita dalībvalsts, tai taksācijas periods ir viens kalendārais mēnesis un tas tiek saglabāts līdz taksācijas gada beigām.
Vijoliite
Vijoliite 16.07.2010 05:46
1711 сообщений на сайте
plds
Iveta777
Iveta777 02.08.2010 14:04
279 сообщений на сайте

Спасибо сказали

Послать сообщение Добавить в Контакты

Время просмотра сайта без авторизации истекло!

Для дальнейшего просмотра сайта Вам необходимо авторизоваться, либо зарегистрироваться.

Через 10 секунд Вы будете автоматически перенаправлены на форму регистрации.